anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
wrzesen13579
#7 Wielbiciel#

Witam.

Jestem osobą sprzedającą. Wystawiłem na sprzedaż obiektyw do lustrzanki, który ma niecałe 4 lata (mam dowód zakupu). 

Zakupiła go pewna kobieta. Obiektyw zapakowałem a jego stan jest idealny cały czas sprawny. Gdy kobieta odebrała paczke napisala ze swietnie zapakowane i wszystko pieknie dziala ale na drugi dzien napisala ze ma pewien problem z ustawieniem ostrosci. Poczytalem na forum itp. i sie okazalo ze ten obiektyw do tego czego ona chce go wykorzystywac ma swoja wade tak nawet producent stwierdza. Od poniedzialku gdy odebrala towar minelo juz prawie 5dni. 

  • Pyta sie mnie czy moze zwrocic towar. Czy mam obowiazek przyjac towar? Minelo juz kilka dni. jest sprawny ale niedoinformowala sie przed zakupem ze moze nie dokonca byc kompatybilny z jej sprzetem a teraz dopiero sobie to wyczytalam

Prosze o podpowiedz 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
komis-bell
#21 Demiurg#

Zwrot (w sensie odstąpienia od umowy) możesz przyjąć lub nie - jest to tylko i wyłącznie Twoja decyzja.
Pytanie brzmi czy nie jest to czasem reklamacja? Bo tą już musisz rozpatrzyć - uznać bądź nie.
Kolejne pytanie brzmi czy poprzez wadę masz na myśli po prostu brak kompatybilności z jakimś konkretnym modelem body czy jest to jakaś wada fabryczna która występuje też z innymi sprzętami?

oznacz moderatorów
wrzesen13579
#7 Wielbiciel#

Ten obiektyw ktory sprzedalem tamron 28-75 ludzie opisuja na forum ze ma nieraz problemy z afs ale to producent otwarcie nawet pisze. Kobieta nawet pisala post na facebooku i ludzie jej napisali ze ten obiektyw do nikona Z moze miec z tym problem. A ja uzywam d750 wiec to inna klasa ale to chyba powinna sie doinformowac orzed zakupem. Ja teraz bym ryzykowal ze przez te dni cos sie z obiektywem stanie. A ogolnie to produkt wystawiony mialem na **piiip**. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@wrzesen13579 To sprzedałeś przez Allegro czy nie? A jakie mocowanie mial obiektyw?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@wrzesen13579 kolego zdradziłeś nasz najlepszy portal i teraz liczysz na pomoc ?  Napisz to zapytanie tam gdzie sprzedałeś 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
wrzesen13579
#7 Wielbiciel#

🤣🤣🤣 

oznacz moderatorów
wrzesen13579
#7 Wielbiciel#

No oczywiste ze nikona 😉

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@wrzesen13579 Twoja decyzja > zależy jaki regulamin obowiązuje na tamtym portalu > z tego co wiem to na innych portalach decyzja o zwrocie należy tylko i wyłącznie do Ciebie, nieważne jaka będzie, to i tak nie niesie żadnych dodatkowych konsekwencji.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@wrzesen13579 Podaj link do aukcji.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@wrzesen13579 Gdybyś sprzedał przez Allegro > to musiałbyś zwrócić kasę za braki w opisie. Niestety, ale obiektywy tak mają > starsze modele Canona nie zawsze chcą działać z nowszymi modelami lustrzanek > obiektywy Sigmy niby z mocowaniem Canon EF też potrafią nie działać z nowszymi lustrzankami.

Wystawiając na Allegro > zawsze pisałem w opisie aukcji > iż dany obiektyw może nie współpracować z nowym modelem.

To samo jest z Nikonem F > obiektywy z oznaczeniem DX nie będą współpracowały z lustrzankami FF (mam taki opis w aukcjach) > AF-P współpracuje tylko z niektórymi Nikonami

Takie dane trzeba zawierać w opisie > choćby po to, żeby unikać potencjalnych problemów.

oznacz moderatorów