anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot Vatu dla klienta z Czech

PixuShop
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, klient z Czech rząda zwrotu VATu, jest Vatowcem w Czechach, faktura będzie wystawiona na WDP 0% VAT.  Czy faktycznie powinno się ten VAT zwracać? Czy my jako sprzedawcy nie jesteśmy stratni? Dostałem taką wiadomość od klienta i się zastanawiam czy czasem nie ma racji.

 

"Jeśli sprzedajesz produkt w Polsce, Allegro pobiera prowizję od całej kwoty, a ty jako płatnik 23% odprowadzasz państwu. Więc naprawdę nie widzę różnicy, czy odprowadzisz 23% państwu, czy naszej firmie. Twój zysk się nie zmieni.
Przykład sprzedaży w PL:
Cena towaru: 100 + 23 = 123
Allegro pobiera np. 10%
Zostaje ci: 123-10% = 110,7
Musisz zapłacić VAT od towaru - 23
Zostaje ci 110,7 - 23 = 87,70

Przykład sprzedaży do CZ:
Cena towaru: 100 + 23 = 123
Allegro pobiera np. 10%
Zostaje ci: 123-10% = 110,7
Zwracasz nam VAT = 23
Zostaje ci 110,7 - 23 = 87,70"

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@PixuShop tak ma rację musisz oddać mu Vat to jest ten problem z allegro, a prowizję policzą od całości, portal nie jest przygotowany na sprzedaż B2B a wchodzą na kolejny rynek 😞

Oczywiście fakturę wystawiasz wtedy netto 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PixuShop
#8 Zapaleniec#

Jeśli wylieczenia klienta są poprawne, to nie widzę żadnej różnicy i tak pobiorą pełna kwotę czy to przy sprzedaży w PL czy w Cechach. W którym miejscu jesteśmy stratni? 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PixuShop no nie do końca, chyba że ja o czym innym myślę 🙂 ale dam Ci przykład kupuje towar w niemczech tam mam 0 Vat a w Polsce po sprzedaży odprowadzam 23 % więc jak by mi sprzedawali brutto to ja bym musiał dodatkowo odprowadzić Vat od całej kwoty jeszcze raz w PL  😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów