anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka do Czech - Firma S.R.O. - Zwrot towaru

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Witam , cześć 

 

Jakiś czas temu miałem zamówienie z Czech, które zostało zreazliwane, zakup na firmę S.R.O. gdzie dziś widzę że jest zgłoszony zwrot.

 

Powód zwrotu - zakup przes pomyłkę 🙆 <(tak na marginesie Allegro powinno usunąć tą opcję podczas składania zwrotu)>

 

W opisie aukcji mam wyraźnie napisane że nie przyjmuje zwrotów od firmy z wyjątkiem działalności jednoosobowych 

 

Czemu waham się nad przyjęciem zwrotu? Ano dlatego że firma która zakupiła przedmiot jest firmą pośredniczącą, która przedmioty odsprzedaje dalej na swoim rynku 

 

Handluje częściami samochosywmi (używane) i w tym przypadku mam do czynienia ze sterownikiem silnika, który jest łatwo uszkodzić 

 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci, czy możesz podać numer tego zamówienia? 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mr_oma 

 

Numer oferty (12168397852)

Numer zamówienia 99e945e1-011b-11ed-b4c3-296e62f43664

Teraz patrzę że wysyłka jednak była do Polski pod samą granice na terminal, gdzie takie firmy ładują później paczki na własny samochód i jadą z tym do głównej siedziby. Faktura wystawiona normalnie na Czeskie dane 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci, sprawdziliśmy to. Zakupu dokonano z konta zwykłego. Niestety, samo podejrzenie, że ktoś odsprzedaje towar dalej nie może być wyznacznikiem do odmowy zwrotu. Natomiast, jeśli zwrócony przedmiot będzie uszkodzony, bo tego się obawiasz, możesz wycenić o ile stracił na wartości i wtedy obniżysz kwotę zwrotu o tę wartość. Taką decyzję należy jednak rzetelnie uargumentować.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mr_oma ale towar został zakupiony na spółkę z Czech tu nie ma znaczenia czy konto prywatne i czym zajmuje się spółka 😞

Art. 38a. Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje
się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością
gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby
charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej
przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o
Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@mr_oma 

 

Za bardzo nie wiem co ma do tego konto czy jest na osobę prywatną czy firmę, chyba powinno się liczyć jaki dokument jest wystawiany na daną transakcję oraz jakie dane.

 

 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci, konto zwykłe na Allegro jest przeznaczone dla osoby prywatnej. Niestety nie możemy wydać tu jednoznacznej opinii, czy kupujący jest konsumentem czy nie i czy może odstąpić od umowy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma dlaczego mieszacie pytającemu w głowie

ustawa konsumencka definiuje jasno jaka firma może dokonać zwrotu

i w jakim wypadku

typ konta allegro nie ma tu znaczenia

 

ja bym poszedł dalej we wnioskach - żadna firma, która nie figuruje w polskim cedig

nie może zwrócić towaru w trybie art38a

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Zakup na firmę S.R.O.


@mr_oma 
Niestety nie możemy wydać tu jednoznacznej opinii, czy kupujący jest konsumentem

Z zażenowaniem czytamy jak potwierdzasz elementarny brak kompetencji Allegro w podstawowych sprawach.

 

Dla umiejących czytać:

Art. 22 (1) kc
Za konsumenta uważa się osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

Spółka nie jest osobą fizyczną (Sic !).

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@AR_Auto_Czesci  Faktura wystawiona normalnie na Czeskie dane 

A jaka to była faktura? Ja w takiej sytuacji wystawiam jak dla wewnąrzwspólnotowej dostawy towarów. Bez VAT i z dołączonym potwierdzeniem wywozu. Po otrzymaniu potwierdzenia wywozu poza granicę RP zwracam VAT. 

oznacz moderatorów