anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro pay obniża scoring

siennag
#7 Wielbiciel#

Witam, staram się o kredyt hipoteczny, przed złożeniem wniosku sprawdziłam raport BIK i moje zdziwienie ze scoring spadł z około 80 do 59. Wszystko spłacam terminowo, wydaje mi się ze na obniżenie wpłynęło częste korzystanie z płatności allegro pay :(. Czy usunięcie zgód na przetwarzanie danych o wszystkich zamkniętych umowach daje szanse na podwyższenie scoringu? Dziś otrzymałam informacje z Aliora o odrzuceniu wniosku o kredyt hipoteczny właśnie z względu na scoring 😞 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

@siennag to jest w regulaminie, kredyt jak kredyt, analizują że dużo pożyczasz i pewnie przeliczyli, spłacone powinny zniknąć w 14 dni od spłacenia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@siennag Cześć, od 18 maja 2023 Allegro Pay ma obowiązek raportować każdą umowę kredytową, niezależnie od jej rodzaju. 

W tym przypadku możesz napisać do nas bezpośrednio przez https://allegro.pl/pomoc/kontakt i po weryfikacji umowy wnieść o usunięcie zapytań kredytowych w BIK, wycofanie zgód na przetwarzanie danych w BIK, a także usunięcie zapytań oraz wpisów o kredytach.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

siennag
#7 Wielbiciel#

Tak, już to dziś zrobiłam.. czekam na maila od Allegro pay.. czy jest szansa ze to działanie poprawi mój scoring? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@siennag Z tym pytaniem najlepiej udaj się do BIK lub do doradcy kredytowego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

siennag
#7 Wielbiciel#

Właśnie napisałam maila z takim pytaniem do BIK, dziękuje 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@siennag Jest to pożyczka jakby nie patrzył, pisali tu że po spłaceniu znikają po ok.30dniach.

oznacz moderatorów

Client:35661426
#2 Obserwator#

Hejka, czy udało się poprawić scoring? Jestem w podobnej sytuacji i zastanawiam się czy zamknięcie i wycofanie zgód pomaga, a jeśli tak to po jakim czasie.

oznacz moderatorów

karol8602
#1 Nowicjusz#

Cześć. Ja tez zmagam się z podobnym problemem. Co ciekawe, po zgłoszeniu chęci wycofanie zgód dostałem taką oto odpowiedź:

Dzień dobry,

 

dziękuję za cierpliwość.

 

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie informujemy, iż przyjęliśmy wniosek o wycofanie informacji w BIK na temat danych osobowych i informacji dotyczących zobowiązania wynikającego z umów kredytowych, jednak nie mógł on zostać zrealizowany.

 

Zgodnie z art. 9a ust. 8 ustawy o kredycie konsumenckim, dodanym ustawą z dnia 6 października 2022 r. o zmianie ustaw w celu przeciwdziałania lichwie, Allegro Pay Sp. z o.o. jako instytucja pożyczkowa, która udzieliła kredytu konsumenckiego, jest zobowiązana niezwłocznie przekazać wskazanym w ustawie podmiotom informację o jego udzieleniu oraz zaległościach w spłacie kredytu. Przekazanie informacji następuje do BIK.

 

W związku z tym informacje o umowach kredytowych są przekazywane do BIK nie na podstawie Pana zgody, ale na podstawie przepisów wyżej wskazanych ustaw.

 

Umowy kredytowe nie zawierają w związku z tym zgody na przetwarzanie danych po wygaśnięciu zobowiązania. Umowy są przenoszone do sekcji statystycznej, gdzie będą dla Pana widoczne w pobranym raporcie BIK, jednak nie będą brały udziału w wyliczaniu scoringu oraz nie będą wyświetlane innym instytucjom finansowym w czasie ubiegania się o kredyt.

 

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

 

oznacz moderatorów