anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot w przypadku zestawu produktów, a rabat transakcyjny

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Wiem, że przypadek nie będzie dotyczył większości ze Sprzedających, ale chciałbym się nad nim jeszcze raz pochylić.

Allegro wprowadziło jakiś czas temu możliwość sprzedawania zestawu składającego się z kilku produktów.

W moim przypadku sprzedałem zestaw dwóch produktów. Jako że produkty są fizycznie rozłączne, posiadają swój EAN, a na dokumencie sprzedaży stanowią osobną pozycję (ilość), to moim zdaniem nie mam prawa odmówić klientowi zwrotu części zestawu.

Niestety Operator Serwisu ma inne zdanie i odmawia zwrotu części prowizji od takiej transakcji.

Automatycznie oczywiście nie przechodzi, bo zwrot środków przez AF jest za niski. Odwołania - jak kulą w płot.

Moim zdaniem Operator Serwisu po prostu przywłaszcza środki pochodzące z prowizji w takim przypadku.

Problem łatwy do rozwiązania, bo już klient wypełniając formularz zwrotu w przypadku zestawu mógłby zaznaczyć że zwraca część (szt. itp) lub jak było kiedyś - potwierdzić, że częściowy zwrot miał miejsce, ale nie ma takiej możliwości. Dla Serwisu Zestaw to jedna pozycja i rabat transakcyjny się z automatu nie należy.

Czy spotykacie się z takim problemem lub macie na to jakieś rozwiązanie?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@DlaMistrzow_pl ale piszesz o zestawie tworzonym na allegro czy o zestawie który sam tworzysz i wystawiasz jako jedne produkt ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

DlaMistrzow_pl
#12 Orędownik#

Zestaw tworzony przez formularz wystawiania ofert poprzez zaznaczenie okienka "Wystawiam wiele sztuk produktu jako zestaw".

oznacz moderatorów