anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zamówienia z 22 grudnia Wasi kupujący mogą dostać jeszcze przed świętami

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Tak jak zapowiadaliśmy, w ostatnich dniach przed Wigilią informację o dostawie przed świętami będziemy pokazywać tylko w tych ofertach, w których wyświetlamy godzinę wysyłki tego samego dnia.

Allegro One Kurier i InPost deklarują, że 23 grudnia dostarczą wszystkie zamówienia, które:

  • klienci złożą 21 lub 22 grudnia w ofertach, w których w momencie zakupu będziemy wyświetlać informację o dostawie w sobotę oraz
  • sprzedający nadadzą najpóźniej 22 grudnia.

Dlatego dla poniższych metod dostawy będziemy wyświetlać informację o dostawie przed świętami do 22 grudnia:

  • Allegro Paczkomaty InPost
  • Allegro One Box w ramach metody Allegro One (Punkt, Box, Kurier) – dostawa jutro.

Będziemy to robić do najpóźniejszej godziny wysyłki tego samego dnia, którą macie ustawioną dla tych przewoźników.

Jeśli w Waszych ofertach 22 grudnia pokażemy informację o dostawie przed świętami, upewnijcie się, że dacie radę przygotować i nadać wszystkie zamówienia, które kupujący złożą tego dnia do wskazanej przez Was godziny. Jeśli obawiacie się, że nie będzie to możliwe lub nie chcecie, abyśmy 22 grudnia wyświetlali w Waszych ofertach informację o dostawie przed świętami – zmieńcie swoje ustawienia. Przejdźcie do zakładki Ustawienia godzin składania zamówień i usuńcie godziny, które macie ustawione na piątek dla:

  • Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
  • InPost Paczkomaty.

 

Jeśli wystąpią znaczące opóźnienia u tych przewoźników, wtedy wydłużymy przewidywany czas dostawy dla tych metod – w ofertach wszystkich sprzedających, którzy je udostępniają. Może to spowodować, że jeszcze przed 22 grudnia dla tych metod pokażemy w Waszych ofertach informację o dostawie po świętach. Jeśli tak się stanie, damy Wam o tym znać na specjalnej stronie oraz w Aktualnościach.

 

Wszystkie informacje dotyczące przewidywanego czasu dostawy przed świętami znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-w-twoich-ofertach-przed-swietami-0Aaw... 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@ko_alka ważne słowo "mogą" ale nie muszą 🙂 tym bardziej bał bym się o Allegro One Box 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Taaa jasne... Właśnie od dzisiaj radośnie pokazujecie, że dostawa trwa 8 dni. Wszystkie zamówienia wysyłałam max następnego dnia, sporo tego samego. Wszystkie w tym samym paczkomacie, który ostatnio jest ciągle przepełniony i kurierzy po kilka razy dziennie zabierają i raz z odbiorem kuriera (wiec nie ma mowy o zakwitnięciu paczki jak w onach). Więc niby za co to???

oznacz moderatorów

KailaArt
#10 Popularyzator#

Mi się już nawet nie chce pisać, w odpowiedzi dostałam "dział techniczny tak zadecydował". Teraz tylko naście telefonów i zapytań dlaczego pokazane jest 8 dni, mega opcja, szczególnie gdy nie ma czasu przed świętami, to jeszcze możemy odpowiadać na wiadomości dodatkowo. Szczególnie, że na pierwszej stronie jest "zamów do x godziny, dostawa jutro", a w podsumowaniu cyk 8 dni 🙂

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Pengano Ależ oni wyjątkowo uczciwie liczą > siedzi sobie ktoś > wypija czarna kawę > a potem wróży z fusów > temu dodamy 8 dni, temu 10, temu 15

Ja nadaję poza systemem korzystając z brokera > przesyłka wysłana danego dnia na następny jest u klienta (sprawdzone) > pomimo to "algorytm" nie mając żadnych danych wyliczył na podstawie nr. przesyłek🤣, danych historycznych? jakich?🤣 oraz to że nadaję DHL-em najpierw 9 dni a za kilka godzin poprawił się na 15 dni > skąd wziął te dane to najstarsi górale nie wiedzą > przypuszczam, że i Einsztajn by tego nie rozkminił😁

oznacz moderatorów

czarnaplytaltd
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak samo, wysyłam max 1 dzień a zazwyczaj tego samego dnia, a allegro twierdzi, że moja paczka dojdzie do klienta za 8 dni.

 

oznacz moderatorów

zak_pr
#10 Popularyzator#

I tutaj się zgodzę że mogą ale nie muszą. Niedawno reklamowałem paczkę i okazało się że Inpost ma zapisy w regulaminie chroniącej długą dostawę (ale kto czytał regulaminy):

Informujemy, ze gwarantowany termin doręczenia przesyłki nadanej w ramach usługi Paczkomat 24/7 wynosi D+5 dni roboczych, gdzie D oznacza dzień nadania.....

W związku z powyższym Dział Reklamacji podjął decyzję o odrzuceniu Państwa roszczeń reklamacyjnych w całości. Uzasadnienie

Zgodnie z Regulaminem świadczenia usługi Paczkomat 24/7 przez InPost Sp. z oo 59 ust. 1 Operator deklaruje dostarczanie Przesyłki do Urządzenia Paczkomat (ewentualnie do POP lub do Odbiorcy, jeżeli taka opcja była dostępna dla Nadawcy) w terminie do dwóch (2) dni roboczych licząc od dnia następującego po dniu nadania Przesyłki (przewidywany termin dostarczenia), jednak nie później niż w terminie do pięciu (5) dni roboczych licząc od dnia następującego po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin dostarczenia)

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@ko_alka tak, na pewno. Przesyłka wczoraj w południe włożona do One Boxa, dalej tam leży . Ale jakość za nieterminową wysyłkę zdążyliście mi dzisiaj obniżyć. Brawa za szybkie i sprawne działanie 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka myślę ,że Wiesz co to oznacza ?

dc1f0f2240e993128a84c3220575.jpg

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Mogą dostać przed Świętami tylko nie dostaną bo ich oszukujecie wpisując chore 8 dni!!!

oznacz moderatorów

cindercone
#8 Zapaleniec#

Dokładnie moje przesyłki cały czas dochodzą w 1 dzień, nie w 8. Oczywiście wysyłam dziennie o wiele mniej bo tylko 1-3 paczki ponieważ moja sprzedaż została zablokowana przez chory, nieprawdziwy algorytm.

No cóż śmiało można stwierdzić, że powstała nowa jednostka czasu. Mieliśmy już 1 gołotę, 1 wentę teraz będziemy mieli 1 allegro równe 8 dniom.

oznacz moderatorów

balmamu_records
#9 Pomysłodawca#

Pytanie do allegro:
Czy planujecie naprawić algorytm czy nadal będzie błędny. Nadal pokazuje mi, że paczki ze środy dojdą po Nowym Roku.
Rozglądałem się już za innymi kanałami sprzedaży, ale nie wiem na ile muszę się śpieszyć. Oczywiście w takiej sytuacji wyłączam allegro ads, bo nie widzę sensu - komuś wyskoczy reklama, wejdzie w link (ja płacę!) i kupi to co mu proponujecie u konkurencji (która miała szczęście i pokazuje im normalny czas wysyłki).
Proszę tylko o info czy już tak zostanie na zawsze, czy jednak będziecie nad tym pracować?

oznacz moderatorów