anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmienimy opłaty za sprzedaż na kontach firmowych

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Witam,

w jednej z ostatnich wiadomości o zmianach w Allegro możemy przeczytać, że od 18. lipca "Zmienimy opłaty za sprzedaż na kontach firmowych". Czy to oznacza, że podwyżka dotyczy tylko firm, a szara strefa sprzedająca na tzw. kontach zwykłych będzie nadal płacić niepodwyższone prowizje?

pozdrawiam
Tomek

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie tylko mniejsze prowizje bo i zwrotów nie muszą przyjmować ale coś mi się widzi że allegro szarą strefę przeniesie z czasem na AL. Nie zmienia to faktu że sprzedaż na kontach firmowych spadnie gdyż ceny konkurencyjne będą gdzie indziej.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

Mnie się też wydawało, że szaraków przeniosą na AL, ale latka lecą, a nadal są "prywatni" sprzedawcy wystawiający po kilkaset nowych przedmiotów na głównym Allegro ... Jedynym plusem jest to, że nie mogą oferować Smarta.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak podniosą prowizje sprzedawcą firmowym to trzeba będzie podnieść ceny towarów a wtedy różnica cenowa u sprzedawcy zwykłego będzie już często niższa wraz z kosztem nadania niż u firmowego w smarcie - to jak myślisz gdzie będą kupować?

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TomBanknoter 

  Mogą mogą oferować smarta, na nieco innych warunkach 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  

Zresztą smart dla kont zwykłych też będzie na lepszych warunkach bo w zmianach dla kont firmowych czytamy :

Co zmienimy

1 września do tych warunków dodamy kolejny. Od tego dnia Smart! będą tylko te oferty, w których poza jedną z wymaganych metod dostawy, udostępnisz też co najmniej 2 inne metody dostawy – do punktu odbioru i/lub automatu paczkowego.

 
_____________
Kama
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jakoś mnie to nie dziwi ,że na siłę wciskają opcje dostawy które są przez firmy zazwyczaj omijane .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TomBanknoter prowizje na kontach zwykłych były zawsze innej wysokości, niż na kontach firmowych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w regulaminie (dla kont zwykłych; dla kont firmowych). Niewykluczone, że wysokość prowizji na kontach zwykłych również ulegnie zmianie, na pewno będziemy o tym informować z wyprzedzeniem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@la_nika Raczej nie zawsze, i nie we wszystkich kategoriach. ale dzięki za odpowiedź  🙂

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Prowizje powinny być identyczne, niezależnie czy konto jest firmowe czy nie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@TomBanknoter weź po uwagę że już jest "pod górkę" bo masz chińczyków których ceny są porównywalne z cenami sprzedawców z Polski w wyszukiwarce. A nie zawierają cła , VAT itp...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@pinsplash Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Allegro obniża konkurencyjność legalnych polskich przedsiębiorców. Jakieś wytyczne z ministerstwa przyszły, czy cóś? 😎

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Zawsze jakąś opcją jest nie przekształcanie konta na firmowe.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter @pinsplash @kolekcjoner608 a mnie ostatnio przeszła myśl czy by nie wystawić wszystkiego na Lokalnie taniej o 5 % bo zamiast 13 % będzie 8 % 😄

Nie ma komentarzy, nie ma statystyk, nikt mnie nie goni z wysyłką, nie muszę mieć dostaw których nie chcę, jak nie ma ochoty to nie odpowiadam, zwrotów to mam kilka w roku więc przeżyją stratę prowizji, a jak nie będzie darmowych zwrotów to się okaże że będzie zero 😄 nie mam dopłat do smarta po prostu bajka, cud miód i orzeszki 😄

I cały czas mnie zastanawia czemu kilka kategorii ma opłatę za wystawienie a w większości brak takiej opłaty ?

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów