anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Złośliwy klient - ponowny negatyw mimo usunięcia oceny przez Allegro

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Proszę o pomoc w poniższym problemie;

 

Sprzedalem element używany ( spoiler zderzaka ) W aukcji / opisie wyraźnie było zaznaczone iż element wymaga odświeżenia przed montażem. Klient wystawił negatywa - pisząc „ze spoiler posiadał rysy” 
Nastepnie odwołałem się do Allegro w tej kwestii , po interwencji doradcy negatywna ocena została usunięta. 
Kolejnego dnia złośliwy klient wystawił ponownie negatywa bez treści komentarza - w tym momencie portal wypina się na mnie… Twierdzą , ze nie maja podstaw na usunięcie oceny… Bezkarność klientów jest zatrważająca… Sprzedający nie ma żadnych praw. 
Roznego rodzaju próby kontaktu z kupującym zakończyły się fiaskiem , nawet wezwania przez Allegro nie skłoniły kupujacego do kontaktu ze mną… 

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

xyz96
#21 Demiurg#

No i prawidłowo. Następnym razem pisz, że spoiler ma rysy, a nie że wymaga odświeżenia.

Dziwne, że Allegro usunęło ten pierwszy komentarz.

oznacz moderatorów

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

Doprecyzuje :

taki opis widnieje na aukcji :

 

„Jako, że oferowane części karoserii nie są nowe - wymagają lakierowania przed użyciem”

Czy to nie jest dla ciebie jednoznaczne ?!

Znalazl się znawca tematu … Daj sobie spokój z tak żałosnymi wypowiedziami

 

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Tak to niestety jest ,klienci nie czytają opisów ,nie oglądają fotek ,kupują dla zabawy i oceniają pochopnie bez próby kontaktu .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PHU_BO-CAR A napisałeś tam, że spoiler ma rysy? Czy napisałeś, że jest w super stanie? Twój opis wprowadzał w błąd. Wspomniałbyś o rysach, nie byłoby negatywa. Super stan oznacza rysy?

Tak, znam takie tematy od lat, a spokoju sobie nie dam. Nie oczekuj, że tutaj tylko inni sprzedawcy z Allegro przyznają Ci rację, gdy wprowadziłeś w błąd kupującego.

"Używane części wymagają lakierowania" - mało sprytny wybieg. Nie napisałeś, że ten spoiler wymaga lakierowania, bo jest porysowany.

Kupujący okazał się sprytniejszy i jego komentarz pozostanie.

 

oznacz moderatorów

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

Tu kłania się subiektywna oceny stanu faktycznego elementu : dla mnie ten element nie wymagał żadnych napraw , szpachlowania , klejenia - taki był jego stan rzeczywisty. 
W opisie widniała informacja o tym , iż nie jest naprawiany oraz ze może wymagać lakierowania. 
Klient kupując coś używanego , za 1/10 ceny serwisowej nie może oczekiwać jakości elementu nowego… Dodatkowo nie pofatygował się aby wysłać zapytanie o dany element , nie poprosił o dokładniejsze zdjęcia itp.

Zakadam , ze kolega xyz96 nigdy nie miał doczynienia z moja branża , sprzedaż elementów nowych a używanych do dwa różne światy… 
Bardzo bym prosił nie wypowiadać się dalej w podwyższymy temacie - ponieważ Pańskie „proklientowskie” wywody nie wnoszą nic konstruktywnego w ta dyskusje. 
Poruszam tu kwestie tego , ze Allegro uniemożliwia sprzedającym jakakolwiek możliwość obrony przed złośliwymi komentarzami. Niestety ale portal jest strasznie jednostronny…

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PHU_BO-CAR Żadnych napraw? A czy lakierowanie to nie naprawa? Masz teraz nauczkę, opisuj towar DOKŁADNIE, a nie ogólnikowo. Cena nie ma tu nic do rzeczy. Do subiektywnej oceny transakcji prawo ma kupujący, a sprzedający musi opisać towar zgodnie ze stanem rzeczywistym. Super stan?

Mam doświadczenia z Twoją branżą, zapewniam. Nie możesz też nikomu tu zabraniać wypowiadania się. Prosić możesz, ale ja nie muszę słuchać tych próśb 🙂

To jest ogólnodostępne forum i nie możesz tu oczekiwać tylko poklepywania po plecach.

oznacz moderatorów

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

Czy ty w ogóle analizujesz co piszesz ?! Czy dla sportu ( jak i w przypadku tysięcy twoich „dobrych rad” ) przelewasz to co przyniesie ci ślina na język ?
Czy Informacja o lakierowaniu nie jest jednoznaczna ?! Nie róbmy z klientów osób nie umiejących czytać… Wszystko co istotne było zawarte w opisie. 

Zaznaczam tu problem braku możliwości odwołania od takich kontrowersyjnych spraw , oraz jednostronności portalu. 


Zawód „wujek dobra rada” - niezbyt ambitny sposób na spędzanie wolnego czasu… Chociaż jak widać powyżej , zdobywanie punktów i ocen potrafi niektórym przynieść ogromna satysfakcję 😎 Ludzie jednak potrafią „się realizować” …

Mimo wszystko dziękuje za te uwagi. Proszę wybaczyć ale szanuje swój czas na tyle , ze nie zamierzam dalej wchodzić z Panem w ta dyskusje.
Życzę tysięcy nowych punktów 💪🏾

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@PHU_BO-CAR Głupoty wypisujesz i próbujesz znaleźć wytłumaczenie dla własnych manipulacji. Informacja o lakierowaniu części używanych nie jest jednoznaczna z tym, że ten konkretny element nie ma rys. Teraz już wiesz, że trzeba opisywać towar jednoznacznie, a nie kombinować. Komentarz pozostanie. Dbaj o to, a byś nie nałapał negatywów więcej, bo Allegro zablokuje Ci konto.

A Twoje uwagi personalne pod moim adresem naruszają też regulamin AG. Nie Twoja sprawa, jak ja spędzam wolny czas.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No jest jednostronny i zdominowany przez osobę szantażującą wszystko i wszystkich, nawet Allegro i to z takim skutkiem że się jej "boją".😫 Zna się na stali, zakupiła i sprzedała z wielką korzyścią, taka okazja.😁

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@PHU_BO-CAR 

Obrony przed złośliwymi komentarzami nie ma i na pewno nie będzie.

Zamiast się złościć na klienta - choćby i słusznie - spróbuj pomyśleć, co zrobić, żeby nie dochodziło do podobnych sytuacji.

Chociażby: zostałeś tu skrytykowany za tekst "super stan" i brak informacji o rysach. Weź to sobie do serca - "super stan" to bardziej slogan reklamowy niż opis, ale niektórzy mogą go wziąć za "jak nowy" i srodze się zawiodą... "Super stan, wymaga lakierowania" to z kolei sprzeczność logiczna i nie wiadomo, w co wierzyć. A o rysach warto było napisać z czystej rzetelności.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Należy dokładnie opisywać, ty jako sprzedawca używanych części najlepiej o tym wiesz, kupujący chce tanio i żeby był super stan. Każda nieścisłość w opisie oferty działa na twoją niekorzyść.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PHU_BO-CAR rozumiem, że nie jesteś zadowolony z rozwiązania Twojej sprawy. Jednak, tak jak pisaliśmy w odpowiedzi na Twoją reklamację, usuwamy oceny kupujących tylko  w sytuacjach jednoznacznych, gdy naruszają regulamin. W tym przypadku możemy usunąć ocenę wyłącznie za zgodą kupującego. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

Rzecz w tym , ze klient może podważyć decyzje Allegro  ( tak jak było w przypadku tego komentarza ) Skoro zostało zajęte stanowisko organu kontrolnego / wykonawczego z jakiej okazji może zostać one zmienione?!  De facto klient jest on bezkarny … Czyli według polityki portalu są : równi i równiejsi ? 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

daj sobie spokój, bo temat komentarzy to jak kopanie się z koniem. Nie pomoże Ci allegro, ani tym bardziej "król" tego forum.

system jest taki jak jest, trzeba to przełknąć i pogodzić się z tym. Ocena produktów używanych niestety będzie bardzo zróznicowana, bo to mocno subiektywna i indywidualna ocena. Dla jednego klienta stan będzie zadowalający, dla drugiego nie.

A klienci sam wiesz jacy są. Mnie np. rozłożył wczoraj jeden gość, kupił wkład lusterka. Dał mechanikowi, a potem podsyła mi fotki, że mechanik zamontował, ale lusterko nie pasuje. Okazało się, że gość miał auto z rynku USA, a te mają lusterka o innym kształcie. Na pytanie dlaczego mechanik zamontował produkt, który gołym okiem było widać, że nie pasuje, odpisał mi, że zamontował, bo on mu powiedział, że ma pasować 🙂 zapytałem się więc, czy jakby dał mechanikowi koło od malucha i powiedział, że pasuje do jego auta (dodge) to ten mechanik również zamontowałby to koło do jego samochodu ? Odpowiedzi się nie doczekałem 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

mikeza  - daj sobie spokój -   taki sam temat widziałem już dobrych kilka mies. temu. Używane części należy dokładnie opisywać i przestawiać ich realne zdjęcia.

PHU_BO-CAR - "w opisie wyraźnie było zaznaczone iż element wymaga odświeżenia przed montażem" - czyli co? - napastować i "wyfroterować ?" tak z tego wynika ....

Temat części używanych jest "problematyczny". Dlaczego nie napisałeś po prostu, że spojler ma rysy i wymaga naprawy? Zamieściłeś zdjęcia uszkodzeń? Sprzedajesz używany, uszkodzony towar - to po prostu dokładnie go opisz , wskaż jego usterki i zamieść jego zdjęcia. Czy to takie trudne? Po prostu być uczciwym?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

Jakim cudem mam zrobić zdjęcie mikrorys skoro nawet aparat dobrej jakości nie jest w stanie uchwycić tych rzekomych uszkodzen ?!
Jaki uszkodzony towar ? 

oznacz moderatorów

PHU_BO-CAR
#8 Zapaleniec#

Kolejny erudyta Allegrowy się znalazł - w opisie istnieje jednoznaczny opis : 

„Jako, że oferowane części karoserii nie są nowe - wymagają lakierowania przed użyciem” 
Jeżeli tez tego nie potrafisz rozszyfrować tego zdania to współczuje … 

 

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

nie rozumiem z czym mam sobie dać spokój, to nie ja jestem autorem postu i nie sprzedaję używanych produktów 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@PHU_BO-CAR komentarz bez treści uderza bezpośrednio w Sprzedawcę

allegro twierdzi "usuwamy oceny kupujących tylko w sytuacjach jednoznacznych, gdy naruszają regulamin"

nie twierdzi natomiast, że usuwa  pomówienia, szkalowanie czy inne wypowiedzi nawołujące do niekupowania u danego sprzedawcy (mimo że mając dowody na musi wg prawa to zrobić)

jako Sprzedawca możesz spróbować swoich sił w sądzie - możesz pozwać Kupującego lub allegro

oznacz moderatorów