anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Złe naliczenie doplaty za smart

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Oświećcie mnie, bo czegoś tu nie rozumiem. Miała zamówienie za 379zł (100szt produktu po 3,79) kurierem dpd. W 1 paczce mieści się do 30szt więc wyszły  4 paczki. Tak też wczoraj nadałam.  Dzisiaj patrzę na dopłatę i allegro  naliczyło  mi 6,99zł do każdej paczki  czyli łącznie prawie 28zł dopłaty za zamówienie o wartości 379zł. Czy to nie powinno być tak, że powinni rozdzielić wartość zamówienia na te 4 paczki? Tzn średnia wartość paczki 94,75zł  (379/4)i od takiej wartości wyliczac  dopłatę? 

Jeśli naliczenie 27,96zł jest prawidłowe to ja chyba zacznę prosić klientów żeby anulowali takie duże zamówienia i zamawiali  kilka paczek w małych partiach za niskie kwoty... 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#

barwyflory_pl tak, prawidłowo , aktualnie tak to działa . Na razie samo allegro nie wie co z tym fantem zrobić , a może wie tylko nie chce bo kasa ucieknie .

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@mdrogeria dla mnie to oszustwo po całości. Jeśli tylko wartość  deklarowanej ilości przedmiotów które zmieszczą się w paczce  przekracza 40zł (czyli łapie się na smarta) to wartość zamówienia powinna być proporcjonalnie na paczki rozkładana. 

Był już może podejmowany taki temat tutaj na forum? Bo aż chętnie bym sobie poczytała jak to u innych wyglądało i jak się odnosi do tego allegro

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@barwyflory_pl 
czegoś tu nie rozumiem

Ale czego tu nie rozumiesz ?
Takie są tzw. "zasady Allegro" - tu opisane:
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-smart-zasady-rozliczen-0K6XkWDOeCP
Cena jest "za przesyłkę" w zależności od "wartości zamówienia".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@A3dam nooo. ,ale zapis może być dla niektórych nie do końca zrozumiały , po mojemu powinno to brzmieć następująco :

Cena jest "za 1 przesyłkę" w zależności od "wartości zamówienia".

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mdrogeria 
Cytat z "zasad": "Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka będzie wartość zamówienia od kupującego."
Ty myślisz, że chodzi o liczbę mnogą wynikającą z mnogości przesyłek na Allegro, a Allegro pisze o możliwej liczbie mnogiej przesyłek (i opłat) w zamówieniu.

Twoje: "Cena jest "za 1 przesyłkę"  - też może być mylące bo ktoś powie, że miał na myśli jedną opłatę, a są cztery. Cena - co do zasady jest za 1szt. Cena * ilość = wartość
Na napisanie "cena za każdą przesyłkę w zamówieniu" - zabrakło Allegro odwagi.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Właśnie "przesyłkę" a  nie "paczkę".  

Przesyłka to spakowane  i wysłane zamówienie. Może zawierać kilka paczek. Wg regulaminu pobierają 6,99 za przesyłkę A nie za każdą paczkę więc takie naliczenie x4 jest bezpodstawne 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl w regulaminie jest za paczkę 

1,99 zł – za każdą paczkę w ramach zamówień w przedziale 40-79,99 zł brutto [3]; 3,99 zł – za każdą paczkę w ramach zamówień w przedziale 80 - 199,99 zł brutto; 5,99 zł – za każdą paczkę w ramach zamówień w przedziale 200 - 299,99 zł brutto; 6,99 zł - za każdą paczkę w ramach zamówień od 300 zł brutto

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@barwyflory_pl 
"przesyłkę" a  nie "paczkę"
Nie stosuj definicji ze Słownika Języka Polskiego do terminów używanych przez Allegro bo się pogubisz w tym co autor miał na myśli.

Na Allegro Dyskusja jest sporem, Zwrot - odstąpieniem albo reklamacją, Urlop - nie ma nic wspólnego z urlopem, a przesyłki SMART! nie są "wielopaczkowe" (każda paczka to oddzielna przesyłka wg Allegro).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  czy w takie sytuacji powinnam zgłaszać reklamację rozliczenia? Regulamin smarta mówi jasno: w takim zamówieniu pobieracie 6,99zł za PRZESYŁKĘ (nie kazdą PACZKĘ). Nie trudno znaleźć definicję słowa "przesyłka". Przesyłka może zawierać kilka paczek. Podsyłam link ( https://mojafirma.infor.pl/moto/logistyka/uslugi-kurierskie/539993,Czym-rozni-sie-paczka-od-przesylk...) do pierwszego lepszego wyjaśnienia jaka jest różnica między tymi dwoma słowami, ale każda firma kurierska  dokładnie tak samo definiuje słowo przesyłka. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl zerknij w regulamin https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iv-oplaty-za-opcje-dodatkowe  jest tam paczka nie przesyłka 😄 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

No to "super" 😅

szkoda że tutaj wszędzie występuje słowo "przesyłka". Ciekawe na ile celowa jest taka rozbieżność między słowami w  autorskich  artykułach allegro dotyczącymi sposób naliczania opłat, a  słowami które ostatecznie zamieszczają w regulaminie. Jak dla mnie te artykuły to celowe wprowadzanie w błąd.

Podsumowując: strach dostawać  duże zamówienia

Screenshot_20220210-191657_Allegro.jpg

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@barwyflory_pl przyzwyczaj się docelowo allegro przeżuci większa część wysyłki smart na nas więc myśl nad alternatywą lub zacznij stopniowo podnosić ceny ja robi to już od 2 lat po 1 zł raz na pół roku i mam gdzieś te podwyżki, teraz pod koniec stycznia też cześć produktów podniosłem o 1 zł bilans na koniec miesiąca musi się zgadzać 😄 masz produkty po 3,79 zł zrób 3,99 zł i będą wszyscy zadowoleni 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@mdrogeria @A3dam @kostas11  dzięki za wszystkie odpowiedzi. Po cichu  liczę że allegro ten system przy zamówieniach wielopaczkowych  nieco zmodyfikuje, chociaż wiadomo że rozchodzi się tutaj o pieniądze, a w takim przypadku wątpię w zmiany ma naszą korzyść. 

Korzystając z okazji podpowiedzcie mi, jako pewnie  mniej doświadczonej koleżance czy w sytuacji gdy mam takie  zamówienie jakie opisywałam,do którego mi obliczono 4 paczki, to czy jeśli np uda mi się zmieścić wszytsko w 3 paczkach to mogę tak wysłać?Czy np system nie potraktuje tego tak, że brakuje  1 paczki i przez to  zaniży  statystyki wysyłek?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@barwyflory_pl 
Opłata za każdą "naliczoną" przesyłkę SMART jest pobierana przez Allegro "z góry" . Niewysłanie (już naliczonej) przesyłki nie powoduje więc oszczędności po Twojej stronie, ale statystyki oczywiście lecą w dół (i to w kilku metrykach).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Nie wiem jak u innych przewoźników, ale za DPD opłata jest naliczana w dacie odbioru paczki przez kuriera. Ostatnio system wyliczył 4 przesyłki, zmieściłem w 3 paczkach i za czwartą nie zostałem podliczony.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@DlaMistrzow_pl 
Ciekawa informacja. Niektórzy sprzedawcy zgłaszali tu pobranie opłat dla każdej przesyłki.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Edit: Nie w dacie odbioru, a doręczenia.

oznacz moderatorów