anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowy, inny powód zwrotu

Kategorie
kupujący
kupujący 621
inne
inne 134
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
0
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
60
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
177
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
78
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
633
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
362

Dodatkowy, inny powód zwrotu

Z związku z tym, że zgłaszając zwrot Kupujący może swobodnie wypowiedzieć się jedynie zaznaczając powód zwrotu z winy Sprzedającego, często zaznaczany jest "przedmiot jest niezgodny z opisem", po czym Kupujący dodaje w komentarzu często wprost, że towar jest zgodny z opisem, ale nie spodobał się dziecku, nie pasuje do budowy ciała Kupującego, prosi o wymianę na inny kolor czy rozmiar, itp. Nie są to powody zwrotu z winy Sprzedającego.

Często też Kupujący zaznacza "przedmiot jest niezgodny z opisem" bez wyjaśnienia, a po kontakcie okazuje się, że to właśnie jakiś błahy powód. Towar jednak zgodny z opisem jest, ale nie miał co zaznaczyć. Pomińmy już to, że Kupujący bardzo często nie czytają opisu produktu w ofercie, ale tego nie przeskoczymy.

 

Wnosimy zatem o wprowadzenie dodatkowego powodu zwrotu zatytułowanego np. "inny powód zwrotu", gdzie Kupujący, jeśli będzie chciał, to będzie też mógł się wypowiedzieć własnymi słowami nie wskazując błędnie zwrotu z winy Sprzedającego.

6 Komentarze
kostas11
#21 Demiurg#

@Pyc-Sport dla mnie nie powinno być żadnej opcji bo zwrot to zwrot bez podania przyczyny 14 dni po obejrzeniu towaru 🙂

A jak towar niezgodny to powinien być drugi formularz reklamacyjny jak ma to allegro w swoich aukcjach 🙂

rekla.jpg

Szkoda że nie wprowadzą tego wszystkim, bo klienci robią zwrot odstąpienie a potem się okazuje że oni reklamowali 🙂

Nie ma czegoś takiego jak zwrot z winy sprzedawcy to jest wtedy reklamacja 🙂

Pyc-Sport
#7 Wielbiciel#

@kostas11To swoją drogą, ale na to nie mamy co liczyć ze względu na to, że allegro w niektórych przypadkach uzależnia przyznanie rabatu transakcyjnego od tego, co kliknie Kupujący. Sami sobie rabatu nie muszą przyznawać 🙂

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Wymaga uzupełnienia

@Pyc-Sport pięknie dziękuję za tę propozycję, ale czy mógłbyś wyjaśnić co taka zmiana miałaby na celu? Jakie korzyści przyniosłoby to Kupującym i Sprzedającm na Allegro? 

Pyc-Sport
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_  Każdy feedback od Kupujących jest wskazany, aby móc poprawić jakość obsługi, co jest korzystne dla wszystkich. Więcej opcji do wyboru sprawia, że feedback jest bliższy rzeczywistości i zachęca do określenia przyczyny zwrotu tych, którzy nie chcą się sami wypowiadać. Myślę, że Pani koledzy już to zauważyli - tu nawiązuję do dzisiejszego maila z planowaną zmianą polityki zwrotów.

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zaakceptowany

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie @Pyc-Sport. Właśnie dostałam potwierdzenie, że w najbliższym czasie wprowadzimy zmiany związane ze zwrotami. Od tego momentu rozdzielimy je na opinię Kupującego (zwrot) i wadę produktu (reklamacja). Dodamy również powód "przedmiot mi nie pasuje", który będzie mógł być używany zarówno w przypadku zakupów z kategorii moda (rozmiar, kolor, inne) jak i sytuacji podobnych do tych, którą opisałeś, gdy przedmiot po otrzymaniu się nie spodobał się Kupującemu. 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Zrealizowany

Cześć 🙂 Wracamy do Was z odpowiedzią — już jakiś czas temu, tak jak zapowiedzieliśmy, rozszerzyliśmy powody zwrotu w formularzu, a także wyodrębniliśmy odstąpienie i reklamacje (wadę produktu). Dodaliśmy również powód odstąpienia "Nie pasuje mi":

ko_alka_0-1669283896273.png

Jeśli kupujący wybierze powód odstąpienia "Niezgodny z opisem" lub zdecyduje się na złożenie reklamacji, pojawi się pole tekstowe z możliwością dodania komentarza. 

ko_alka_1-1669284248388.png

oznacz moderatorów