anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zestawy kilku produktów dostawa jako 1 produkt

SklepGorski
#7 Wielbiciel#

Dlaczego tworząc jakiekolwiek zestawy, jak sama nazwa wskazuje więcej niż 1 produktu, ustawiając wysyłkę zawsze system przypisuje zestaw jako 1 produkt. 

Dla przykładu zestaw 3 PRODUKTÓW np. Łóżko + 2 szafki nocne  Brany jest przez system jako 1 przesyłka. 

Jak spakować te 3 rzeczy w jedną przesyłkę? Co gorsza oczywiście całość dostawy jest po stronie kupującego, ponieważ klient płaci do 10 kg powyżej każda dopłata obciąża sprzedawcę no i SMART w takich kwotach również jest po stronie sprzedawcy prawie w całości.  

W ofercie mam zestaw treningowy w którym również występuje ten sam problem, liczy jako jedną wysyłkę, tylko jeżeli wysłałabym ten zestaw, który waży prawie 30 kg i składa się z dwóch różnych paczek np. do Czech jako jedna wysyłka to według regulaminu zapłaciłbym niemal 400 zł dopłaty ze względu na wagę gabarytową oraz niestandardową przesyłkę, jeżeli wyśle jako dwie paczki to płacę zgodnie z cennikiem 

1 paczka do 10 kg/ 2 paczka do 20 kg 

18,99 zł
18,99 + 19,99 zł
 

 

  • usługa dodatkowa - obejmuje paczki o wadze z zakresu 10-20 kg albo 20-31,5 kg. Koszt usługi dodatkowej ponosi sprzedający - kupujący zapłaci za przesyłkę cenę usługi podstawowej, którą sprzedający ustawi w cenniku.
Przekroczenie ograniczeń technicznych (1)
DPD_EKSPORT_N6_PRZEKROCZENIE_OGRANICZEN_TECHNICZNYCH
249 zł
Niestandardowa paczka (2)
DPD_EKSPORT_N7_PACZKA_NIESTANDARDOWA
199 zł
 

 

Według mnie różnica jest kolosalna i absurdalna ( Przykład akurat DPD i dość taniej wysłki do Czechy, sprawa pewnie jeszcze bardziej się komplikuje przy wysyłce np do Holandii) Rozumiem, że wysyłka za granicę to jest koszt i nie mam z tym problemu. Problem polega na tym, że nie da się tego sensownie ustawić, koszty zawsze są po stronie sprzedawcy, przecież można by było np indywidualnie podjeść do danej oferty czy zestawu i podzielić zestawy na kilka paczek jeżeli faktycznie ten zestaw to łącznie kilka paczek. W tej sytuacji musiałem zrezygnować z wysyłki takich przedmiotów do krajów poza Cechy, a na Czechy oczywiście uwzględnić w cenie nieco wyższy koszt przesyłki czego nie da się zrobić w polskich ofertach wysyłanych za granicę. 

Dziś miałem sytuacje ponieważ mam ustawioną darmową wysyłkę do Czech powyżej danej kwoty i zestaw się załapał, więc te kilkadziesiąt złotych biorę koszt na siebie uwzględniając w cenie. Jednak przy próbie wygenerowania dwóch przesyłek naraz pojawił się błąd. Na szczęście udało się gdy pojedynczo, oddzielnie wygenerowałem etykiety ( wcześniej nie było takich blokad). Jednak obawiam się, że allegro zablokuje możliwość całkowicie generowania powyżej faktycznie liczby przesyłek i wtedy sytuacja jak wyżej zamiast być na plus kilkadziesiąt złotych dopłacam kilkaset złotych za wysyłkę więc usuwam takie oferty bo nie ma to sensu, no  klient też na tym traci bo nie ma jak kupić. 

Może coś przeoczyłem i ktoś pomoże to ustawić, jednak nie wydaje mi się, wszystko co wysyłam kurierem i nie mieści się do paczkomatu, ustawiam maksymalnie 1 w paczce.

 

Oczywiście próbowałem kilka razy pisać z tym do allegro, żadnej kompetentnej odpowiedzi, 4 razy byłem przekierowany do innego działu, na końcu ktoś przeczytał i zamknął czat bez odpowiedzi. 

Jedyna odpowiedź w trakcie to " 

Dziękuję, klient zamówił 1 sztukę tego produktu. W związku z ustawieniem dla wybranej metody, że w paczce zmieści się 1 sztuka produktu system przypisał 1 paczkę. Jeżeli klient zamawia 1 sztukę danego produktu, to zawsze przypisana zostanie 1 paczka. Nie widzę tutaj błędu"
 
Ja w zamówieniu widzę "Zestaw 2 produktów" Klient zamawiając też widzi, że zamawia wielokrotność danego produktu albo zestaw kilku różnych produktów. Ale widocznie dla kogoś kto nie musi za to płacić zestaw to jedna sztuka produktu 😉 
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SklepGorski Wrócę do Ciebie z wyjaśnieniem. Proszę Cię o chwileczkę cierpliwości. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

promax-market
#7 Wielbiciel#

I jaka jest odpowiedź? Bo też mnie to nurtuje. Jesli klient zamawia zestaw który składa się dwóch produktów, które pojedyncza ważą 1kg. TO jak liczy to system allegro do przesyłek? Podejrzewam, że liczy taki zestaw mimo wszystko jako 1kg, a nie dwa kg i tak samo jako jedna sztuka, a nie dwie sztuki, tak? Czyli trzeba lawirować w nowym cennikiem dla takich aukcji, tak?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@promax-market to zależy od ustawienia cennika. Jeśli w zestawie są 3 sztuki, cenniki powinieneś ustawić w ten sposób, żeby za kolejną sztukę liczyła się kolejna paczka (czyli liczba sztuk w 1 paczce). Oprócz tego muszą być tylko te oferty podpięte do cennika — dzięki temu dostawa będzie policzona tak jak za jedną paczkę (a nie za 3). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów