anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to za e-mail?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Marysia1965
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziś otrzymałam takiego e-mail. 

Co to dla Ciebie oznacza

W ramach tej współpracy dokonaliśmy cesji wierzytelności wybranych umów na Aion Bank SA. Oznacza to, że Aion Bank SA przejął należności z niektórych Twoich umów Allegro Pay i został administratorem Twoich danych osobowych, zgodnie z przepisami RODO.

Jako administrator Aion Bank SA będzie przetwarzać Twoje dane osobowe wyłącznie w zakresie obsługi Twojej umowy Allegro Pay. Między innymi będzie raportować historię spłat Twojej umowy do Biura Informacji Kredytowej (BIK). W ten sposób każda Twoja regularna spłata będzie budowała Twoją pozytywną historię kredytową.

Jeśli korzystasz z Alertów BIK, dostaniesz powiadomienie o zarejestrowaniu w bazie zobowiązania wobec Aion Bank SA. W przypadku cesji wierzytelności z kilku umów, otrzymasz powiadomienie o każdej z nich.

To pozostaje bez zmian

Cesja wierzytelności nie wpływa na warunki Twojej umowy Allegro Pay. Wysokość raty, terminy spłat i oprocentowanie nie zmieniają się.

Bez zmian pozostaje również:

  • dostęp do panelu Allegro Pay
  • sposób spłacania – zrobisz to w panelu Allegro Pay lub przelewem na numer konta podany w umowie Allegro Pay
  • nasze dotychczasowe wsparcie dla Ciebie we wszystkich sprawach dotyczących Twojej umowy Allegro Pay.

Szczegółowe informacje na temat cesji znajdziesz w panelu Allegro Pay.

Pozdrawiamy
Zespół Allegro Pay

 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

Tzn. że ktoś kogoś kupił!

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Marysia1965 Możesz być zupełnie spokojna, ta wiadomość pochodzi od nas. Otrzymałaś ją ponieważ korzystasz z Allegro Pay, ale warunki Twojej umowy w tym wysokość i terminy spłat, oprocentowanie nie zmieniają się. Natomiast wysłaliśmy ją, ponieważ rozpoczęliśmy współpracę z innymi podmiotami finansowymi takimi, jak banki.

W wyniku tej współpracy, finansowanie Twoich wybranych zakupów może być realizowane przez innych partnerów (na dziś jest to AION Bank SA, ale w przyszłości planujemy dodanie także innych partnerów). Dlatego też nasi partnerzy, a w od dziś własnie AION Bank stają się administratorami Twoich danych osobowych.

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
dj_remix
#7 Wielbiciel#

Cześć, z mojego punktu widzenia - to ewidentnie oszukiwanie klientów. Ponieważ oferujecie usługę własną: Allegro Pay, obiecujecie że nie będzie to raportowane do BIK a tu po jakimś czasie, sprzedajecie zobowiązanie klienta (przecież za darmo tego nie robicie) i na dodatek informujecie o raportowaniu do BIK, ktoś inny będzie Administratorem etc. To jest fair?, no raczej nie. Nie pozostaje nic innego jak zamknąć Allegro Pay i wycofać zgody RODO dla trzeciego podmiotu jakim jest w tym wypadku AION BANK. Brak mi słów, na Waszą żenadę i lipne traktowanie klienta, ogólnie rzecz biorąc sprawa do UOKiK.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale to było do przewidzenia od samego początku.🤣

oznacz moderatorów
Fuujiou
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_ A jednak zmieniliście losowo wybranym klientom warunki umowy bez poinformowania, bez aneksu, bez ich zgody.

oznacz moderatorów
SieKieR1
#7 Wielbiciel#

Zmieniają zmieniają... według komunikatów coraz więcej wierzytelności przekazują do AION Bank. Zbyt duży ruch w BIKU obniża ocenę punktową, mi to nie potrzebne. Dziękuję za usługę.

oznacz moderatorów
SieKieR1
#7 Wielbiciel#

Też dostałem taką wiadomość i zrezygnuję z Allegro Pay. Korzystałem z usługi nie dlatego że potrzebowałem kredytu a dlatego że było wygodnie, szybko płaciłem za kilka zakupów na raz. Zakupy robiły się same można by powiedzieć. Ale dla mnie teraz ważniejsze jest to że nie chce mieć bałaganu w BIK'u. Dostałem szczegółowe informacje odnośnie moich aktualnych umów i to NIE SĄ "wybrane" tylko wszystkie moje umowy zostały przekazane do Aion Bank.

Szkoda że muszę zrezygnować z usługi która była dla mnie rewolucją. 

 

oznacz moderatorów