anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zablokowane środki

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Właśnie dzisiaj spotkałem się po raz pierwszy z sytuacją gdy Allegro zablokowało wypłatę środków za transakcję. Klient dokonał zakupu 20.12, towar został wysłany 21.12. Odpowiedź na zgłoszenie jest taka, że zrobili to dla bezpieczeństwa transakcji bo w regulaminie jest zapis, że w przypadku gdy czas wysyłki jest ustawiony na ponad 10 dni to mogą to zrobić. Środki zostaną automatycznie zwolnione 03.02.2024r. I nie mogą tego zrobić ręcznie. Kwota to 1750zł.

Czy mogę wystąpić o odsetki za okres przez który przetrzymują pieniądze? Każda instytucja nalicza odsetki od pierwszego dnia gdy się spóźnię z płatnością a konsultant Allegro twierdzi, że wpłata zostanie zwrócona bez odsetek.

Towaru nie mam. Pieniędzy za towar które klient wpłacił też nie mam. Za to Allegro będzie przetrzymywało moje pieniądze ponad dwa miesiące.

Pozdrawiam

KK

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Oktawo_PC Działanie jest zgodne z naszym regulaminem, zatem nie przysługują Ci odsetki - nie jest to bezpodstawne przetrzymanie środków. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

Ale nie oznacza to, że Wasz regulamin jest zgodny z obwiązującymi przepisami prawa.

Jak nie zapłacę wam rachunku to zablokujecie mi konto.

Wygląda to jak byście wykorzystywali swoją dominującą pozycję na rynku.

USTAWA
z dnia 16 lutego 2007 r.
o ochronie konkurencji i konsumentów

Art. 9. P.2 Pp.6

- narzucaniu przez przedsiębiorcę uciążliwych warunków umów, przynoszących mu nieuzasadnione korzyści;

oznacz moderatorów

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

Usunęliście komentarz z linkami do UOKIK i komentarz w którym ktoś przyznał, że też padł ofiarą tych praktyk.

I mam kolejną wpłatę od klienta która została zablokowana.

Proszę o wyjaśnienie jakie zasady bezpieczeństwa naruszyłem. W korespondencji mailowej powołujecie się na względy bezpieczeństwa ale nie potraficie wskazać co konkretnie robię niebezpiecznego. Może tutaj będzie ktoś bardziej rozgarnięty i jest w stanie to wyjaśnić. Obecnie wygląda to tak, że robicie to na złość. Zablokujemy panu środki. Bo tak.

oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

zmień czas dostawy na krótszy np. na 7 dni 

pamiętaj ze 7 dni to 7 dni roboczych 

wiec może to rozwiąże twój problem 

oznacz moderatorów

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

Wiem dlaczego blokują ale nie wydaje mi się aby działanie takie było zgodne z prawem. Dlatego piszę zgłoszenie do UOKIK.

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Oktawo_PC Rozumiem Twoje niezadowolenie, ale są to nasze wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. Oprócz tego wszystko znajduje się w Regulaminie, który zaakceptowałeś. 

Informacje o wstrzymanych środkach terminie ich zwolnienia znajdziesz tutaj: 
https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

A co w przypadku gdy będę chciał zwrócić klientowi pieniądze bo nie będzie chciał czekać na dostawę towaru? Gapa jest. Nie zwrócił uwagi na wydłużony czas dostawy? Mogę to zrobić z tych zablokowanych środków czy mam użyć swoich?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Oktawo_PC Przykro mi, ale nie skorzystasz z zablokowanych środków. Będziesz musiał zasilić saldo lub zlecić przelew bezpośrednio na konto klienta. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

Czy skasujecie negatywny komentarz który zapewne otrzymam gdy wyślę klientowi towar po otrzymaniu od Was środków a przed upływem zadeklarowanego czasu dostawy?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Oktawo_PC Tylko wtedy, kiedy komentarz naruszałby nasze zasady: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kiedy-mozemy-ingerowac-w-opinie-kupuja... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AlleMakijaz
#12 Orędownik#

serio ?to juz chyba przegięcie 😞

oznacz moderatorów

Oktawo_PC
#7 Wielbiciel#

Jeżeli nie zostanie to usunięte to wypełnienie formularza na stronie UOKIK zajęło ok 10 minut. Łącznie ze zrobieniem screenów z zablokowanymi środkami i komentarzami konsultantów. Polecam Allegrowicza. 🙂

oznacz moderatorów

stachu42
#8 Zapaleniec#

Oni myślą, że już mogą wszystko robić co im się tylko umyśli. Mi zablokowali 6000zł. Blokują kasę i zarabiają na niej zapewne bo w skali wszystkich użytkowników to są miliony zł. Jeszcze karzą realizować zamówienie którego środki zablokowali i w razie czego oddawać kupującemu ze swoich pieniędzy, a oni dalej przetrzymują środki. Mam nadzieje, ze UOKIK da im za to takie kary, że się possrają. I tak allegro już nie jest polskie. Mi wcześniej usunęli całego posta bo napisałem o nich prawdę. To jest makabra co się tutaj wyprawia. Wymyślają co chwile jakieś bezprawne zasady i tłumaczą, że to zgodne z regulaminem który sami sobie wymyślają. No to są jakieś jaja po prostu...

oznacz moderatorów