anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany i uproszczenia w cenniku Allegro - sprawdź!

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

3 lipca 2023 r. zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży i uprościmy cennik, żeby zwiększyć transparentność i przewidywalność kosztów sprzedaży, które ponosicie. 

Co się zmieni?

  • Obecnie w większości kategorii wysokość prowizji zależy od ceny końcowej produktu. Od 3 lipca stawka prowizji w większości podkategorii będzie jedna – bez względu na cenę produktu. 
  • Zaczniemy pokazywać także stawki netto dla prowizji od sprzedaży – dzięki temu łatwiej oszacujecie koszty sprzedaży na Allegro. Obecnie w cenniku pokazujemy tylko stawki brutto.
  • Wprowadzimy jedną minimalną wartość prowizji we wszystkich kategoriach – wyniesie 0,25 zł netto (0,31 zł brutto). Obecnie minimalna wartość prowizji różni się w zależności od kategorii i wynosi od 0,30 zł do 1 zł (brutto).
  • W formularzu wystawiania połączymy kategorie z tym samym asortymentem, ale Wasze oferty będą nadal widoczne dla klientów w kilku kategoriach. 


Szczegółową listę zmian prowizji we wszystkich kategoriach i podkategoriach znajdziecie w tym pliku PDF.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

bartgot
#9 Pomysłodawca#

Każda zmiana wiąże się ze wzrostem prowizji, niech lepiej Allegro od razu wprowadzi prowizję 50% i niech samo sprzedaje tam.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

będą podwyżki prowizji dopóki będą klienci, którzy są chętni do przepłacania podzas zakupów na tym portalu. Allegro już dawno przestało być tanie, ale ludzie rozpędzeni i ślepi na ceny dalej kupują. Ostatni przykład, szukałem elektrycznych nożyc do trawy/żywopłotu. Znalazłem ofertę z produktem parkside w cenie 148zł (notabene sprzedanych ponad 1000sztuk w ciągu ostatnich 30 dni). nie byłoby w tym nic dziwnego, jakby nie to, że te same nożyce w sklepie stacjonarnym lidl kosztują 99zł i są dostępne od ręki. Ale ludzie wolą przepłacać i dzięki temu funkcjonuje ten portal.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Martens88m
#8 Zapaleniec#

Przecież tutaj chodzi o wycięcie sprzedający po czym przyjmują asortyment. To nieco logiczne. Wystawienie kolumn na allegro kosztuje mnie 74,80 przy wartości 1000 zł. Na **piiip**ie 5 zł. W ciągu 2 miesięcy sprzedam. Można przyjąć.. Ale na allegro się nie targują.. Guzik prawda. W 80% przypadków jest próba targu. Taki wał, nie opuszczam cen, nie przy takich prowizjach. Jak kuoujacy słyszy jaka jest prowizja na allegro to sam proponuje zakup w inny sposób 

oznacz moderatorów

Martens88m
#8 Zapaleniec#

Po chłodnej kalkulacji stwierdzam, że **piiip** opłaca mi się zdecydowanie bardziej, a i grono klientów jest znacznie większe. Na dodatek nie istnieje po****ny POK przez którego tracę 20 minut na paczce nagrywając sprawność. P****dole **piiip**. 

oznacz moderatorów

promoweld
#8 Zapaleniec#

uproszczenie, w koncu jak fajnie,... tylko dla kogo te uproszczenia?? doicie nas jak sie da.

przyklad: wystawiam towar za 1500 zl (zarabiam na tym 200 zl). do tej pory prowizja 100 zl, po nowemu 135 zl !!!!! 35% wiecej - ehhh uproszczenie.

przykad 2 wystawiam towar za 10 tys, ta sama kategoria, prowizja 135 zl taka sama, no fajnie to ktos wymyslil

 

oznacz moderatorów

Martens88m
#8 Zapaleniec#

Przy sprzęcie rtv mam dużo większe bicie, ale 7.38% prowizji to czyste zdzierstwo. Olix biorąc pod uwagę nawet wystawianie przez pół roku jest znacznie tańszy szczególnie że mam towar niszowy. Powolna przesiadka. 

oznacz moderatorów

affek6
#7 Wielbiciel#

Totalna tragedia ! sprzedawałem produkty po 10-12 zł miałem około 10% prowizji teraz po nowemu wychodzi koło 30% ! Sprzedałem 1 produkt za 12 zł + 9,99 wysyłka paczkomat Opłaty jakie mi allegro pobralo to 5,60 zł ! CHYBA LEKKA PRZESADA ! Prowizja od wysyłki ? Z jakiej w ogóle okazji mam płacić prowizje od tego że ktos zamówił do paczkomatu i wysłał mi równowartość ceny wysyłki. Będzie trzeba uciekać!

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

prowizja od wysyłki jest już dobrze z 2-3 lata..

oznacz moderatorów

BESTsoundSYSTEM
#7 Wielbiciel#

Zgadza się z tym że jest to nielegalne i Uok juz się za to wziął. Skończy się jakąś marną karą, którą wrzucą w koszta. 

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

To przykład z naszego podwórka... klient zamówił dwa produkty za 256 zł ... prowizja allegro to 59zł! i jako sprzedawca zarobię na tym 30zł. Gdzie my ten towar musimy mieć na stanie (czyli zainwestować swoją kasę), zapakować (koszt kartonów, taśmy i pracy) i wysłać ....  za co więc prawie 60zł bierze allegro... już wiem, że są kategorie, których nie warto nawet sprzedawać na allegro

oznacz moderatorów

martinezowiec
#9 Pomysłodawca#

A w jakiej kategorii takie opłaty?

oznacz moderatorów

dum44
#8 Zapaleniec#

Pani raczy żartować. 

"Żeby zwiększyć transparentność i przewidywalność kosztów sprzedaży" - WALNIEMY UŻYTKOWNIKOM 675 stron ZAPISANYCH DROBNYM DRUKIEM a na koniec napiszemy, że to wszystko jest CH..A warte - bo "Poniższa lista kategorii nie jest oficjalnym cennikiem i jest aktualna na 10 maja 2023. Do 3 lipca niektóre ścieżki mogą wyglądać inaczej" Naprawdę trudno powstrzymać się od WULGARYZMÓW komentując tak **piiip**YCZNE posunięcie ze strony Allegro i taką samą wiadomość.

oznacz moderatorów