anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Znika opłata utrzymaniowa

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

3 lipca 2023 r. przestaniemy pobierać opłatę za utrzymanie oferty.

Opłata utrzymaniowa dotyczy ofert starszych niż rok, w których przez ostatnie 365 dni nie doszło do zakupu. Opłata jest naliczana co 10 dni, do momentu, w którym w ofercie dojdzie do zakupu lub zostanie ona zakończona przez sprzedającego.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

też tak uważam. usłyszałam o tym tworze jakieś dwa miesiące temu zglądnęłam i nie widać nic  co mogło by mnie skłonić do założenia tam konta. Poza tym nie wierzę że to ruszy na 100% w czerwcu. Oni są jeszcze w powijakach.  Zachęcają do kontaktów i sugestii a formularz kontaktowy nie działa. A jeżeli na chamca  odpalą w czerwcu to jeszcze szybciej zamkną. Mogę się mylić, ale słuchając wywiadu z właścicielem doszłam do wniosku że nie bardzo ma pojęcie w co się pakuje. Ale to jego sprawa.Nie mój cyrk, nie moje małpy. Allegro póki co może " spać " spokojnie.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

"słuchając wywiadu z właścicielem" - Akurat słuchania wywiadów z tym Panem należy stanowczo unikać 😉 pdk 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@cztery_bez_atu to już działa i można kupować ale dostęp mają pracownicy oraz sprzedawcy 🙂 

A czy nie bardzo ma pięcie w co się pakuje, jest to spółka informatyczna która zatrudniała wg stanu na koniec 2019 ponad 6500 osób, w 90 biurach w 34 krajach 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Ja już zeszłam z 11000 ofert ( handluję drobnicą nawet po 1 zł płacąc średnio pomiędzy 1000 -1500 zł ) do niespełna 3000. Przeszłam na własny sklep. Na razie szału nie ma, ale powolutku zaczyna się coś dziać. A od czasu darmowego rozreklamowania sklepu na zachodzie przez zaprzyjaźnionego krótkofalowca robi się coraz ciekawiej. Docelowo całkowita rezygnacja z Allegro, ale to jeszcze trochę potrwa.. Myślę że po 15 latach z końcem roku będę mogła zakończyć ten rozdział w życiu.  A pamiętam czasy kiedy tu naprawdę było zajefajnie.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A ja się cieszę, że nie mam smartów, monet, i takich różnych co tylko kasę wyciągaja od sprzedawców. Wiekszość i tak wędruje do e-sklepu bezpośrednio.

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

szkoda mi ciebie @ko_alka @la_nika że akurat tobie kazali wkleic  te nowe pogorszenia dla nas, myślę ze powinniscie te zmiany udostępnić kupującym i napisać tak:Kupujący wprowadzilismy zmiany dla ciebie , w tej chwili poprzez to że nasz zarząd wymusza na nas większe obroty a jest inflacja a firma nie jest Polska a euro jest drogie ,będziesz płacił drożeej za zakupy bo musilismy obciązyć sprzedawców dodatkowymi opłłatami.Nasz zarząd nie jest zadowolony za PIERWSZY KWARTAL2023(Polsce 708 mln zł (wzrost o 41,2 proc. r/r).i na drugi kwartał wymusiła na nas wzrost na poziomie 60%-Przepraszamy cie za nieudogodnienia -ale wiekrzość  podwyżek poniesie sprzedający a że to jest Polska i jestesmy lobbystom;)) na Polskim rynku jest całkiem mozliwe że sprzedający nie zmieni ceny bojąc sie spadku  zamówień-Pozdrawiamy Allegro-My zawszwe wspieramy kupujących:)

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to jakiś plus, chociaż od kiedy ją wprowadzono skutecznie jej unikałem, więc wiele nie zaoszczędzę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

martinezowiec
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem, że w aktualnie trwających ofertach ta opłata przestanie się naliczać po tym terminie? A jak jest ze zmienioną prowizją od sprzedaży po 3.07.23? Czy w aukcjach wystawionych przed 3 lipca, w których dojdzie do sprzedaży będzie prowizja naliczona według nowego czy starego cennika?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@martinezowiec Będzie liczona według nowego cennika.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

1mlody6
#2 Obserwator#

A jak z opłatą utrzymaniową na allegro.cz też znika od 3 lipca?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@1mlody6 Tak, 3 lipca usuwamy tę opłatę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

2hand2
#7 Wielbiciel#

A kiedy usuniecie **piiip**ką prowizję od przesyłek, dlaczego prowizja od sprzedaży wynosi nawet 70 proc, oczywiście to nie nazywa sie prowizją,  tylko oplata transjacyjna, smart, oplat sraka czy inna? Łapiecie ile wlezie, ale powoli to sie kończy.  Oby wkrótce UOKiK sie ponownie dobrał do wszego konta. 

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@2hand2 "Oby wkrótce UOKiK sie ponowniedobrał do wszego konta. " -  spokojnie, podniosą prowizje i się wszystko odrobi. 

oznacz moderatorów

fasadowo
#8 Zapaleniec#

Czy opłata utrzymaniowa została faktycznie zniesiona ?

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@fasadowo Tak, została zniesiona 3 lipca 2023 roku. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów