anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w SMART w 3. kwartale 2023

Kylo978
#8 Zapaleniec#

Co zmienimy w 3 kwartale 2023

Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnisz:

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Wysyłasz średnio 20 paczek SMART dziennie, z czego 18 to paczkomaty, a 2 DPD? No to w 3. kwartale będziesz wysyłał 18 do paczkomatów, jedną DPD i jeszcze jedną - powiedzmy - UPS.

I najlepiej jeszcze płacił za każdy podjazd.

Allegro, chcecie zupełnie wykosić mniejszych sprzedawców? Może podpiszcie umowę z InPostem na dostawy do drzwi w ramach SMART zamiast utrudniać życie? Większość paczek na Allegro jest wysyłanych do paczkomatów InPost, mniejsi sprzedawcy pojedyncze paczki do drzwi muszą wysyłać innym przewoźnikiem, żeby się załapać do SMART. To jeszcze dodajecie wymóg kolejnego powodując jeszcze większe rozdrobnienie.

 

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

logario_ig
#12 Orędownik#

@ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

3 punkty odbioru - ok. Klient będzie miał większy wybór i jest szansa że będzie miał bliżej.

Ale 2 kurierów? Co to ma dać klientowi? Że będzie mógł sobie wybrać czy kurier, który mu przyniesie paczkę, będzie miał żółty czy brązowy kubraczek? Dla klienta to żadna korzyść a znaczące utrudnienie dla sprzedawców. A utrudnienia dla sprzedawców ostatecznie odbiją się na klientach, bo np. sprzedawcy zaczną przekładać na następny dzień wysyłki kurierami bo będą musieli uzbierać na minimum logistyczne. IMO proponowana zmiana jest zupełnie bez sensu. Chyba, że weźmiecie na siebie minimum logistyczne i będzie można zamawiać kurierów bez opłat nawet do jednej paczki. No wtedy to jakoś ujdzie, ale wciąż korzyść dla klienta żadna a koszty znaczące.

oznacz moderatorów

ares_
#14 Krzewiciel#

W zeszłym roku testowałem przez kilka miesięcy szeroki wybór dostaw dla klientów. Zastanawiałem się czy oferty z większą ilością dostawców będą lepiej pozycjonowane i czy klienci faktycznie będę wybierać różne dostawy. 

Skończyło się na tym, że przez całe lato jeździłem z 1-2 paczkami na pocztę, do punktu Orlen i przez krótką chwilę do punktu Allegro ONE. Na sprzedaż nie miało to żadnego wpływu. Zamówień tyle samo a tylko więcej problemów. Nadal kupujący wybierają tylko Paczkomaty lub kuriera DPD.

  @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Jaki jest sens zmuszania sprzedawców do udostępniania kolejnych form wysyłki? Z jednej strony "dbajmy o środowisko" a z drugiej zmuszamy sprzedawców albo kurierów do jeżdżenia po 1 paczkę? W tym nie ma żadnej logiki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ares_ a najlepsze jest to że jak dasz DHL, DPD, Pocztę punkty wszyscy zostawiają w tych samych żabkach 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kylo978
#8 Zapaleniec#

Widzę, że Allegro nawet nie odniosło się do naszych uwag. Jak to było skomentowane zmiany, szczególnie wymaganie co najmniej 2 metod dostawy do drzwi, są szkodliwe - nie dają prawie nic klientowi, za to bardzo utrudnią funkcjonowanie mniejszym sklepom i są bardzo nieekologiczne.

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

darog3
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Ja rozumiem że spółkowanie z dostawcami to dodatkowe środki pieniężne dla allegro ale co z ludźmi którzy mieszkają w bardzo małych miejscowościach i pracują też na etat?

Do domu kurier nie przyjedzie bo nie ma w domu a Ty człowieku odpalaj auto aby dostarczyć paczkę gdzieś do punktu. allegro one np.

To generuje znów dodatkowe koszta sprzedaży dla sprzedającego to ja się pytam jak zarobić na tej platformie?

To jest zmuszanie do dodatkowych obowiązków i generuje dodatkowe koszty sprzedaży.

Proszę pisać co o tym sądzicie ?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Też jestem tego zdania że smart jest niestety ale nie dla wszystkich . Sam go nie mam właśnie z takich jak piszesz powodów . Pracuję zawodowo i jednocześnie mam sklepy w internecie (nie tylko na allegro) i tylko tu są takie wymogi których nie można przejść .Smarta nie mogę mieć dlatego że w domu bywam w różnych porach i nie mam szans związać się z żadną firmą kurierską by wywiązywać się z zobowiązań czasowo ,a dowożenie do punktów tych firm kurierskich lub automatów paczkowych allegro jest mi nie po drodze (w miejscowości gdzie jestem i wysyłam ich nie ma ) korzystam tylko z  są wszędzie) oraz poczty a to niestety nie wystarcza na smarta. Bez smarta zyski mogą być mniejsze ale lepiej mniej zarobić niż jeździć daleko po okolicy i szukać tych punktów które dają możliwość wysyłania w smarcie .

oznacz moderatorów

darog3
#9 Pomysłodawca#

Uważam że takie postępowanie ze sprzedającymi jest nie fair. Zapewne takich osób jak my jest bardzo dużo a prowizje jakie są pobierane to inny temat.Allegro nie powinno stawiać sprzedających pod ścianą.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@darog3  Ja sądzę że spółkowanie to jest raczej coś fajnego, no oczywiście trochę zależy z kim się spółkuje, no może też jest ważne w jakich warunkach, okolicznościach.

A jeśli chodzi o dostawców to zależy kto kogo "spółkuje".  A w małych miejscowościach też przecież spółkować można...😅

oznacz moderatorów

darog3
#9 Pomysłodawca#

Platformie allegro ma się kasa zgadzać ale i nam również. Temat przewodni to przymus dodatkowych metod dostaw jak również ponoszenia dodatkowych kosztów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ja odpiszę ci tak; nikt nigdy nigdzie nie gwarantuje że będzie równo, zawsze są układy i mniejszych się kopie w tyłek.

oznacz moderatorów

darog3
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się ale tych małych sprzedawców jest multum i bedą musieli się wycofać bo bedzie nie opłacalne a przecież allegro ma na bank zarąbiste profity suma sumarum z prowizji od sprzedaży. Powinno się wspierać aby ten "mały" się rozwijał a nie w tyłek kopać .......

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Od dawna polityka Allegro jest wyeliminowanie małych, a już z cała pewnością żeby poszli na AL.

oznacz moderatorów

darog3
#9 Pomysłodawca#

Z całą pewnością Ci wielcy też kiedyś zaczynali i nie mieli takich trudności jak mali nowi sprzedawcy. Nie powinno tak się dziać że sprzedawca jest zmuszany na dodatkowe metody dostaw !!!  Są różne możliwości zwiększać dochody allegro ale katowanie tego "małego" to jakieś nie porozumienie.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To że że zamysł eliminowania "małych " sprzedawców jest ewidentny i widoczny to fakt . Nie przewidziano tylko tego że stawiając takie warunki sprzedaży jak są obecnie "przegonią" również tych co wystawiają dużo drogich i poszukiwanych na rynku pozycji a rynek zostanie zalany produktami słabszej jakości podpinanymi nagminnie pod firmowe produkty w katalogu bez konsekwencji . Sprzedający dobry towar na takie zachowania nie może sobie pozwolić i woli opuścić taki portal niż szargać sobie tu swoją latami wypracowaną reputację.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Jeśli masz ochotę, to wyjedź sobie na spółkowanie do małych miejscowości.

I sobie tam spółkuj z dostawcą, kurierem lub odbiorcą, na kogo masz chęć.

A jak sobie już pospółkujesz, to zastanów się trochę nad tym, co piszesz.

Do mnie kurier InPost ma z bazy ok. 70 km. Jestem na końcu trasy, jest u mnie ok. 10:30 (w poniedziałki, gdy najwięcej paczek) do ok. 14:30. Nawet nie jestem w stanie na Allegro podać godzin wysyłki tego samego dnia - nie ma takiej możliwości bez stabilnych godzin podjazdu kuriera.

To jest taka mała zaleta małej miejscowości , plus codzienny dojazd 7 km w jedną stronę na Pocztę z paczkami.

Odnośnie spółkowania w małych miejscowościach - to w cale nie jest tak jak w powieści Nienackiego. Wybij to sobie z głowy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Kylo978
#8 Zapaleniec#

Te zmiany od 25. kwietnia to dopiero początek, najgorsze zapowiedzieli na 3. kwartał, gdzie będą wymagać 2 metod dostawy do drzwi i 3 innych (do punktów).

oznacz moderatorów

darog3
#9 Pomysłodawca#

Nie da się zrzeszyć społeczności aby allegro przemyślało swoje posunięcia? To jakaś paranoja się zaczyna robić. Ludzie mieszkają na wsiach. Do paczkomatu kilka kilometrów a tu jeszcze nowe metody dostaw.

oznacz moderatorów

Kylo978
#8 Zapaleniec#

Już zakładałem taki temat, podały różne argumenty, za tym że zmiany są szkodliwe, nikt z Allegro nawet ich nie skomentował.

temat 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I autobus do urn, parodia, czas się kończy dla ....

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Trzeba sobie wyraźnie powiedzieć: wszelkie zmiany są po to, aby podobały się kupującym. Sprzedający albo sie dostosowuje i ma pod górkę albo się nie dostosowuje i też ma pod górkę. Jeśli ani jedno ani drugie - ma się szybciutko oddalić.

oznacz moderatorów