anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Za co otrzymuje się ujemne punkty, nazwa miary : Szybkie zwroty wpłat.

IFPI
#8 Zapaleniec#

Tak jak w tytule, pytam bo po kliknięciu w "szczegóły" nie jest podana przyczyna takiego sposobu działania miary.

Otrzymałem dziś -50 pkt w Szybkie zwroty wpłat.

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

żaden z Twoich kupujących nie zwrócił zamówienia – nie dostaniesz punktów w mierze Szybkie zwroty wpłat do klientów. Przyznamy Ci je w mierze Brak zwrotów od klientów. Możesz w niej zdobyć maksymalnie 50 punktów

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/jakosc-mojej-sprzedazy/czym-jest-i-w-czym-pomoze-mi-panel...

oznacz moderatorów

IFPI
#8 Zapaleniec#

To powinienem nie dostać żadnych punktów a otrzymałem wartość ujemną : -50 pkt.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Masz 14 dni na zwrot kasy - według prawa. A od Allegro dostaniesz karę, że będziesz działał wedle prawa, a nie według wytycznych serwisu, czyli zwrot wpłaty w dniu otrzymania zwrotu. Ja od pewnego czasu zwracam już kasę w dniu otrzymania zwrotu.

Ale ma to też swoje plusy - to pewien w miarę krótki czas poświęcony codziennie. Wcześniej zajmowałem się tym w soboty - efekt: sobota poświęcona zwrotom. Więc w sumie nie narzekam na ten system. Fakt, nieco to upierdliwe, kurier podrzuca zwroty, ja je zaraz rozpakowuję, robię zwrot kasy , ale za to sobota jest do wykorzystania do innych celów.

No i te punkty w "jakości" - są po prostu bezcenne...

A tak swoją drogą: komu są potrzebne te statystyki z jakości? Sprzedawcy nie są potrzebne, kupującemu tez nie są potrzebne (mają oceny sprzedających) - są potrzebne jedynie serwisowi Allegro. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

IFPI
#8 Zapaleniec#

Dalej nie wiem z jakiego powodu dostałem wczoraj -50 pkt w opcji : Szybkie zwroty wpłat.

Można prosić któregoś z pracowników o wypowiedź?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@IFPI Już wyjaśniam. Straciłeś faktycznie 40 punktów w ogólnym rozrachunku jakości, przez brak zwrotu. Najpierw straciłeś 40 punktów za brak zwrotów, bo zgłosił kupujący zwrot, a potem zyskałeś 50 punktów za szybki zwrot (to są dwie osobne miary). 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I co tu wyjaśnione? sprzedający pisz o -50pkt a moderator: Najpierw straciłeś 40 punktów za brak zwrotów, bo zgłosił kupujący zwrot, a potem zyskałeś 50 punktów za szybki zwrot (to są dwie osobne miary)

oznacz moderatorów

IFPI
#8 Zapaleniec#

Jeszcze raz zapytam, dlaczego zostały mi przyznane ujemne punkty w liczbie 50 pkt w opcji Szybkie zwroty wpłat.

Interesuje mnie tylko ta jedna miara, czy jesteśmy karani za brak zwrotów?

Ta jedna miara obniżyła wczoraj moją jakość mojej sprzedaży z super na dobry.

oznacz moderatorów

IFPI
#8 Zapaleniec#

Cytując :

Wychodzi na to, że miary nie działają prawidłowo.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież to Ja Ci napisałem w 1wpisie!!!😋

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@IFPI Proszę, zapoznaj się z moją odpowiedzią jeszcze raz. Nie można otrzymać ujemnych punktów w tej mierze, najmniej to 0. 
Wszystko działa prawidłowo. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

IFPI
#8 Zapaleniec#

Nie działa to prawidłowo, wczoraj w tej mierze otrzymałem -50 pkt.

oznacz moderatorów

ka3market_pl
#1 Nowicjusz#

Proszę zapoznać się z moją odpowiedzią Pani moderator

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

Dokładnie tak - zostałeś ukarany (-50) za brak zwrotów towarów przez kupujących. Postaw piwo Szwagrowi i po sprawie: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jako%C5%9B%C4%87-sprzeda%C5%BCy-szwagier-t...  

oznacz moderatorów

ka3market_pl
#1 Nowicjusz#

Miary nie działają dzisiaj prawidłowo. U mnie zwroty są robione tego samego dnia codziennie. Dzisiaj to zgłaszałem do allegro. Tak jak kolega wyżej. Mam -40 ptk. Wczoraj miałem +50 ptk. Nic się nie zmieniło zwroty robie dokładnie tak samo jak rzez ostatnie 30 dni. Proszę to sprawdzić, a nie spławiać kolegi. Bo w spychologii powinniście otrzymać tytuł doktora.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Ja też nie rozumiem tych miar zmuszających sprzedawców do działania na swoją niekorzyść

bo czym jest zmuszanie przedsiębiorców do nierzetelnego rozpatrywania reklamacji

czy też bzdurnych odpowiedzi w dyskusjach ?

przepisy prawa jasno mówią co ma robić sprzedawca i w jakim czasie

allegro mówi rób to po naszemu, szybciej i po łebkach inaczej twoje oferty będą pokazywane na samym końcu

słabo premiowana jest:

- jakość opisu

- szybkość dostawy

- jakość towaru

- jakość obsługi

a mocno coś co nie jest istotą handlu - czyli zwroty wpłat, czy udział w dyskusjach

 

 serwis robi to by promować swój sklep - inni sprzedawcy w danych grupach mogą lepiej sprzedawać dany asortyment więc trzeba ich w jakiś sposób pod płaszczykiem durnych

parametrów wyeliminować

my ostatnio mamy dużo wymian produktów - kupujący zgłaszają zwrot a my im wysyłamy na nasz koszt wymieniony produkt

jak takie działanie promuje serwis ?

zaleca szybki zwrot wpłaty jako racjonalne działanie

 

dlaczego zapytacie?  odpowiedź jest jedna - dla takiego sprzedawcy, molocha jak allegro takie działanie jest bardziej optymalne

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

"A tak swoją drogą: komu są potrzebne te statystyki z jakości? Sprzedawcy nie są potrzebne, kupującemu tez nie są potrzebne (mają oceny sprzedających) - są potrzebne jedynie serwisowi Allegro" - też mam ostatnio wrażenie, że jest to potrzebne tylko Allegro, a konkretnie jego pracownikom, żeby wprowadzeniem ciągłych zmian mogli wykazać swoją przydatność 😎

oznacz moderatorów

ohayo_pl
#11 Animator#

algorytm...  punkciki... sprytne obejścia ...  zmiana w regulaminie i od nowa

oznacz moderatorów