anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zakup towaru z monetami i zwrot - czy Allegro zawsze odbiera klientowi monety ?

MODECOM_STORE
#8 Zapaleniec#

Witam,

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

ilekroć uruchamiam oferty w cenie 40zł + 5 monet na zakup, zlatują się "miszcze biznesu" czytaj "polak potrafi", którzy dokonują zakupu 10-20 sztuk towaru licząc na to, że dodane monety w ilości 5 sztuk do każdej sztuki towaru zostaną na koncie po zrealizowaniu zwrotu towaru. Dla mnie to jest logiczne, że przy zwrocie gdy występuje do Allegro o zwrot prowizji zostają mi zwrócone prowizje za sprzedaż oraz naliczone opłaty za każdą z monet (1,23 brutto sztuka). Za każdym razem gdy klient po zakupie dokonuje zwrotu, wysyłam do klienta maila z informacją, że po dokonaniu zwrotu wpłaty Allegro pobiera przekazane za zakup monety a gdy na koniec klienta nie ma już monet ponieważ zostały wykorzystane, zwrot zapłaconej kwoty jest pomniejszony w stosunku 1 moneta - 1zł.

I tutaj mam pytanie do moderatorów, dlaczego wielokrotnie od klientów otrzymuję informację, że nie mam racji gdyż po dokonaniu zwrotu monety u nich zostają nie ruszone, czy za każdym razem to Allegro ma w plecy? ja za każdym razem otrzymywałem zwrot naliczonej kwoty za przekazane monety więc w stosunku do mnie Allegro jest rozliczone 1:1 ale dlaczego Allegro w taki sposób działa z klientem końcowym, który jeszcze bardziej jest nakręcony na tego typu działania mające na celu wyłącznie pobranie monet za nic ?

przykładem niech będzie dyskusja z moim klientem, który zakupił tydzień temu 3 produkty za łączną kwotę 120zł, dokonał zwrotu, w poniedziałek przekażę mu wpłaconą kwotę, klient twierdzi, że monety u niego zostaną.

klient:
"Monety sa zabierane po anulowaniu tylko, przy zwrotach mi zostawały, mialem tak kilka razy, przy anulowaniu zaraz po oplaceniu dopóki jest ta opcja dostepna system odliczał mi monety"

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Wg wypowiedzi moderatorów tu na forum są(powinny) być zabierane, pisałem tu o tym wczoraj w pytaniu od jednego ze sprzedających, może piszą coś innego a robią(nie) coś innego i nie zabierają.🤔

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MODECOM_STORE Jeśli klient kupił u Ciebie przedmiot w ofercie wyróżnionej Monetami i zdecydował się zwrócić towar, to wówczas – zgodnie z regulaminem Programu Monetowego – zwrócimy Ci wartość odpowiadającą wysokości opłaty z tytułu indywidualnego wyróżnienia monetowego, jeśli została ona naliczona w odniesieniu do oferty, za którą przyznaliśmy Ci rabat transakcyjny (zwrot prowizji). 

To, czy Monety są odbierane Kupującym zależy od wielu czynników. Jeśli po weryfikacji okaże się, że zakup był zrobiony z myślą o wyłudzeniu monet - konto Kupującego może zostać nawet zablokowane. Prześlij mi proszę numer zamówienia, sprawdzimy konto tego Kupującego. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MODECOM_STORE
#8 Zapaleniec#

numer zamówienia: db2f59a3-ebee-11ec-867a-8d0257043f1e

macie również dostęp do konwersacji mojej z klientem i to co zacytowałem wyżej jest w odpowiedzi klienta dzisiaj "l...........ki" mail godz. 18:17

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MODECOM_STORE Dziękuję, podjęliśmy już działania na koncie kupującego. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie jest tak jak piszesz, w innej wypowiedzi inny moderator pisał że po zwrocie nie da się skorzystać z tych monet, pisał tu na forum, więc są różne wersje.😐

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka to sprzedający ma zgłaszać ? czemu z automatu nie zabieracie przyznanych monet w momencie zwrotu ? przecież to działa na szkodę sprzedawcy ( każdy zwrot to strata ) a takie działanie jak nie odbieranie monet tylko nakręca kombinatorów 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Działania na tym koncie zostały podjęte 28 czerwca - wyłapał go algorytm 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MODECOM_STORE
#8 Zapaleniec#

tylko upomnienie czy ban dla klienta? jak upomnienie to będzie dalej zaprzęgał swój "biznes plan"

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MODECOM_STORE Użytkownik został całkowicie wykluczony z programu monetowego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

MODECOM_STORE
#8 Zapaleniec#

prawidłowo, dziękuję za szybką reakcję

oznacz moderatorów