anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zbyt tani produkt - jak zniechęcić do kupna 1 sztuki?

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Sprzedaję między innymi bardzo tani produkt - para 1,90 zł, który sprzedaję w kompletach po kilkanaście par i na sztuki. Zazwyczaj ludzie zachowują się rozsądnie i kupując na sztuki kupują co najmniej kilka sztuk - na takim zamówieniu też jest minimalny zysk.

Ostatnio miałem pasjonujące zamówienia @3pary produktu - no cóż, bywa. Dzisiaj rekord pobiła jedna osoba kupując 1 parę z przesyłką via paczkomaty Inpost no a to już sponsoring z tego się robi ;).

Jak radzicie sobie z takimi przypadkami? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#

Wystawiaj tylko komplety składające się z wielu par lub wielu sztuk. 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jak takie "numery" będą się powtarzać to faktycznie tylko w kompletach trzeba będzie sprzedawać. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@atechnik_sklep 
Jeżeli z Twoich obliczeń wynika, że przy sprzedaży kilku sztuk "jest minimalny zysk", a przy sprzedaży 1 pary "sponsoring z tego się robi" to jest chyba oczywiste, że obliczona przez Ciebie granica opłacalności jest gdzieś pomiędzy ww. ilościami.
I taki "pakiet" możesz przyjąć za najmniejszą jednostkę sprzedaży.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@atechnik_sklep  mam podobny produkt , rozwiązałam problem w ten sposób: zakup 1 sztuki cena 3,5 zł za sztukę i nie ma tu wysyłki kurierem, zakup 5 szt - cena 2,60zł za szt, zakup 10 szt - cena 2 zł za sztukę.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jako osobne oferty czy jakoś inaczej?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie rozumiem Twojej oferty.  Sprzedajesz towar za 1,90 zł? - Przecież na tym po prostu wychodzisz "w plecy". Cena to min. 4,00 zł . Sprzedaję przedmioty, które kupuję za 0,60 zł, sprzedaję je po 2,50 zł. I jeszcze dźwignę cenę na 3 zł, bo mi się to nie opłaca. Koperta 0,40 zł , koszt pracownika 2,00 zł, przy zamówieniu jednej sztuki - jestem w plecy. Tak samo jak i przy zwrocie dla darmowej przesyłki. Jak sobie podliczyłem grudniową sprzedaż takich "bzdetów" za kilka-kilkanaście zł - jestem po prostu "w plecy". Tylko All na tym zarobiło i przewoźnik. 

Wniosek - bardzo prosty - kolejna podwyżka. A w sklepie stacjonarnym i internetowym - brak podwyżek....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

A nie możesz wystawić jednej pary za 40 zł i niech kupują na smarta? Znajomy sprzedaje takie **piiip**oły na zasadzie "Wszystko po 40 zł" nie wiem jak on to robi ale ma spory ruch na swoim koncie. 🤣 To taka okazja.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@atechnik_sklep

Tak, jako osobne aukcje. Ponieważ różnia sie ilościa produktów w pakiecie, nie można uważać je za powielane. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@atechnik_sklep 

Sponsoringu nie unikniesz, choćby przy zwrotach bez podania przyczyny. Spójrz globalnie na dotychczasową sprzedaż: ile w ciągu - dajmy na to - ostatnich dwóch miesięcy było małych zamówień, do których dokładałeś, a ile większych i przynoszących zysk. Jaką część wypracowanego zysku straciłeś przez "sponsoring"?

Dopiero wtedy można podjąć racjonalną decyzję: zostawić jak jest, czy dokonać zmian. Najgorsze co możesz zrobić, to wkurzać się na nieliczne zamówienia generujące straty, zapominając o przynoszącej zysk większości.

Są specjalne programy, które Ci wszystko wyliczą. Jaka część towaru sprzedała się w zamówieniach po 1, 2 czy 3 sztuki, a jaka w większych. Możesz to też sam policzyć choćby w Excelu.

Jeśli na małych zamówieniach tracisz na przykład 10 procent zysku, to moim zdaniem nie ma o co kruszyć kopii😊

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Może i nie ma o co kopii kruszyć ale stwierdziłem, że wolę zarobić nawet na tych małych zamówieniach niż stracić więc są "wielosztuki" (żabka rządzi ;)). Zabawa w jedną sztukę mija się z celem jeśli kupujący nie wystawiają pozytywnych komentarzy (to ewentualnie mogłoby rekompensować minimalna stratę).

oznacz moderatorów