anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany opłat od 29 lutego - sprawdź na co się przygotować

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Za miesiąc - 29 lutego 2024 r. - wprowadzimy szereg zmian w opłatach. Poniżej znajdziecie szczegółowe informacje, które pozwolą Wam się na nie przygotować.

Prowizja od sprzedaży i cennik

Zmienimy wysokość prowizji od sprzedaży i uprościmy cennik (Załącznik nr 4 do Regulaminu Allegro). Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą (nie masz konta firmowego), nie zmienimy opłat i prowizji w Twoich trwających ofertach, chyba że poinformowaliśmy Cię o nadchodzącej zmianie przed wystawieniem oferty.

Tutaj znajdziecie informacje na temat nowych stawek.

Wyróżnienie i promowanie na stronie działu

Opłaty za Wyróżnienie oferty i Promowanie na stronie działu nadal będziemy naliczać co 10 dni aż do momentu wyłączenia tej opcji w ofercie. Nowe ceny:

  • Wyróżnienie – zmienimy cenę z 19 zł na 19,90 zł
  • Promowanie na stronie działu – zmienimy cenę z 29 zł na 29,90 zł.

Jeśli nie jesteś przedsiębiorcą (nie masz konta firmowego) wyłączymy obie powyższe opcje promowania w Twoich ofertach po upływie opłaconego okresu rozliczeniowego. W każdej chwili będzie można je znów włączyć – wtedy będziemy naliczać nową cenę.

Kwoty, które płacicie za przesyłki Allegro Smart!

Zmiana będzie dotyczyć ofert, które wystawiacie na allegro.pl i na allegro.cz.

Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka jest wartość zamówienia od kupującego. Od 29 lutego dla większości metod dostawy będziemy brać pod uwagę 6 przedziałów wartości zamówienia.

Sprzedaż na allegro.pl
Sprzedaż na allegro.cz
od 40 do 49,99 zł
od 200 do 298,99 CZK
od 50 do 59,99 zł
od 299 do 398,99 CZK
od 60 do 79,99 zł
od 399 do 498,99 CZK
od 80 do 119,99 zł
od 499 do 698,99 CZK
od 120 do 199,99 zł
od 699 do 998,99 CZK
od 200 zł
od 999 CZK

 

Sprawdźcie tutaj ile zapłacicie za dostawę do automatów paczkowych, punktów i przesyłki kurierskie.

Opłaty za dostawę metodami DPD, DHL, UPS, ORLEN i Poczta Polska – poza Allegro Smart!

Zmienimy opłaty za przesyłki wybranymi metodami. Zmiany dotyczą metod, które rozliczacie sposobem Allegro Standard, czyli bezpośrednio z nami.

Kliknijcie tu, żeby sprawdzić nowe stawki od 29 lutego i maksymalne ceny, jakie możecie ustawić w cenniku dostawy już od 6 lutego.

Cennik usług dodatkowych dla przewoźników DHL, DPD, UPS, InPost, Poczta Polska i ORLEN – w Smart! i poza usługą

Tabele ze szczegółami zamieściliśmy w Aktualnościach. Możecie się z nimi zapoznać klikając tutaj.

Opłaty za wystawienie i promowanie ogłoszeń w Motoryzacji i Nieruchomościach na Allegro Lokalnie 

Szczegóły planowanych zmian przedstawiliśmy tutaj.

Jednocześnie zmienimy stawki za dwie opłaty dodatkowe dla metody Allegro Paczkomaty InPost na Allegro Lokalnie:

Opłata
Stawka do 28 lutego
Stawka od 29 lutego
Kara za pierwsze zdarzenie związane z wystąpieniem niezgodnej z regulaminem Przesyłki Uciążliwej spowodowane zabronioną zawartością przesyłki lub jej wadliwym opakowaniem
110,16 zł
125,60 zł
Kara za kolejne zdarzenia związane z wystąpieniem niezgodnej z regulaminem Przesyłki Uciążliwej spowodowane zabronioną zawartością przesyłki lub jej wadliwym opakowaniem
1111,59 zł
1267,43 zł

 

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Absurdów w zmianach jest tyle, że ciężko o wszystkich napisać, ale cztery z brzegu poruszymy.

1. Ciągłe zmiany nie dość, że kwot prowizji, to samego sposobu obliczania prowizji zarówno wysyłek Smart! jak i dodatkowych opłat tj. min. Allegro Pay i opłata transakcyjna.

Czy w Allegro powstał specjalny dział mający na celu utrudniać sprzedaż? Po co znowu zmieniacie liczbę progów Smart? Rozwiązujecie problemy które sami stworzyliście, bo 9 progów Smart to już był absurd. Sprzedawcy się dostosowali, a teraz znowu zmiana? Nadmienimy, że od 2022-08-01 do 2023-07-02 było 5 przedziałów, potem 9, teraz 6. To ile za pół roku? Czy możecie przestać wprowadzać takie głupie zmiany?

