anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wysyłka w terminie

MAMY ROZWIĄZANIE!
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

Zwykle nie zawracam głowy na forach ale mam niejasność, problem polega na "niskim wskaźniku wysyłki w terminie" otóż we wszystkich swoich aukcjach deklaruję czas wysyłki 1 dzień - dzień wysyłki rozumiem że w przeciągu 24 godzin od zakupu przez klienta przesyłka będzie nadana. W większości przesyłki wkładam tego samego dnia do paczkomatu - czyli od zakupu przez klienta i włożeniem przesyłki do paczkomatu mija mniej niż 12h  i tu pytanie czemu mój wskaźnik wysyłek w terminie sięga kilkunastu%  ??? , uprzejmie proszę o wyjasnienie zagadki 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
komis-bell
#21 Demiurg#

@audiopunkt Pobierz raport z tego miejsca i zobacz co dokładnie jest nie tak.

oznacz moderatorów
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

w raporcie wszystko jest jak na dłoni tylko nie rozumię jednego, skoro deklarację mam na wysyłkę 1 dzień i tego samego dnia wkładam paczki do paczkomatu to nie wiem o co chodzi? 

dla przykładu "data deklaracji" 29 maj 2023, 23:59:59 , fizycznie włozyłem przesyłkę do paczkomatu 29 maj 2023, 20:00:00 czyli zmieściłem się w deklarowanym czasie a w rubryce "data wysyłki" jest 30 maj 2023, 18:23:43  ??? CO OZNACZA "data wysyłki" ?? to data kiedy kurier wyjmuje przesyłki z paczkomatu??

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@audiopunkt bo system nie liczy chwili , w której umieszczsz przesyłkę w paczkomacie czy automacie , liczony jest jako nadania czas podjęcia przesyłki przez kuriera Z MASZYNY . Jeśli nie masz możliwości nadania przed godziną graniczną wydłuż czas na wysyłkę .

oznacz moderatorów
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

dzięki za info, swoją drogą szkoda że Allegro tego jasno nie pisze,  a gdzie wiadomo kiedy jest ta "graniczna godzina"? gdzie tego szukać? 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@audiopunkt wszystko znajdziesz w @ , np Inpost -https://inpost.pl/godziny-odbiorow 

oznacz moderatorów
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

ok, dziękuję ale to i tak mi się nie spina 90% przesyłek zakupionych tego samego dnia do godziny 18 wkładam do paczkomatu po zamknieciu sklepu czyli ok 20 , czyli jeśli inpost podeje deklarację czasu godzina 15 tego samego dnia czyli wyjmuja z paczkomatu następnego dnia, czyli nie mija 24h (1 dzień) , chyba że mój deklarowany czas wysyłki 1 dzień nie równa się 24 godziny?

z góry dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@audiopunkt sprawdziłam Twoje zamówienia i wszystko się zgadza. Deklarowany czas wysyłki to 1 dzień, ale też deklarujesz wysyłkę tego samego dnia dla zamówień złożonych do godziny 15:00 - takie zamówienia muszą zostać nadane w dniu, kiedy zostały opłacone, więc jeśli umieszczasz je w paczkomacie po godzinie 20:00, a kurier je odpiera następnego dnia, system prawidłowo oznacza jako wysłane po terminie. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za konstruktywną odpowiedź, czyli Twoim zdaniem którą najlepiej by było wpisać godzinę jeśli umieszczaszam je w paczkomacie po godzinie 20:00, 

dziękuję, pozdrawiam

Artur

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@audiopunkt Musisz sprawdzić sobie jaka jest godzina graniczna w inpost dla Twojego kodu pocztowego i nadawać paczki w paczkomacie/punkcie (lub zamawiać kuriera, darmowy podjazd jest od 6 paczek) przed tą godziną. Wtedy masz (teoretycznie) gwarancję, że paczki zostaną odebrane przez kuriera tego samego dnia. Parę postów wyżej masz link do strony inpost, gdzie wpisujesz swój kod pocztowy i pokazuje Ci godzinę graniczną. Jeśli nadasz paczkę do godziny granicznej to w przypadku, gdyby kurier jej nie odebrał możesz napisać do allegro i powinni wyłączyć Ci te zamówienia z jakości sprzedaży żeby nie wpływały negatywnie na Twoje statystyki. Jeśli masz codziennie wystarczającą ilość paczek to warto zamówić sobie kuriera i dogadać się z nim o której realnie by mógł do Ciebie podjeżdżać i dostosować do tego godzinę graniczną widoczną w allegro. 

oznacz moderatorów
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

Serdeczne dzięki,

jak to rozegrać? pracujemy do 19 na kuriera inpost czasem mamy za mało paczek a paczkomat obsługujemy codziennie o 20:00 , wynika z tego że mimo iż włożę paczkę do paczkomatu tego samego dnia co klient kupił towar to i tak on zostanie wyjęty z paczkomatu dopiero dnia następnego, czyli muszę pisać czas wysyłki 2 dni? , z góry dziękuję za odpowiedź, Artur

oznacz moderatorów
AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@audiopunkt możesz zostawić wysyłkę w 1 dzień ale bez godziny granicznej, czyli tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/ustawienia-granicznych-godzin-wysylki

musisz odznaczyć w inpoście, że wysyłasz do 15:00 zamówienia złożone tego samego dnia i trzymać się tego, żeby przynajmniej paczki z dnia poprzedniego przed 15 dostarczyć do paczkomatu/punktu/kuriera. Jeśli nie chcesz ryzykować to tak, ustaw 2 dni robocze i wtedy jesteś teoretycznie kryty ale jest jeszcze takie cudo, jak przewidywany czas dostawy. On się będzie klientem jeszcze przez 3 miesiące minimum wyświetlał, że paczkę dostaną jutro, a co więcej nadając część paczek szybciej będzie utwierdzał algorytm, że to prawda. A to ryzykowne bo na bank trafisz co jakiś czas klienta, który zrobi awanturę, że miało być jutro a nie jest. 

oznacz moderatorów
WSautoParts
#9 Pomysłodawca#

To jest niesprawiedliwe. Dostaję zamówienie o godz. np. 18,00 a wysyłam dnia następnego o 7:00 i według systemu nie zmieściłem się w pojęciu szybka wysyłka !

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda jakbyś nie wysyłał przez Allegro.

oznacz moderatorów
audiopunkt
#9 Pomysłodawca#

Wysyłam przez inpost robiąc inport Allegro 

oznacz moderatorów