anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka we do Czechy

SilverLadyAnna
#9 Pomysłodawca#

Kupująca wybrała dostawę do Czech za pośrednictwem WE DO. Na stronach Allegro jest podane, że tego typu wysyłki obsługuje InPost. I faktycznie, na wydrukowanej przez Allegro etykiecie jest mały znaczek inPostu. Teoretycznie też, zgodnie z tym, co podaje allegro, taką przesyłkę można nadać w paczkomacie lub przekazać kurierowi. I tu nic bardziej błędnego. Otóż paczkomat nie czyta żadnego z kodów kreskowych (a są dwa), kurier się tego nie tyka, a pani w paczkopuncie InPost przyjęła przesyłkę, ale - o zgrozo - w systemie nie da się wydrukować potwierdzenia. Pozostało mi więc pozostawić przesyłkę w paczkopunkcie u zaprzyjaźnionej pani, licząc na to, że przesyłka jakoś dotrze do Czech pod właściwy adres.

Gdyby ktoś z Allegro zainteresował tym problemem, to pani z paczkopunktu twierdzi też, że system InPost nie czyta/skanuje żadnych przesyłek przez Allegro -> WO DO, a wysyłki są po prostu "na gębę" przekazywane kurierowi. Oznaczam moderatorów z prośbą o przekazanie problemu dalej.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

Wysłałem już kilkadziesiąt takich paczek i kurier inpost je skanuje i zabiera bez problemu więc niech nie wydziwia.

Masz nawet przykładowy tracking:

https://allegro.pl/kampania/one/kurier/sledzenie-paczki?numer=A0009XL0D8#

oznacz moderatorów

SilverLadyAnna
#9 Pomysłodawca#

No fajnie, tylko, że nikt tu nie wydziwia. Paczkomat zeskanował i podał informacje o błędnym numerze przesyłki, kurier odmówił przyjęcia, a pani w paczkopuncie zeskanowała przy mnie i system nie przyjął. Z mojej strony były 3 próby podejścia ....

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SilverLadyAnna podaj nam proszę numer tej przesyłki. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SilverLadyAnna
#9 Pomysłodawca#

Proszę, oto on A000AMPQX4

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SilverLadyAnna dziękuję. Przekazałam już Twoje zgłoszenie do Inpost, więc sprawdzimy tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SilverLadyAnna wyjaśniam Twoją sprawę z Inpostem i dostałam od nich informacje, że dla tej przesyłki wybrałaś sposób nadania - odbiór przez kuriera, dlatego w takiej sytuacji trzeba zamówić podjazd kuriera. Jeśli go zamówiłaś, a kurier odmówił jej odbioru, podaj mi proszę numer tego zlecenia. Czy adres odbioru jest ten sam, który masz ustawiony na koncie w Allegro? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SilverLadyAnna
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem, czy nie zamówiłam podjazdu kuriera. Wydaje mi się, że nie wybrałam żadnej opcji, ale mogłam zakliknąć coś standardowego, bo pierwszy raz wysyłałam w ten sposób coś do Czech. Nie mniej jednak kurier, którego spotkałam po drodze powiedział, że nie przyjmie tej przesyłki, a po południu byłam w domu i nikt się nie pojawił. Może faktycznie ja coś namieszałam? W każdym bądź razie dziękuję za pomoc i zajęcie się tematem.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SilverLadyAnna tak jak wspomniałam wcześniej, dla tej przesyłki wybrałaś odbiór przez kuriera, więc jeśli następnym razem kurier się nie zjawi, bądź nie będzie chciał odebrać od Ciebie przesyłki, spisz proszę okoliczności. Wówczas będziemy weryfikować i ewentualnie interweniować u kuriera. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów