anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zmiana domyślnej formy z Allegro Pay na inną

Kategorie
kupujący
kupujący 529
inne
inne 105
Statusy
new
Nowy pomysł
Pomysł oczekuje na formalną weryfikację
9
needs_info
Wymaga uzupełnienia
Poprosiliśmy autora pomysłu o uzupełnienie go
57
investigating
Weryfikowany
Allegro sprawdza, czy pomysł jest możliwy do wykonania
155
accepted
Zaakceptowany
Pomysł został zaakceptowany i przekazany do realizacji
65
declined
Odrzucony
Pomysł nie będzie mógł zostać zrealizowany...
490
delivered
Zrealizowany
Pomysł został wdrożony i jest już widoczny w Allegro!
273

Zmiana domyślnej formy z Allegro Pay na inną

Mast3q
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Czy jest możliwość zmiany (lub przypisania na sztywno) domyślnej formy płatności z Allegro Pay na inną, np. ostatnio używaną? Niezależnie jak zapłacę w poprzedniej transakcji, przy nowym zakupie wybiera od nowa Allegro Pay, co wiąże się z automatycznym mailem o warunkach rat. Przy zmianie adresu dostawy/czegokolwiek, metoda płatności się resetuje i wskakuje na Allegro Pay, przez co znowu wychodzi ten uporczywy mail. Rozumiem, że takie maile muszą wychodzić, ale powinny wychodzić dopiero jak wybiorę świadomie opcję Allegro Pay, a nie strona za każdym razem z uporem maniaka proponuje tę metodę płatności. Korzystam z Allegro Pay, ale nie za każdym razem i nie chcę za każdym razem dostawać tylu maili, bo postanowiliście automatycznie resetować metodę płatności na Waszą. Czy jest na to jakieś rozwiązanie, nie wymagające odejścia z Allegro Pay?

6 Komentarze
rozynka_alle
#9 Pomysłodawca#

Czy możecie zmienić lub wyłaczyć coś takiego jak domyślna metoda płatności? 

To sprawia więcej problemów niż pożytku.. 

Ziolko39
#17 Koryfeusz#

Ale po co ? Przecież nie ma problemu ze zmianą formy płatności. Sam tą formę wybierasz. A system domyślnie zostaje na ostatnio użytej. Ty decydujesz czy zmienić czy nie. 

Client:44052296
#20 Guru#

@Mast3q niestety niema opcji stałej zmiany formy płatności. Musisz to zmieniać przy każdym finalizowaniu zakupu.

Takie uroki Allegro Pay 😀

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Weryfikowany

Cześć @Mast3q! Dziękujemy za tę propozycję. Zweryfikuję, czy planujemy udostępnić taką możliwość w najbliższym czasie i dam tutaj znać, gdy otrzymam odpowiedź od zespołu odpowiedzialnego za Allegro Pay. 

_HolaOla_
Moderator
Moderator
Status zmieniony na: Odrzucony

@Mast3q Dostałam już informacje w tej sprawie, więc tak jak obiecałam wracam z odpowiedzią, że na razie nie planujemy żadnych zamian w tej kwestii. Obecnie, w ramach nowego mechanizmu, na etapie wyboru płatności podpowiadamy metodę na podstawie szerszej historii wyborów danego kupującego oraz naszej strategii biznesowej, w ramach której promujemy teraz przede wszystkim metody szybkich płatności, w tym m.im. Allegro Pay. 

W ten sposób chcemy zwiększyć liczbę transakcji opłaconych szybkimi metodami płatności, czyli płatnościami jednym kliknięciem, ponieważ wymagają one od kupujących zdecydowanie mniej interakcji. Dla Kupujących jest to przede wszystkim oszczędność czasu, a z perspektywy Sprzedających to mniejsza liczba zduplikowanych zamówień, które są spowodowane nieopłaceniem oryginalnego zakupu. 

karzyb_alle
#9 Pomysłodawca#

Proszę wprowadzić możliwość ustawienia przez Użytkownika domyślnej formy płatności, tak żeby allegro pay nie ustawiało się wszędzie jako domyślna forma płatności.

oznacz moderatorów