2. Notoryczna Allegrowa "nowomowa" czyli jak upraszczacie utrudniając.

Mowa, że upraszczacie cokolwiek jest nieprawdą, gdyż ciągłe zmiany niczego nie upraszczają. Zamiast się skupiać na czynnikach rozwojowych sprzedaży to zmuszacie sprzedawców do wprowadzania nic niewnoszących zmian. Chcecie podnieść ceny, to jest jasne. Jednak po co znowu mieszacie system? Przecież i tak jako sprzedawcy wiemy, że chodzi o to, że chcecie wyższych prowizji. Pisanie, że działacie na rzecz obniżek prowizji i upraszczania serwisu jest po prostu głupie, bo wiemy że nie to jest waszym celem. Napiszcie po prostu - podwyższamy opłaty sprzedawcom za sprzedaż w serwisie Allegro.

3. Zamieszanie z metodą wysyłki - Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup.

Ma być zmiana w Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup, że paczki mogą być do 150cm długości, natomiast w tym samym miejscu jest że do Żabki do 60cm. Logika wskazuje, że powinna powstać forma wysyłki Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup - Żabka. Pewnie tak nie będzie, tylko co z sytuacją, jak wysyłamy produkty dłuższe niż 60cm do punktów DPD?

Mamy zablokować ich wysyłkę tą metodą, bo do Żabek nie wolno takich długości i jednocześnie tracić Klientów, bo do innych punktów mogliby i chcą zamówić 150cm przesyłki? Karę za zbyt długą paczkę do Żabki oczywiście ma płacić sprzedawca? Zapewne w wyborze punktów nie będzie też tej informacji i Klient (oczywiście nieświadomie, bo nie jest to kwestią Kupującego by znać gabaryty) zamówi paczkę 150cm do Żabki i taka będzie wysyłka?

4. Brak backendu ułatwiającego wprowadzanie zmian.

Czy pojawiły się w końcu metody do:

  • automatycznego pobierania REST-em opłat Allegro Pay
  • automatycznego pobierania progów i stawek za wysyłki

Aktualnie "poradę" jaką otrzymaliśmy od serwisu to - "wszystko jest w regulaminie i stamtąd proszę czerpać informację". Natomiast skoro zmiany są co miesiąc to może warto zrobić to profesjonalnie?

oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Wilk wciąż nie jest syty a niedługo owiec nie będzie bo zakończą sprzedaż na Allegro, jest to całkowicie nie opłacalne przy dzisiejszych prowizjach i ciągłych wymuszeniach na sprzedawcach.

oznacz moderatorów

Puzelek_pl
#9 Pomysłodawca#

Jak przeczytałem te zmiany i wieczne komplikowanie życia to - a temat DPD do żabki to już poezja, przygotowałem się gruntownie tak jak radzi moderatorka do nadchodzących zmian. Zamknąłem wszystkie aukcje. Dojrzewałem do tego długo, ale tylu zmian, które zmieniają poprzednie zmianym, nie znałem nawet przez lata pracując na etacie w znanych sieciach sprzedaży. Czas, pieniądze, energię od dzisiaj przeznaczam na dalsze inwestycje w sklep. Jestem szczęśliwym człowiekiem.

oznacz moderatorów

autoczescikowal
#8 Zapaleniec#

Czy wiesz ile bedzie wynosila teraz prowizja od sprzedazy? Do tej pory było to 8,5% netto 10,45% brutto? a teraz od 29-02-2024 w kategorii motoryzacja/części samochodowe?

oznacz moderatorów

esturion_pl
#10 Popularyzator#

Zamieszanie z metodą wysyłki - Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup ciąg dalszy.

Widzimy, że Allegro wróciło do normalnego trybu, aczkolwiek nadal jest problem z tą metodą wysyłki.

esturion_pl_0-1713195002606.png

Teraz wymiary są już jednolite, ale jest kwestia Smart!. Do punktów DPD Pickup można nadawać aż 150cm przesyłki, jednak inni przewoźnicy oferują do swoich punktów zazwyczaj maksymalną długość 60-70cm. Włączając tę metodę do produktów długich tj. 150cm tracimy oznaczenie "Smart!" na ten cennik, ponieważ system traktuje iż skoro występuje dostawa do punktu to powinny być jeszcze dwie tj. Allegro One i jakaś dodatkowa (np. Paczkomat).

Czy zamierzacie to naprawić i dać Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup jako wyjątek w pakiecie "Smart!"?

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Allegro odkleiło sie już od poręczy i nawet grawitacja im nie pomaga. Po nowych podwyżkach, dla np działu uroda, w ktorym sprzedajemy łączna prowizja od sprzedaży ( opłaty od sprzedaży+ dopłat smart i innych g...) będzie wynosić 25% ! Na wielu produktach jako sprzedawcy nie mamy takich marż.

A jak u Was?

oznacz moderatorów

RS-SILVER
#9 Pomysłodawca#

Witaj,podobnie w dziale moda opłaty sięgają 30 procent 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

30%? To jesteś szczęśliwcem. Zajmuję się sprzedażą drobnicy elektronicznej. Jeszcze pół roku temu miałam mnóstwo cen w wysokości 1 zł. Obecnie aby uzyskać tę samą złotówkę muszę wpisać cenę 5,17 zł. Widzisz tę kolejkę która się ustawia?  Rok temu aktywowałam swój sklep.  D...y nie urywa, ale powoli ( zbyt powoli ) zaczyna się coś dziać. Tym nie mniej z pierwotnego planu odcięcia pępowiny od Allegro z końcem 2024 chyba nic jeszcze nie wyjdzie. A szkoda.

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

W drobnicy to trzeba w kompletach bo inaczej to nie ma sensu.

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

szkoda sobie nawet język szarpać, sprzedawca ma być dojony na każdym kroku: prowizja od sprzedaży, prowizja od wyróżnienia, prowizja od wysyłki, opłata za SMARTA, opłata za Allegro Pay, opłata abonamentowa.. Ciekawe co jeszcze allegro wymyśli.. oni cały czas upraszczają, tylko szkoda że jakoś sprzedawcy tego nie odczuwają. A kolejna podwyżka prowizji no cóż, nie wiem kto tam ekonomię kończył, ale zamiast zadbać o wzrost sprzedaży, bo prowizję mają procentowe, to lepiej dokręcić śrubę, i podnieść prowizję, bo przecież jak sprzeda się mniej, to więcej się zarobi, do czasu.. aż się przegnie.

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Szkoda słów. Tu chodzi jedynie aby dokopać sprzedawcom i zabarać im ile się da. Nie wiem jak można być tak pazernym. I jeszcze bezczelnie pisać zawsze że to dla ich dobra i lepszych zmian. Bez komentarza. Allegro i tak ma to głęboko wszystko co piszą sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

sprzedawcy nie tacy święci sprzedawanie twory po kosztach standard 

oznacz moderatorów

1MTS
#8 Zapaleniec#

Jako sprzedawca dla Allegro jesteś nikim. Absolutnie nikim. Nawet nie wolno CI iść na urlop, bo zgodnie z ich regulaminem , urlop nie zwalnia Cię z odpowiedzi na pytania klientów i dyskusjach. 

Masz płacić coraz wyższe prowizje,  i podawać jak najwięcej danych sprzedawanych produktów, aby Państwo z Allegro mogło, mając taka bazę danych wprowadzać je na własny sklep, i sprzedawać z pominięciem lichwiarskich prowizji.  O zasadach uczciwej konkurencji nie ma co wspominać... Nawet ich reklamy za które płaca niezależni sprzedawcy, reklamują ICH najlepszy/ największy sklep. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

w branży, która kiedyś prowadziłam, przy marżach 20%-33% i opłatach allegro od 13 do 18% porzuciłam prowadzenie biznesu, więc - tak, próbuj na innych platformach

oznacz moderatorów

euphoria_art
#11 Animator#

Allegro niech pamięta że sprzedawcy oprócz prowizji do Allegro, muszą jeszcze opłacić: Księgowość, ZUS, Podatek.

Średnio przy sprzedaży na 10.000zł  odejmujemy od tej sumy 4000 na towar, zostaje nam 6000, z tego do Allegro trafia 2500zł, około 2500zł to ZUS, zostaje nam 1000zł + dochodzi jeszcze jakiś podatek, + księgowy, + ciągłe podróże aby wysłać paczki co przekłada się na paliwo, czyli zostaje nam ręka w nocniku. Na Allegro opłaca się tylko sprzedawać na czarno bez ZUSU i podatków.

Moja taka wróżba na przyszłość to że zostaną tam jeszcze jakiś czas tylko wielkie firmy bez konkurencji z kosmicznymi cenami. Kupujący się wykruszą a Allegro pójdzie z torbami.

oznacz moderatorów

sklepRTVanteny
#9 Pomysłodawca#

Mam wielką nadzieję że allegro tymi zmianami padnie czego im serdecznie życzę. Czas na konkurencje, a allegro niech spada. 

oznacz moderatorów

ADM_media
#11 Animator#

Allegro cienko przędzie, kolejny krok w dojeniu bezczelnym sprzedawców, gnoić sprzedawców - CEL allegro. Chamskie podwyżki nie są podyktowane niczym, jedynie zwiększającymi się kosztami utrzymywania pracowników-nierobów.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@nat_not Mam takie pytanie odnośnie opłaty za wyróżnienie (5,90zł w przypadku ofert wielowariantowych w niektórych kategoriach) - czy naprawdę opłata 5,90zł ma być tylko dla ofert które NIE są połączone z katalogiem produktów gdy to połączenie jest WYMAGANE w tych kategoriach? 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  coś nie mogę się doczekać na potwierdzenie to może zadam pytanie inaczej, proszę o instrukcję jak wystawiać oferty w kategoriach które są podkategoriami kategorii Moda tak aby nie były połączone z katalogiem i mogły być promowane za 5,90zł. 

oznacz moderatorów