anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zgubiona przesyłka Allegro One a allegro ma to gdzieś, tak to działa?

rocky9
#1 Nowicjusz#

W skrócie - zakup zrobione, wybrałem wysyłkę przez Allegro One do paczkomatu, zapłaciłem poprzez Allegro Pay, przesyłka nie dotarła, w historii przesyłki jest info, że zaginęła. Otworzyłem dyskusję, z sprzedającym napisał, że Allegro poinformowało, że dopiero po 30 dniach od zamówienia może zgłosić reklamację w sprawie zaginięcie paczki. Ja mam do 15 grudnia spłacić Allegro One - za co? za coś czego nie mam? serio tak to działa? serio tak to działa?!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@rocky9  A kto Ci takie rzeczy napisał- Allegro, za towar do czasu odbioru odpowiada sprzedający, to sprzedający podpisał umowę z przewoźnikiem i niech sprzedający czeka sobie te 30dni, Ty powinieneś otrzymać towar zgodnie  z czasem podanym w ofercie, Tak musisz spłacić ratę, niestety najwyżej później Ci ją zwrócą.

oznacz moderatorów

rocky9
#1 Nowicjusz#

To nawet jeśli... ale skoro przesyłka zaginęła, to raczej się nie znajdzie tak? po co czekać te 30 dni?

tym bardziej, że to Allegro One.

 

To tak jak by pacjent przyszedł do lekarza z odciętym palcem - lekarz mówi, nie przyszyjemy panu teraz, musi pan czekac 30 dni może sam sie doklei, a jak nie to pan wróci i przyszyjemy...

 

pierwszy raz mi się zdarzyła taka sytuacja i myślałem, rozwiązanie będzie logicznie, ale jednak dalej jesteśmy 100 lat za ....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A od kogo ten zakup, skąd ta informacja że masz czekać/

oznacz moderatorów

rocky9
#1 Nowicjusz#

W dyskusji allegro sprzedający napisał, że tak mu odpisali. W ogóle to pierwsze było, że nie uznali reklamacji, wtedy otworzyłem dyskusję, i napisali, żeby sprzedający zgłosił reklamację, odpisał im, że została odrzucona i teraz, że za 30 dni może zgłosić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

no zgadza się on nie może zgłosić za ciebie aż nie dasz mu upoważnienia czyli nie zrzekniesz się ewentualnych roszczeń do paczki z tytułu jej reklamacji. Druga rzecz to jak zamawiałeś allegro onebox to według uokiku reklamację składa odbiorca czyli ty jako zlecający usługę doręczenia lub nadawca z upoważnieniem ale dla oneboxa to nadawca jest tu najlepsze allegro a nie sprzedający, czyli sprzedający jak nie wysłał na umowie własnej z przewoźnikiem to nie ma nic do gadania w temacie paczki bo nie jest stroną usługi przewozu

oznacz moderatorów