anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot z POK za reklamacje

pampusia
#1 Nowicjusz#

sprzedałem aparat foto
klient zapłacił poczym zrobił reklamację
nie zgodziłem się bo aparat był sprawny
allegro zabrało mi z moich sprzedanych pieniądze i wysłało do oszusta
oszust miał odesłać aparat 
nie odesłał już 3 miesiące
napisałem do allegro a oni mi na to żebym sam sobie to załatwił z oszustem
UWAŻAJCIE NA ALLEGRO

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@pampusia Cześć. Jeśli sprzedałeś przedmiot, a kupujący zgłosił reklamację - to Twoim obowiązkiem było jej rozpatrzenie (pozytywnie lub negatywnie). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Zanim zaczniesz coś sprzedawać, zapoznaj się z minimum prawnym.

Reklamację trzeba rozpatrzyć pozytywnie lub negatywnie, a nie ją odrzucić (owszem, można odzrzucić, gdy nie zawiera wszystkich wymaganych prawem informacji - wtedy należy kupującego poprosić o ich uzupełnienie - tak samo robi też Allegro).

Wystarczyło odpisać kupującemu, że reklamację rozpatrujesz negatywnie - powód: brak odesłania towaru do reklamacji. I sprawa załatwiona.

Nie nazywaj kupującego oszustem - to nieładnie. Mogłeś "normalnie" załatwić sprawę.

Nie zrobiłeś tego - więc kupujący zgłosił sprawę do POK, nie ustosunkowałeś się do tego, więc teraz masz sytuację, jaką chciałeś. Teraz na drodze prywatnej musisz załatwiać sprawę z kupującym. Najpierw wyślij mu info, żeby odesłał towar - jest nieprawnym jego nabywcą, otrzymał za niego zwrot kosztów, koszty przesyłki zwrotnej Ty pokrywasz. Jak nie zadziała - to prawo stoi po twojej stronie - lecz musisz to zgłaszać - ale ja nie wiem gdzie, lecz jest to w tej chwili "bezprawne przywłaszczenie mienia". 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów