anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zmiana wielkości przesyłki allegro inpost już wygenerowanej i opłaconej

MAMY ROZWIĄZANIE!
michal197410
#8 Zapaleniec#

Witam,

Wygenerowałem etykietę allegro inpost z allegrosmart ze sprzedaży. Koszt był 0zł. Nie zmieniłem wielkości przesyłki z A na C. Jak teraz mogę to zmienić? Generując ponownie nową etykietę mogę wybrać gabaryt C ale wyskakuje mi już opłata a nie wysyłka za 0. Jak edytować etykietę już wygenerowaną albo jak anulować i wygenerować nową za 0zł?

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28
kostas11
#21 Demiurg#

Po opłaceniu nie da się już zmienić gabarytu, gabaryt ustawiasz jak tworzysz lub przed opłaceniem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

<głaszcze @kostas11 i daje mu czekoGrzesia żeby nie smutał> 😊

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@michal197410, podpowiem, że też tak miałem ze dwa razy, trzeba anulować, albo poczekać na anulowanie wysyłki i napisać o zwrot za niewykorzystaną etykietę, a next time ustaw na gab. C, jeśli nie jesteś pewny czy wejdzie, a kurier może to zmienić, jeśli będzie się mieściło w A lub B 🙂

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@michal197410 

A w instrukcji nadawania przesyłek Allegro Inpost jest coś takiego :

WSKAZÓWKI PONOWNE GENEROWANIE ETYKIETY Zmiana filtru Niewygenerowane na Wygenerowane pozwala na wykorzystanie danych kupującego ponownie - np. w celu stworzenia kolejnej przesyłki Allegro InPost lub ponownego wygenerowania etykiety w celu zmiany danych (z zachowaniem ceny oraz opcji darmowego zwrotu paczki). ZMIANA DANYCH KUPUJĄCEGO Dane kupującego są pobierane z platformy Allegro. Istnieje jednak możliwość edycji numeru telefonu oraz docelowego Paczkomatu na etapie generowania etykiety. W przypadku przesyłek Allegro Kurier InPost oraz Allegro MiniPaczka InPost adres dostawy nie podlega zmianie. Na tym etapie można zmienić również gabaryt, w jakim przesyłka zostanie nadana (tylko w przypadku Allegro Paczkomaty InPost) oraz opcjonalnie ubezpieczenie. ZMIANA KWOTY POBRANIA Dla przesyłek za pobraniem widoczna jest kwota pobrania, jaką będzie musiał opłacić kupujący przed odbiorem paczki. Na tym etapie tworzenia przesyłki można ją edytować. Przyciski SZCZEGÓŁY oraz WYDRUKUJ dotyczą jedynie danych transakcji z Allegro.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Kurka, nie umiem usunąć tej reklamy z wiadomości 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
michal197410
#8 Zapaleniec#

Kama.Czytalem w instrukcji nadawania jak wygenerować ponownie i tak też zrobiłem ale jak dochodzimy do końca to wyskakuje że muszę już za nią zaplacic a nie ze ze jest allegrosmart i przesylka jest za 0zl.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@michal197410  Widocznie jest tak jak piszą, że wszystko działa do zapłacenia a potem już się nie da. Bez sensu jak dla mnie. Numer nadania jest unikalny i  możliwość zmiany gabarytu powinna być możliwa. Ale w e nadawcy PP jest jeszcze gorzej, tam to już nic nie da się zmienić nawet przed zapłaceniem.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
michal197410
#8 Zapaleniec#

Patryk. Tak ale jak anulować bo przycisk anuluj jest nieaktywny? Jak pisać o zwrot za niewykorzystaną etykietę skoro za nią fizycznie płaciłem 0 bo to allegrosmart. Czyli mam stworzyć nową i za nią juz zapłacić a potem mi oddadzą za tą niewykorzystaną choćbyła za 0zl?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

to etykiety do smart generuje się za free? 😮
przecież ludzie mówią że mają straty bo im allegro nie zwraca pełnej sumy 😮

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Gdzie Ty się uchowałeś ?🤣  Ludzie płaczą bo opakowanie, koszt drukowania itd i itp.  A 8,99 zł w całości opłaca Allegro.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

opakowanie w sztukach 150/300 (też na alledr0go), cena za sztukę: 0.15zł
koszt wydruku na dolewkowych drukarkach, cena za kartkę + tusz: 0.8gr* 🙂

 

* tak, 0.8gr, nie zł 🙂

 

podziękował Pierwszej z Brzegu, dając jej batonik 😄
<daje batonik @Kaliope_Brzeg> 😊

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Zmień na coś mniej tuczącego, marchewkę albo jabłko , łodygę selera może.  Zostań w domu i batoniki to zło🤣  Nie każde opakowanie pasuje do asortymentu. Niektórzy na pewno ponoszą większe koszty.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

<zabiera @Kaliope_Brzeg batonika, daje jabłuszko w zamian> 😄

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@michal197410  Z tego co piszą to nie zwrócą.

Kiedy może zostać naliczona opłata za paczkę Allegro Smart!?

Naliczenie przez InPost opłaty za paczkę Allegro Smart! może wynikać z dwóch powodów:

1. Jeśli nie wykorzystasz etykiety nadawczej, która była darmowa - ponowne jej utworzenie będzie już płatne.

Dla każdej paczki możesz wygenerować jedną darmową etykietę. Liczba darmowych przesyłek do wygenerowania jest równa liczbie przesyłek w danym zamówieniu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
michal197410
#8 Zapaleniec#

Kama dzięki. Czyli już mam jasność. Za gapowe się płaci. Nie zmieniłem gabarytu przesyłki przy jej tworzeniu to klamka zapadła. Moge tej etykiety nie wykorzystać bo nie wepchne paczki w A i wygenerować nową ale płatną. A jaki byłby problem w tym żeby do momentu wysyłki paczki można ją było anulować lub modyfikować to pojęcia nie mam i pewnie się nigdy nie dowiem.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@michal197410  Sama muszę zapamiętać bo czasem klika się zanim pomyśli . Szkoda, że jakoś bardziej po ludzku tego nie rozwiązali.

_____________
Kama
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

system inpostu jest tak napisany by najmocniej wykorzystać błędy uzytkownika

musieli mocno na tym główkować

- małe literki przy nazwach użytkownika

- brak identyfikcji gdy klient jest niezarejestrowany na allegro

- gabaryty, których rozmiar zmienia sie ruchem rolki w myszce - mi już kilka razy zdarzyło się że przesuwając stronę zmieniełem gabaryt

- brak możliwości edycji parametrów po opłacenia a przed wysłaniem paczki

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

- gabaryty, których rozmiar zmienia sie ruchem rolki w myszce

normalka przy .dropdown menu 🙂 dlatego scrollujemy z daleka i bez aktywnego pola 😄

oznacz moderatorów
nikl
#13 Ambasador#

Źle piszesz. Nie liczba "darmowych przesyłek" tylko liczba darmowych etykiet. Pytanie dlaczego tego nie naprawią? Przecież Smart regulaminowo gwarantuje darmową usługę transportu, a nie darmową etykietę. Programiści InPost popełnili błąd w tym projekcie, oferując jedynie darmową etykietę, którą można się podetrzeć, jeśli wydrukowano za mały gabaryt, albo paczka nie mieści się w skrytce.

To jest oszustwo i złodziejstwo, bo przesyłka powinna być darmowa, a nie sama etykieta. W efekcie musimy drukować drugą etykietę i ją opłacić. W takim przypadku Inpost za pierwszą faktyczną dostawę do danego klienta pobiera jednak opłatę, choć Smart gwarantuje darmową pierwszą dostawę. Co więcej, Inpost pobiera dwie opłaty od jednej dostawy: Jedną zabiera Sprzedawcy, a drugą pobiera od Allegro, mimo że etykiety nie wykorzystano i nie było transportu. Pytanie czy Inpost jest handlarzem etykiet? Czy to jest przedmiot ich działalności, czy może jednak usługi transportowe?

oznacz moderatorów