anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot po czasie

na-obcasach
#11 Animator#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Klient poinformował mnie,że nie może dokonać zwrotu

Okazuje się,że minął 14 dniowy okres na jego zgłoszenie

Towar chce odesłać na swój koszt

Jednak pozostaje kwestia prowizji i ewentualnie innych dodatkowych opłat poniesionych przeze mnie

Na jakiej podstawie allegro zwróci mi te koszta

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

az1rael
#21 Demiurg#

Moment nie zdażył zglosić w ciągu 14dni to nie musisz się na zwrot godzić

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael nie musi, ale może się zgodzić informując klienta o warunkach 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

w takim razie skoro zwrot na swoich warunkach to zwyczajnie pomniejszyłbym go o prowizję allegro by się nie ganiać z nimi i przyjął jeśli przedmiot jest nienaruszony

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@na-obcasach na podstawie zwrotu środków i ew. oświadczenia przesłanego przez klienta, dopłaty do smarta nie odzyskasz , ale godząc się na zwrot po terminie możesz te koszty potrącić klientowi ,ważne ,aby o umniejszonym zwrocie klient został poinformowany .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opłaty odzyskasz ale na zwrot to ty wyrażasz zgodę jak minął czas.

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Jestem świadom że zależy to od mojej dobrej woli i taką wolę zamierzam spełnić,zwłaszcza że klient chce to odesłać na swój koszt.

Bardziej interesowało mnie,czy odzyskam opłaty od allegro.Prowizję pewnie tak,ale może są jeszcze jakieś inne opłaty.Jakie?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@na-obcasach dodatkowych opłat może tu być wiele , zweryfikujesz to tu - https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro za pomocą numeru transakcji .

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Dostałem właśnie informację od klientki,że allegro może jej odblokować możliwość zwrotu,oczywiście po wyrażeniu mojej zgody

Niech zwraca,nie chce mi się już z tym szarpać

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@na-obcasach słusznie , jak ma kombinować z reklamacjami , walić negatywa , otwierać dyskusje .... niemniej masz prawo postawić warunki /

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Dlaczego dla zamówieniania edc55000-7695-11ee-98f1-a5cbfddb5876 została mi zwrócona prowizja tylko za jeden artykuł. Klientka zwróciła towar po czasie,bo przegapiła termin.Uzgodniliśmy że wyśle towar na swój koszt i dodatkowo potrącę jej 15zł innych moich kosztów. Zwrot należności wykonałem poprzez allegro i złożyłem wniosek o zwrot prowizji. Dla jednego artykułu z tego zamówienia została mi zwrócona prowizja,a dla drugiego nie.Dlaczego

Jest chyba oczywiste,że skoro zwróciłem kupującej wpłatę,to powinienem odzyskać prowizję

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@na-obcasach Już wyjaśniam tę kwestię z zespołem dedykowanym. Proszę Cię o chwileczkę cierpliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@na-obcasach prowizja jest zwracana od kwoty zwrotu wiec jak pomniejszyleś o te 15zł to tej prowizji moglo być akurat te 15zł

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

@az1rael ,nie,odrzucili wniosek za ten artykuł

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A przelew zwrotny poszedł przez allegro? Możliwe że bot wyjrył że po czasie i nie puścił a człowiek po nim nie zweryfikował. I dlatego za nieznajomość lub gapiostwo powonna być kara czyli automatyczne pomniejszenie zwrotu o prowizję dla serwisu opłaty dla allegro kupujący by się nauczyli pilnować swoich zakupów

oznacz moderatorów

na-obcasach
#11 Animator#

Zwrot należności przez allegro.Przelew raczej poszedł,bo kupująca nie zgłaszała braku zwrotu należności.Tak to jest jak się kogoś pożałujesz,potem tylko problemy

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@na-obcasach dokładnie idziesz na rękę jeszcze często ci tą rękę pogryzą... a to niewyklucozne że nie zgłaszała bo przecież skoro zapomniała zwrocić w terminie to mogła zapomnieć się kapnąć że kasy nie ma, sam z forum pamiętam posta że po 3 miesiącach darcie a gdzie moja kasa za zwrot było...

oznacz moderatorów