anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

.

Client:43949120
#1 Nowicjusz#

Jak zrezygnować z zakupu kupionego w allegro Pay dodam że kupiłam szafę 29.11 i do dziś nie została wysłana a gdy chce zrobić zwrot towaru wyskakuje komunikat odeślij przedmiot sprzedawcy tylko ze fizycznie go nie mam .Dodam że sprzedający w ofercie deklaruje wysyłkę w ciągu 5 dni roboczych .Co w tym przypadku mam zrobić.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

A3dam
#19 Nestor#

@Client:43949120 
gdy chce zrobić zwrot towaru wyskakuje komunikat odeślij przedmiot sprzedawcy

Prawidłowo. Jak chcesz coś zwrócić czego jeszcze nie otrzymałaś ?
System prawidłowo interpretuje to jako podjęcie decyzji o odesłaniu rzeczy (tylko, że masz na to tylko 14 dni od wypełnienia formularza zwrotu - nie warto skracać sobie tego czasu zbyt wczesnymi deklaracjami odesłania).
Aby zrezygnować z zakupu w zamówieniu, którego realizacja jeszcze się nie rozpoczęła : można zakup anulowaćJak anulować zakup - Pomoc Allegro
Jeżeli ta opcja nie jest dostępna, a przesyłka z towarem faktycznie nie została wysłana: wyślij (np. mail-em) Sprzedawcy swoje oświadczenie o odstąpieniu od Umowy.
Deklarując zwrot w formularzu zwrotu - deklarujesz zamiar odesłania rzeczy ("Zwrot" oznacza odesłanie z powrotem - w tym przypadku: rzeczy do Sprzedawcy)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów