anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ułatwienie w przywracaniu zakupów

Kategorie
kupujący
kupujący 909
inne
inne 179
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
107
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
65
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
195
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
106
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
996
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
508

Ułatwienie w przywracaniu zakupów

ZibiK30
#18 Luminarz#

W związku z tym im coraz częściej kupujący proszą o cofnięcie, przywrócenie ukrytych zakupów. Proponuję to zmienić lub ułatwić. Niestety opcja "ukryj zakup" zamiast usuń wprowadza nieco w błąd pomimo informacji o braku ich przywróceniu.

Zmiana to dodanie zakładki z ukrytymi zakupami "ukryte zakupy" a w niej owe zakupu. Jeśli z jakiegoś powodu są te zakupy ukrywane, aby także nie można było ich samodzielnie przywrócić, to proponuje przynajmniej w tej zakładce zrobić część nazwy danego zakupu z datą ukrycia oraz opcje obok do kinięcia "przywróć" jako automatycznie wysłana prośba o przywrócenie zakupu, następnie odbiorca będzie mógł zdecydować i przywrócić lub nie względem waszych potrzeb.

Oczywiście można nadać takim ukrytym zakupom czas ważności po którym nieodwracalnie zostaną usunięte

 

43 Komentarze
nicooo1
#8 Zapaleniec#

Bardzo dobry pomysł! Sam ostatnio też chciałem coś "odukryć" i nie ma takiej możliwości. A transakcje na serwerach na pewno nie giną, tylko pewnie dyski dokładają w serwerowni do przechowywania danych 😉

ZibiK30
#18 Luminarz#

@nicooo1 Nie giną raczej, bo bardzo wiele osób prosi na AG o ich przywrócenie i są przywracane dzięki pomocy moderatorów. Jednak to moim zdaniem taka "praca za karę?" 😄 No chyba, ze to jakaś przyjemność dla nich lub ma służyć poznaniu lub odkryciu przez allegrowicza miejsca Allegro Gadane 🙂

nicooo1
#8 Zapaleniec#

W ogóle czemu ma służyć funkcja "ukryj"? Nie lepsze byłoby po prostu archiwum? Co już nas nie interesuje zostaje przeniesione do archiwum i sobie tam leży. Nikt nikogo nie musiałby prosić o "odukrywanie" czegokolwiek. Jak dla mnie sama idea ukrywania nie ma większego sensu - dane i tak przecież są, jedyne co że wygląda "czyściej" na zakładkach.

spieva1982
#8 Zapaleniec#

Witam 

dodajcie do aplikacji opcje ukrywania zakupow a nie tylko opcje calkowitego ich kasowania

ZibiK30
#18 Luminarz#
Client:44052296
#21 Demiurg#

@spieva1982  ależ ty te pozycje ukrywasz a nie usuwasz na zawsze, sam nie przywrócisz ale możesz poprosić o przywrócenie allegro.

Jezus powiedział do swoich uczniów: Proście, a będzie wam dane"

 

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka
Status zmieniony na: Odrzucony

@ZibiK30 Cześć! Dziękuję za ten pomysł. Oczywiście rozumiem, że mogą się zdarzyć sytuacje, kiedy Kupujący chce odkryć swój zakup. Jednak większość użytkowników ukrywa transakcje właśnie dlatego, że samodzielnie nie można ich przywrócić. Nie chcę wnikać z jakiego powodu niektóre przedmioty są ukrywane i przywracane, jest to prywatna sprawa Allegrowiczów. Zamieszczanie fragmentu nazwy zakupu czy daty jego ukrycia może już naruszać prywatność Kupujących, którzy chcą przedmioty ukryć na swoim koncie. Nie możemy też zmienić nazwy na “usuń”, ponieważ sugerowałoby to Kupującym, że zakup zostaje anulowany - co oczywiście nie jest prawdą.

mr_Kapec
#7 Wielbiciel#

Zgadzam się z tym że powód ukrywania zakupów przez użytkowników jest ich prywatną sprawą. Dlatego nie rozumiem dlaczego dano użytkownikom opcje ukrycia zakupu bez możliwości odkrycia.

Moim zdaniem taka możliwość powinna być zaimplementowana i zabezpieczona hasłem bądź pinem, tak żeby użytkownik w każdej chwili mógł sam odkryć, ukryte zakupy chociażby po to żeby ocenić sprzedającego, bez potrzeby kontaktowania się z moderatorem.

Nie wiem na ile moderator ma wgląd w zakupy użytkownika podczas odkrywania ukrytych zakupów, więc zastanawiam się czy taka procedura nie narusza zasad prywatności użytkownika.

darthachill
#7 Wielbiciel#

Użytkownik powinien mieć możliwość sprawdzenia ukrytych aukcji i przywrócenia ich. Czasami chce do nich wrócić, np. jak chce zobaczyc czy dostałem zwrot od każdego, a musze zawracac gitare moderatorom, a szkoda ich czasu i mojego ;);

Agent051
#16 Inspirator#

@darthachill Moderatorki twierdzą, że bardzo lubią przywracać ukryte zakupy, więc nie musisz mieć wyrzutów sumienia że zawracasz im gitarę. Na forum było wiele dyskusji na ten temat i niestety przedstawicielki Allegro w osobach moderatorek twierdzą, że nie ma planów by to zmienić, ponieważ kupujący chcą ukrywać zakupy. Jak znam Allegro to na pewno przeprowadzili na ten temat badania wśród kupujących. 😁

oznacz moderatorów