anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłam "za pobraniem" przez Apaczkę, tam płacę za wysyłkę, a Allegro nalicza mi opłatę

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#
 
za wysyłkę.
Dlaczego muszę dwa razy płacić?
 
 
 
Przesyłka Poczta Polska

 

NUMER NADANIA:

PX6100378467

KOD:

POCZTA_POLSKA_P1_KURIER

IDENTYFIKATOR ZAMÓWIENIA:

3b578f70-7c52-11ed-86b7-a1e80472c909
 

SZCZEGÓŁY:

Allegro Kurier Pocztex

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl Udostępnianie w ofertach metod dostawy z grupy Allegro Pocztex wiąże się z akceptacją wprowadzonych przez nas zasad rozliczania takich przesyłek. O szczegółach informujemy w tym artykule. Obowiązujący model rozliczeniowy to Allegro Standard. Cennik dostępny jest w załączniku nr 4 Regulaminu.

Czy za przesyłkę ze wskazanego zamówienia zapłaciłeś podwójnie? Jesteś w stanie przesłać nam dokumenty potwierdzające ten fakt? 

Jeśli nie chcesz rozliczać kosztów przesyłek z Allegro, nie udostępniaj metod dostawy objętych tym udogodnieniem w swoich ofertach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Pisze Pani o artykule.. i w nim wyraźnie jest napisane

Czyli aby nadawać metodą Allegro Standard w/w przesyłki trzeba mieć podpisaną umowę z przewoźnikiem.

Jeśli ktoś takiej umowy nie posiada, to nie spełnia warunków i a więc nie korzysta z Allegro Standard. Bo nie może. A więc Wy nie wykonujecie usługi, a chcecie pobierać opłatę.

 

I tak za przesyłkę zapłaciłem podwójnie, raz brokerowi, raz pobraliście Wy.

Co do udokumentowania to:

1. w jaki sposób mam to wysłać? gdzie,komu i co? (bo chyba nie tu na forum)

2. generalnie to Wy powinniście mieć takie informacje że nie zostało to nadane za waszym pośrednictwem

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl w przypadku korzystania z tego typu narzędzi nadawczych to Apaczka posiada umowę z przewoźnikiem jest pośrednikiem między Tobą a Pocztą Polską - dzięki temu możesz skorzystać z usługi nie posiadając umowy własnej. Zatem artykuł nie zawiera błędu, po prostu skorzystałeś z czyjejś umowy do nadania paczki.

Jeśli chodzi o dokumenty, prześlij nam potwierdzenie opłacenia przesyłki poprzez Apaczkę na adres spolecznosc@allegro.pl

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Nie mówię że artykuł zawiera błąd. Chodzi o to że zgodnie z artykułem, nie zawarłem z Wami umowy na wysyłkę tej paczki, a więc nie należnie pobraliście opłatę.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl opłata została naliczona poprawnie, ponieważ skorzystałeś z umowy (pośrednika) i podałeś zamaskowany adres email kupującego. To Apaczka nie powinna naliczyć Ci opłaty.  Tak samo jest w przypadku innych narzędzi nadawczych, które posiadają umowy z przewoźnikami. Gdyby nie te umowy, nie mógłbyś wygenerować etykiety. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Odkamieniacz_pl
#8 Zapaleniec#

Proszę zalogować się do serwisu Apaczka i zamówić wysyłkę "za pobraniem".

Jeżeli poda pani adres email wygenerowany przez allegro, to zapłaci pani Apaczce i dodatkowo Allegro naliczy opłatę za niezamówioną u nich usługę.

 

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

Dlaczego nie mógłbym wygenerować etykiety? skoro sobie za nią zapłaciłem. Masakra.

Czy do Państwa dociera że aby zawrzeć z Wami umowę na taką wysyłkę to:

1. Trzeba mieć umowę własną z przewoźnikiem

2.  podać maila z allegro

I to są Wasze warunki, nie moje!

Ile razy mam to powtarzać, NIE WYKONALIŚCIE USŁUGI, ale opłatę chcecie zgarnąć.

 

I z jednej strony twierdzi Pani że Apaczka ma własną umowę z Pocztą, i skorzystałem z ich usług, a z drugiej że oni nie powinni pobrać za to opłaty bo Wy ją pobraliście. Tyle że nie da się tego zrozumieć, skoro to nie Wy, a Apaczka wykonała dla mnie tą usługę. To oni zostali obciążenie obsługą paczki, na ich stronie. To z ich strony, a nie waszej wygenerowano etykietę.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl jak już wyjaśniłam, gdybyś nie skorzystał z pośrednika, który posiada umowę to nie mógłbyś wygenerować etykiety dla metody pobraniowej - ani za pomocą Allegro, ani bezpośrednio na stronie Poczty Polskiej. 

 

Dodatkowo, podając zamaskowany adres email kupującego automatycznie etykieta jest rozpoznawana, jako usługa Allegro, zatem opłata z naszej strony jest prawidłowa. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

 

W tym rzecz, że ja nie wygenerowałem etykiety za pośrednictwem Allegro, czy bezpośrednio na stronie Poczty Polskiej. Tylko na stronie pośrednika. Dlatego nie rozumiem do czego Pani zmierza z tym że nie mogł bym wygenerować etykiety pobraniowej.

Proponuję sobie wejść na stronę apaczka, i zobaczyć czy nie można sobie wygenerować etykiety Pocztex Kurier Pobranie bez Waszego maila.  Od razy Pani podpowiem - że owszem, można!

Co więcej podanie maila nie może być z automatu traktowane jako wykonanie przez Was usługi, skoro do niej NIE DOSZŁO! Stąd moje pytanie po raz któryś z kolei: Skoro nie wykonaliście usługi to jakim prawem pobieracie za nią opłatę?

 

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

@it24_pl nie ma znaczenia w jaki sposób wygenerowałeś etykietę ani na czyjej umowie wysyłasz paczkę. Jeżeli udostępniasz w swoich ofertach usługę Allegro Pocztex oraz przy nadaniu podajesz adres email klienta z Allegro to rozliczasz się z Allegro i oni pobierają opłatę. To broker nie powinien jej pobrać. 

Każdy sprzedawca na tej samej zasadzie wysyła. Ja wysyłam paczki na SWOJEJ umowie z Pocztą a mimo to rozliczam się z Allegro a Poczta  nie pobiera opłat. Dokładnie to samo masz Ty tylko nadajesz na umowie brokera a nie swojej ale rozliczasz się z Allegro.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@it24_pl bardzo proszę, abyś dokładnie się zapoznał z moim wyjaśnieniem. Nie napisałam, że nie mógłbyś wygenerować etykiety bez maila Allegro, a jedynie, że nie mógłbyś tego zrobić bez korzystania z pośrednika - a co za tym idzie z umowy z przewoźnikiem (należącej do Apaczka). Odrębną kwestią jest dodanie zamaskowanego adresu mailowego - nasz system prawidłowo rozpoznał tę przesyłkę jako metodę Allegro - ponieważ warunkiem skorzystania z naszwej usługi jest właśnie dodanie wspomnianego adresu. Błędnie naliczona opłata jest po stronie Apaczki, i to z ich obsługą powinieneś się w tej sprawie kontaktować.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Jeśli używasz maila z Allegro wraz z identyfikatorem zamówienia, to Allegro policzy opłatę z automatu. Powodem jest kod z maila identyfikujący transakcję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kontakt-z-klientem/jak-wyswietlamy-adresy-e-mail-w-koresp...

 

Jak chcesz skorzystać z Apaczki, to musisz ręcznie usunąć z zaszyfrowanego maila tzw. identyfikatortransakcji, przykład:

stałykodnadawcy+identyfikatortransakcji@allegromail.pl

 

dla Apaczki wklejasz tylko

stałykodnadawcy@allegromail.pl

 

Plusa oddzielającego stałykodnadawcy od identyfikatortransakcji też usuwasz. Po wygenerowaniu listu ręcznie wklejasz numer listu na zamówieniu w Allegro. Być może poleci statystyka. Wątpię, aby synchronizacja i współpraca Apaczka vs Allegro w nadawaniu paczek była idealna, zwłaszcza że można kilka listów zamówić z Poczty. Inpost ma bardziej rygorystyczne blokady.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów