anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zniszczony wartościowy produkt

Hapra1980
#7 Wielbiciel#

U mnie podobnie z inpostem. Paczka hiper dobrze zabezpieczona dotarła uszkodzona. Zgłosiłam reklamacja, dołączyłam wszystkue wymagane dokumenty, kupujący wypełnił protokół szkody i cisza w eterze. Dostałam tylko maila informującego, że przyjęto zgłoszenie i jeśli spełniam wymogi to zgłoszenie zamieni się w reklamację. Jeśli nie spełniam to zostanę poproszona o dodatkowe dokumenty. Mija tydzień i nadal cisza. Od poniedziałku ruszam z masowym atakiem.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Tydzien? Oni mają bodajże 30 dni na odpowiedź. Spokojnie 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Hapra1980 "Paczka hiper dobrze zabezpieczona". Prawdopodobnie miałaś pecha lub zabezpieczenie było bardzo dobre według Twojej "subiektywnej oceny"(termin używany często przez pracowników Allegro).Musisz poczekać na decyzję z InPost.

Ja wysyłam optykę, sprzęt fotograficzny itp., czyli coś co wymaga naprawdę bardzo dobrego pakowania.Zawsze naklejam taśmę "ostrożnie szkło". InPost jest zdaje się jedynym przewoźnikiem, który za takie oznaczenia nie dolicza dodatkowych opłat.Nigdy nie zdarzyło mi się uszkodzenie przesyłki przy tym przewoźniku tfu, tfu... Według mnie InPost jest najlepszym przewoźnikiem tego typu rzeczy.No chyba że akurat trafił Ci się kurier któremu wszystko lata...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Hapra1980 Prywatny sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania, więc spokojnie czekajcie 30dni i jak InPost nie dopatrzy się złego pakowania to niestety kupujący musi walczyć.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Zależy co słałaś. Od razu mówię, że na zwrot za rzeczy łatwo tłukące nie masz co liczyć. Mają to w regulaminie. Natomiast jeśli np zniszczą książki to sami się zgłaszają po papierki do ubezpieczyciela i idzie migiem. Nie wiem co to jest hiper dobrze zabezpieczona paczka według Ciebie. Raz taką dostałam z O... I to był wazonik zawinięty we folię, potem zawinięty w karton, to włożone do kartonika z wypełnieniem. Następnie ten kartonik został włożony do większego kartona wyłożonego styropianem. To mój number one pakowania. Moja druga połówka dobrze pakuje ale do takiego poziomu zdecydowanie nie dorasta. Ale wystarcza na prawie wszystko. Chyba tylko 2x miałam miałam wpadkę przy paczkach normalnych, do jednego człowieka i z wieloma przedmiotami. Więc ostatni kurier musiał mieć wyjątkowy talent...

Inpost sprawdza się nieźle ale też rzuca paczkami. W sieci widać filmiki z przerzucania paczek miedzy autami. Przykro mi ale tłukące rzeczy muszą być pakowane tak, żeby krótki lot przeżyły xD. Mnie się to na szczęście udaje. Naklejka naklejką, ona jest dla picu. Kurier nie ma obowiązku na nią patrzeć, chodź Ci przyzwoitsi pewnie trochę bardziej uważają... W sumie nakleja się je dla spokoju sumienia klienta. Czują się bardziej zadbani xD.

Natomiast grubszego wypadku czy no przejechania to nic nie przeżyje, a też bywa...

oznacz moderatorów