anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiany w SMART w 3. kwartale 2023

Kylo978
#8 Zapaleniec#

Co zmienimy w 3 kwartale 2023

Smart! będą tylko te oferty, w których udostępnisz:

@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Wysyłasz średnio 20 paczek SMART dziennie, z czego 18 to paczkomaty, a 2 DPD? No to w 3. kwartale będziesz wysyłał 18 do paczkomatów, jedną DPD i jeszcze jedną - powiedzmy - UPS.

I najlepiej jeszcze płacił za każdy podjazd.

Allegro, chcecie zupełnie wykosić mniejszych sprzedawców? Może podpiszcie umowę z InPostem na dostawy do drzwi w ramach SMART zamiast utrudniać życie? Większość paczek na Allegro jest wysyłanych do paczkomatów InPost, mniejsi sprzedawcy pojedyncze paczki do drzwi muszą wysyłać innym przewoźnikiem, żeby się załapać do SMART. To jeszcze dodajecie wymóg kolejnego powodując jeszcze większe rozdrobnienie.

 

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47

serwis-texas
#19 Nestor#

@Kylo978 

Najważniejsze pytanie w tej sytuacji jest czy InPost by chciał?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Kylo978  tu nie chodzi o koszenie mniejszych sprzedawców lecz o fullfilment. W koncu taniej dla Ciebie będzie zlecić tą usługe allegro niż obsługiwać 15 firm kurierskich ( bo taki wymóg)

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ lub wymusić allegro one boxy  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  myśle że nie

Prosciej by było po prostu napisac że do smarta wymagana jes wysylka allegro one. BYłoby to nawet racjonalne.

A my jesteśmy w sytuacji kiedy wymaga sie nadawania coraz większa ilością metod kurierskich. Co jest zupełnie niepotrzebne. A może inaczej. Potrzebne jedynie najwiekszym oraz fullfilmentowi - bo do nich i tak podjeżdza kilka firm kurierskich dla pozostałych ( potencjalnych klientów fullfilmentu ) to jedynie dodatkowy kłopot

Bo to wiesz. Najpierw trzeba pokazać ludniom że mają kłopot aby im potem pokazać jak latwo możne z niego wyjść. Troche tak jak z cenami węgla. Najpierw spowodowac wzost na 4 tys aby potem zbawic naród z ceną węgla za 2 tys

Generalnie chodzi o to aby osiągnąć cel i nie stracic narodu - w jednym i drugim przypadku 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ jak by wymagali konkretną dostawę to by zaraz była kara od UOKiK więc to nie przejdzie 😞 Muszą sposobem 😄

A tak szczerze, olewam to, wlazłem na dwa portale, właśnie odpalam trzeci, u każdego sprzedaż 30 % allegro co mi pokryje sprzedaż na allegro a ile mniej stresów i spokoju, nikt mnie nie rozlicza nie wpierdziela się w moją umowę z klientem itp. najwyżej zostawię allegro bez smart jak się sprzeda to fajnie jak nie to trudno 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

mam to samo 98% inpost 2% poczta teraz zlikwidują żabki więc będzie 99% inpost poczta i np dpd bo można zawieźć do punktów otwartych do późna, tragedia normalnie, dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby inpost kurier 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- poczta nie likwiduje żabek tylko zmienia nazwę na pocztex punkty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

likwiduje dostawy do żabek, rozmawiałam dziś z opiekunem firmy z poczty 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- dziwne bo kilka dni temu gadałem z opiekunem i potwierdził że tylko zmienią nazwę ?  Może źle zrozumiałeś, likwidują Allegro żabka ale teraz na nowych umowach mam Pocztex PUNKT

https://odbiorwpunkcie.poczta-polska.pl/oferta-allegro/

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Zrozumiałam dobrze, chyba że opiekun ma złe informacje, powiedziała dziś że poczta nie podpisała przedłużenia umowy, a do kiedy jest nie wiem. Nigdzie nie znalazłam informacji o końcu współpracy.

oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

Też mi się to wydaje dziwne bo chyba najlepiej współpracują z żabkami, nawet miała być możliwość nadania paczki w żabce.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@-orbitkownia- w grudniu chyba weszło, niektóre platformy mogą już nadawać w żabkach 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

właśnie dziś szukałam dpd i bach żabka

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

CZY ! geniusz , który to wymyślił wziął po uwagę 2 ... tylko dwa aspekty , a jakże istotne 

1. EKOLOGICZNY  - kurierzy będą ganiać po sklepach i zbierać po 2-3-4 przesyłki 

2. CZAS REALIZACJI  - sprzedawcy jak znam życie wydłuża czas realizacji zamówień żeby uzbierać odpowiednią ilość paczek dla minimum logistycznego bezpłatnego podjazdu kuriera 

LUB 

dopłaty za podjazd przełożą na ceny towaru , to nie będzie miało dobrego wpływu na obroty jak i postrzeganie serwisu przez klientów .

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

Ad 2 - jeżeli wydłużysz czas realizacji żeby uzbierać na minimum logistyczne to zabierasz sobie "jutrzejsze" paczki i masz ten sam problem następnego dnia - więc raczej jest to bez wpływu. Prędzej przesyłki będą sobie leżały i czekały na następny dzień, a klient dostanie maila "Ze względów technicznych Pani/Pana przesyłka zostanie nadana w dniu jutrzejszym. Przepraszamy." 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@logario_ig nie ad2 ! zlecenie podjazdu puszczę jak uzbieram tyle paczek ile potrzeba 

oznacz moderatorów

logario_ig
#12 Orędownik#

Czyli jak w danym dniu nie uzbierasz to puścisz czy poczekasz do następnego dnia?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@logario_ig poczekam , odpowiednią notę umieszczę w zakładce ,, o sprzedającym ..

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

3. Rezygnacja z Smart 😞

Rozważam taką opcję 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów