anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie zakupy

Wilku4850
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie.

Dzisiaj zakupiłem dwa przedmioty poprzez allegro pay. Poszedłem spać po nocnym dyżurze. Dostałem powiadomienie od InPost że przesyłka jest przygotowywana do wysłania. Wszedłem na historię zakupów i się okazało że nie to co trzeba kupiłem. Szybko kliknąłem zwrot/anulację i teraz moje pytanie. Jeżeli w tym samym dniu anulowałem do kupiłem, to sprzedający powinien zwrócić pieniądze?.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

A będzie tak sprzedający zwraca do Allegro Pay, ty masz obowiązek spłaty jeżeli przyjdzie czas a nie będzie zwrotu od sprzedającego, będzie wówczas nadpłata która zostanie Ci zwrócona:

Zwroty i reklamacje zakupów z Allegro Pay przebiegają zgodnie z zasadami obowiązującymi na Allegro.

Jeśli zwrócisz lub anulujesz zakup opłacony z Allegro Pay – środki zwrócone przez sprzedającego przez Allegro Finanse zwiększą Twoje środki dostępne w usłudze.

Na zwrot środków przez sprzedającego czekamy:

  • 30 dni w przypadku opcji spłaty w ciągu 30 dni
  • 1 miesiąc w przypadku pozostałych opcji spłat.

Jeśli środki nie wpłyną w tym czasie, masz obowiązek spłacić swój zakup samodzielnie. Aby Ci to umożliwić, zmienimy Twój harmonogram spłat. Nie poniesiesz z tego tytułu dodatkowych kosztów. Zaktualizowany harmonogram znajdziesz w Twoim panelu Allegro Pay.

Jeżeli sprzedający zwróci środki przez Allegro Finanse po tym, jak już spłacisz zakupy – zwrócimy Ci nadpłaconą kwotę. Otrzymasz przelew na rachunek bankowy, z którego zakupy zostały opłacone. Jeśli nie będzie to możliwe – skontaktujemy się z Tobą, aby ustalić sposób zwrotu środków.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wilku4850 Powyższy tekst skopiowano z Pomocy Allegro; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-pay/allegro-pay-najczesciej-zadawane-pytania-0K6dOBv... Poczytaj, masz tam wiele innych informacji na temat Allegro Pay.

Bełkot L.E.W. "Alkalizacja klienta poczty, albo na koncie ALL". Półanalfabeta? 😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wilku4850 Tak, sprzedawca powinien zwrócić pieniądze niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Gdy to zrobi, otrzymasz powiadomienie mailowe od Allegro. Jeśli tego nie zrobi na czas, będziesz musiał spłacać raty, dlatego pilnuj, aby sprzedawca oddał wpłatę. Gdyby był z tym problem, daj znać.

oznacz moderatorów