anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znika opłata utrzymaniowa

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

3 lipca 2023 r. przestaniemy pobierać opłatę za utrzymanie oferty.

Opłata utrzymaniowa dotyczy ofert starszych niż rok, w których przez ostatnie 365 dni nie doszło do zakupu. Opłata jest naliczana co 10 dni, do momentu, w którym w ofercie dojdzie do zakupu lub zostanie ona zakończona przez sprzedającego.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

mdrogeria
#21 Demiurg#

@la_nika światełko w tunelu ?😀

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria - jakie światełko - zorientowali się, że ludzie korzystają z narzędzi omijających ten relikt i przerzucili wszystko z nawiązką na prowizję. 

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ciekawe czy i kiedy zajarzą że od mieszania herbata nie robi się słodsza. A na razie to jedynie mieszają.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria przeczytaj resztę zmian w lipcu i sierpniu, to w tunelu zrobi ci się ciemność 😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Agent051 @_Likos_ Widzę ciemność ..... wpis nie był euforią , a szyderstwem 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria w innym wątku zamieściłeś wywód o słuszności podwyżek jakie wprowadza allegro, to też szydera 🤔 No cóż, dla mnie to zbyt poważne tematy żeby z nich szydzić, ale dla tak potężnego sprzedawcy jak ty, to pewnie błahostki.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mdrogeria  jakie swiatełko? Przy podwyżkach prowizji i dopłat do smarta ? To nie światełko w tunelu lecz raczej pozorne obnizenie kosztów z których i tak zysków nie było aby sprzedawcy nie mówili że tylko drożej.

Opłaty utrzymaniowej mieliśmy na tysiącu ofert mnie niż teraz dopłacimy do dwóch wysyłek smartowych za 100zł . Wiec o jakims wiatełku mówimy ?

Jeszcze dzis rozmawiałem z człowiekiem na temat rozwoju sprzedazy na allegro. Wprowadzeniu kilku udogodnien w celu obniżenia kosztów i zwiekszenia obrotu. Po dzisiejszych newsach chyba mi sie odechciewa. Zrezygnowac pewnie nie zrezygnuje dopóki miesiąc sie zamyka na plus ale z rozwojem na razie sie wstrzymuje.

Przy tych kosztach. byc moze inny kanał sprzedazy, być może własny sklep. Zobaczymy. W kazdym razie jeśli odejme opłaty i dopłaty allegro to we wlasnym sklepie takze bede mógł darmową wysyłke od 49 zl oferować.

No i ciekawostka. Dzis zamówilem drukarke do firmy której już jakis czas szukalem. W sklepie starcjonarny zaoferowano mi ją w cenie 5970 z polskim menu, autoryzowanym serwisem i wsparciem technicznym pod ręką. Najniższa cena tej drukarki na allegro to 6890. Prawie 1000 zł różnicy na korzyśc sklepu stacjonarnego. + dodatkowe wsparcie techniczne. 

Tak to realnie zaczyna wyglądać

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

"W sklepie starcjonarny zaoferowano mi ją w cenie 5970 z polskim menu, autoryzowanym serwisem i wsparciem technicznym pod ręką. Najniższa cena tej drukarki na allegro to 6890. Prawie 1000 zł różnicy na korzyśc sklepu stacjonarnego. + dodatkowe wsparcie techniczne. " 

To bardzo dobra cena jak na allegro, prowizje, ewentualny zwrot i później problem co zrobić z tą drukarką... Ja już dawno nie spotkałem się z sytuacją, że coś ze sklepu komputerowego "drzwi obok" było drożej niż na allegro, myszka kilka lat temu 20zł była taniej w pewnym markecie na MEGA PROMOCJI xD

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@sl-aw-ek  napisałem o najniższej cenie. Srednia cena jest dużo wyższa a oferty nawet dobijają do 10 tys. Nawet przy porównywalnych cenach wybrałbym sklep stacjonarny ze względu na wartości dodane- nic sie nie uszkodzi w przesyłce, przyjeżdza osoba do montazu, szybka pomoc techniczna, rabat na materialy eksploatacyjne ( sam toner to okolo 500-600PLN) wiec nawet przy porównywalnych cenach sklep stacjonarny by wygrywal . Jeśłi do tego dodamy 20% niższą cene to znaczy że allegro naprawde zaczyna poważnie zostawać z tyłu w tym wyścigu.

A to wcale nie jest dobra wiadomośc dla sprzedających. Bo kupujacy wczesniej czy później takze to zauważą . Ze przy takiej różnicy w cenie smart i allegro protect jest niewielką wartością dodaną

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ ciekawe kiedy wpadną na to że podnosząc opłaty dojdą do ściany i odpływu klientów, ja już zaczynam podnosić ceny o 1 % co by wyrównać podwyżkę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  jak wygonią sprzedawców - odejdą klienci. Dodatkowe opłaty, dodatkowi kurierzy w smarcie to z pewnościa spowoduje że częśc sprzedawców nie wytrzyma konkurencji ( co zresztą już sie dzieje). A mniejsza konkurecja -> gorzej dla kupującego. 

Allegro smartem i POKiem załatwiło sobie dużo. Wtym momencie cauważam że pojawia sie coraz wiecej zamówień z płatną przesyłką. Myśle że zarówno dla sprzedających jak i dla kupujących smart już ni jest tak atrakcyjny i wymuszanie dodatkowych metod dostawy tego nie zmieni.

Czekam jescze na W...ko.pl Jełsi tam nie będzie prowizji i kosztów -> będzie sie opłacało oferowac darmową wysyłke od 49zł ( to około 20% wartości zamówienia czyli mniej wiecej tyle co koszty allegro)

Poza tym chyba powoli pora zacząć myśleć o pójsciu na swoje. To długo proces nad budowaniem marki własnego sklepu lecz chyba innej drogi nie będzie allegro swoimi kosztami zdusi cheć konkurencji cenowej. Bo i po co konkurowac cenowo  na allegro jeśłi i tak ma sie drożej niż gdzieś indziej. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@_Likos_ to z płatnymi potwierdzam, dla przykładu dziś miałem 23% zamówień z płatną przesyłką (nie mam ani jednego przedmiotu w ofercie poniżej 45zł, najtańszy sprzedany dziś produkt to 70 zł, każdy mógł mieć dostawę za darmo) 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@sl-aw-ek  a przed chwilką jeszcze wszedłem w wątek allegro pay - prowizja 0,5% (której nie można wyłączyć) . I generalnie chyba czara goryczy sie przelała.

Marże w góre i trudno. Zobaczymu ile klient wytrzyma. Kto nie podniesie marzy i bedzie próbował lawirować na 15-18% obudzi sie z ręką w nocniku.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ W...ko.pl jesteś tam ? dostałeś maila gwarancje braku opłaty do X, czyli będzie bez prowizji na jakiś czas a potem wprowadzą jak każdy 😞

Po za tym jak ma być to konkurencyjny serwis jak sprzedawcy nie mając prowizji wystawiają drożej niż na allegro, nie kumam tego 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  jeszcze sie tem nie rejestrowaliśmy - dla nas środek sezonu wiec skupiamy sie na bieżącej sprzedaży.

"Po za tym jak ma być to konkurencyjny serwis jak sprzedawcy nie mając prowizji wystawiają drożej niż na allegro, nie kumam tego" - a to akurat bardzo proste. Mało sprzedawców-> mała konkurencja -> sprzedawcy nie musza obniżac cen. Jeśłi pojawią sie klienci i wiecej sprzedawców -> ceny zjada . Prawa rynku.

Podobnie na allegro jeśli częśc sprzedawców odejdzie i bedzie ich mniej - skonczy sie konkurencja cenowa i bedzie jeszcze drożej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ Tyle że to jeszcze nie działa, na razie mam dostęp jako sprzedawca i mogę zobaczyć już wersję finalną jako kupujący, dla kupujących rusza 1 czerwca więc na razie nie ma co mówić o prawach rynku, ale powiem Ci że d..y nie urywa, allegro może spać spokojnie 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  cóż my pewnie jako alternatywe spróbujemy. W związku z dzisiejszymi newsami plany rozwoju na allegro zostały poki co zawieszone. A że kto sie nie rozwija ten sie zwija 🙂 to pewnie bede szukał żródel alternatywnych . Tam pewnie też sie zarejestruje i zobaczymy jak sie potoczy. Myśle że trzeba poczekac jak wszystko ruszy no i co zrobi reklama. my pewnie jakoś w okresie wakacyjnym bardziej wnikniemy w temat. Póki co musze kilka planów pozmieniać i dostosowac do nowej rzeczywistosci a do tego jeszcze sezon trwa. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_Likos_ ale jak najbardziej masz rację też mam wystawione juz oferty czkam na otwarcie, tak samo jestem na E..i.pl też coś się sprzedaje ale i tak się turla sprzedaż do allegro im dużo brakuje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@kostas11  my E...i zawiesiliśmy póki co. Bylo zbyt dużo zamówien na allegro i trzeba było dopilnowac. Od teraz rzeczywistość sie zmieni wiec niewykluczone że wrócimy.

Poza tym mam kilka innych pomysłow na sprzedaż ale póki co ciiiii 😉 po sezonie potestuje .

oznacz moderatorów