anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia z katalogu oraz opis a prawa autorskie

iwonar1002
#7 Wielbiciel#

czy dobrze rozumiem, że np Producent " metalowiec" produkuje krzesło i ja jestem jego dystrybutrem, ale dużą ilość bierze od "metalowca" firma " stalowiec " i sprzedaje to samo krzesło pod swoją marką - są tak rozpoznawalni, że moi klienci często pytają czy to jest produkt na pewno oryginalny firmy "stalowiec" 🙂 Firma stalowiec ma swoją nazwę zastrzeżoną, ale jak rozumiem teraz jak znajdę w katalogu krzesło stalowdca to mogę w tytule mieć ich nazwę, ich zdjęcia, ich opis?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@iwonar1002  Jeśli masz zastrzeżoną nazwę czy markę produkowanego przez siebie wyrobu, to stalowiec musi oferować ją pod marką metalowiec. Nie może sobie przypisywać Twojego produktu jako swój.

Wiola
oznacz moderatorów

iwonar1002
#7 Wielbiciel#

producentem jest metalowiec a to stalowiec sprzedaje produkt pod swoją marką. Ja nazwywam się jeszcze inaczej i współpracuję z metalowcem. Chcąc dodać produkt wpisuję jego kod np. 458ut i tu katalog wywala mi 1 i 2 producenta choć ja wiem,  że jest on tylko 1. No dobra, ale takie ogólne pytanie czy teraz dodając swój produkt będąc producentem lub mając swoje własne fotografie na allegro zrzekam się praw autorskich skoro każdy może z nich korzystać?

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Jeśli producentem jest metalowiec, to stalowiec powinien sprzedawać wyrób pod nazwą metalowiec, bo jeśli metalowiec zastrzegł nazwę produktu, to od stalowca może dochodzić swoich praw, który stwarza pozory jakoby to on był producentem wprowadzając klientów, masowych odbiorców w błąd. Nie dozwolone jest przypisywanie sobie produktu jako własny, jeśli tak nie jest.

Wiola
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@iwonar1002 Każdy sprzedawca powinien zrobić swoje własne zdjęcia i uzupełnić opis o dane techniczne produktu, nazwę producenta, kod towaru... i oferować je rzecz jasna pod nazwą producenta. Może co najwyżej dystrybuować katalog produktów producenta. Wykorzystanie zdjęć producenta może mieć miejsce tylko za jego zgodą.

Wiola
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, Allegro jest właścicielem tych zdjęć.

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Nie do końca jest zgodne z prawem że zgadzając się z regulaminem Allegro wyrażasz zgodę na korzystanie serwisowi ze zdjęć i on z automatu staje się jego właścicielem udostępniając to innym użytkownikom serwisu .Wystarczy że ktoś wytoczy Ci pozew z powództwa cywilnego związaną z ochroną jego praw autorskich i zaczyna się jazda.  Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

iwonar1002
#7 Wielbiciel#

Właśnie to mam na myśli. ja staję na baczność zawsze i ew pytam producenta czy zdjęcie takie czy takie jest jego własnością a dostępne jest np gdzieś na aukcji i jeśli ten zaprzeczy to sobie nie pozwalam, ale w druga stronę to kilka moich własnych zdjęć hula po internecie. Jeden Pan idzie w zaparte, że są jego i spr karna się rozkręca.

oznacz moderatorów