anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zamówienia testowe są "nielegalne"

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hoegert_sklep
#9 Pomysłodawca#

Cześć.

Czy ktoś może mi wyjaśnić interpretację (pracownika Allegro) punktu regulaminu 2.9?

Tłumaczenie:
"Transakcja miała charakter czynności prawnych dla pozoru.
Jest to działanie niezgodne z zasadami serwisu i w takim przypadku rabat transakcyjny nie przysługuje.
Na Allegro nie można kupować we własnych ofertach ani brać udziału w licytacjach własnych przedmiotów.
Nie można również kupować w ofertach innych osób, jeśli celem nie jest ich nabycie.
W wyniku takich działań może dojść do sztucznego zawyżania ceny, zafałszowania rzeczywistego zainteresowania transakcją oraz uzyskania pozytywnych ocen i komentarzy za fikcyjną transakcję."

W jaki sposób mam przetestować poprawność integracji, jeśli nie zamówieniem? Występując o zwrot prowizji piszę wprost - to było zamówienie testowe, które miało na celu sprawdzenie poprawności działania wprowadzonej poprawki w integratorze. 

Żeby było śmieszniej, do jednego produktu zwrot prowizji został przyznany. Do drugiego nie. Po powołaniu się na tą sytuację, Pani która odrzuciła prośbę o zwrot prowizji napisała maila, że ponownie nalicza prowizję tam gdzie zwrot został przyznany.. 
To trochę absurdalna sytuacja, ponieważ Allegro nie udostępnia platformy testowej. 
Czy lepszym rozwiązaniem jest robienie pseudo zamówienia, zwracanie produktu i ukrywanie przed Allegro, że to test?



oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
dariuszszill
#11 Animator#

Ciekawe, bo allegro samo wprowadza aukcje testowe np.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/oferta-testowa-i11543011077.html

Które widnieją normalnie w statystkach

Przechwytywanie.PNG

2.PNG

  

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Hoegert_sklep
#9 Pomysłodawca#

to Ciekawe, bo Allegro mówi co innego 😄

"Na ten moment nie posiadamy funkcji testowej. Jednak przekaże Pana sugestię do odpowiedniego działu."

Jednak chyba nie spełni to potrzeb przetestowania połączenia integratora z ERPem. 

oznacz moderatorów
sl-aw-ek
#16 Inspirator#

Naprawdę myślisz, że ludzie zajmujący się kontaktem mają jakieś pojęcie o serwisie allegro? O sandbox-ie czy API to nawet nie ma co pytać 🤣

oznacz moderatorów
Hoegert_sklep
#9 Pomysłodawca#

To mnie akurat przeraża. Często nie mają pojęcia nawet o swoim regulaminie, nie ma jednej osoby prowadzącej sprawę a każda nowa nie zadaje sobie trudu, żeby zapoznać się z problemem... 
Niejednokrotnie trzeba wspierać się bezpośrednio opiekunem, bo inaczej odbijasz się od ściany 😞

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Hoegert_sklep Cześć. 🙂 Zgodnie z Regulaminem (punkt 2.9) niedopuszczalne jest:

b. licytowanie lub zawieranie umowy sprzedaży Towarów w ramach Ofert własnych, osób bliskich bądź wspólnie zamieszkujących z Użytkownikiem albo innych podmiotów, z którymi Kupujący pozostaje w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik Transakcji, w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami.

Jeśli chcesz przetestować działanie serwisu, poprawność integracji itp., to skorzystaj ze środowiska testowego na Allegro, tutaj link:  https://allegro.pl.allegrosandbox.pl/Środowisko odwzorowuje wszystkie najważniejsze funkcje serwisu Allegro.

Ze środowiska testowego możesz korzystać, tak jak z Allegro.pl:

Tutaj znajdziesz zasady korzystania ze środowiska testowego na Allegro: https://developer.allegro.pl/tutorials/informacje-podstawowe-b21569boAI1#srodowisko-testowe 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Hoegert_sklep
#9 Pomysłodawca#

Czy przez piaskownicę przetestuję połączenie pomiędzy Baselinker a ERPem (na produkcji)?

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Trzymając się tego regulaminu to przypadkiem nie powinniście przestać zadręczać ludzi reklamami ich własnych produktów??? Ja mam wyłączoną personalizację, mąż nie. Co kilka dni przychodzą mu maile z reklamami co może mu się spodobać i tam połowa produktów jest wystawiona przez niego z jego konta.... A czasami nawet wszystkie. Jak zachęcanie do kupowania na własnych aukcjach ma się do zakazu kupowania na własnych aukcjach?

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Dokładnie ,też o tym kiedyś pisałem że wystarczy kliknąć we własną aukcję by coś sprawdzić lub poprawić a niebawem "zaproszenie" do zakupu własnych pozycji i przy okazji próba wciśnięcia jakiś innych pozycji które nie są w moim kręgu zainteresowań ale są zapewne kogoś kto słono płaci za reklamę.

oznacz moderatorów
fhupason
#7 Wielbiciel#

Haha, powszechnie znane jest podbijanie ofert przez rodzinę, znajomych i innych, pracownicy allegro dokładnie o tym wiedzą ale cicho siedzą:)

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Hoegert_sklep to za ile ten towar wystawiłeś że musisz występować o zwrot prowizji ???  do testów zrób aukcję za 2 zł i olej zwroty prowizji 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Hoegert_sklep
#9 Pomysłodawca#

Wziąłem pierwszy z brzegu - w końcu to test. Kwota nie jest duża (razem 18 zł), ale sytuacja dla mnie absurdalna. 

oznacz moderatorów