anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart zwrot przez pocztę przesyłka niestandardowa

agajaaga
#8 Zapaleniec#

Kupiłam samochód z darmową dostawą kurierską allegro smart, auto przyszło w zastępczym kartonie zapakowane tak że karton miał wybrzuszenie (kurier DPD), darmowy zwrot jest możliwy przez pocztę polska i tu zaczynają się schody gdyż nie chcą paczki przyjąć na etykietę gdyż jest niestandardowa a na etykiecie jako standardowa... koszt nadania prywatnie ok 80-100 zł. Jak to rozwiązać?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@agajaaga  Zrób tak, żeby opakowanie było standardowe. Jakieś pudło  do którego zmieści się zabawka bez wybrzuszenia ( bo to zabawka ?: ) ) , na to etykieta i na pocztę .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

Zapakowałam dokładnie tak samo jak dostałam, to jest duży samochód taki jak na akumulator ale akurat z pedałami, nie mam większego kartonu, rozkręcać nie chcę gdyż dostałam złożony i boję się że coś uszkodzę a sprzedający jest mało kulturalnym człowiekiem (wystarczyła rozmowa tel.(

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@agajaaga  Nie przeskoczysz tego. Za niestandardową paczkę na PP buli się niestety jak za zboże.  A  tą samą drogą czyli kurierem DPD nie możesz dokonać darmowego zwrotu ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

Udostępniona jest tylko przesyłka zwrotna darmowa przez PP, produkt odsyłam jako wadliwy i jeszcze z tym problem. Niestety chyba będę go rozkręcać aby zmieścił się jakoś do tego kartonu.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@agajaaga  Właśnie czytam, że kurierskie DPD mają zwrot na poczcie. Spróbuj jeszcze zorganizować jakiś płat tektury i nakleić na to wybrzuszenie tak żeby góra paczki była płaska . Poukładaj jakieś kulki z gazet pod spód tektury, oklej taśmą, żeby jakoś wyglądało i powinno przejść  🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc, coś wymyślę. Choć stać pod poczta z wielkim i ciężkim pudłem i odejść z kwitkiem to trochę słabo 😉

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@agajaaga Dziwię się, że sprzedającemu przeszła taka paczka jako standardowa, bo DPD też wymaga prostopadłościanu albo sześcianu i nic nie może wystawać .

Znalazłam takie coś :

4.2.4.1. Transport wadliwego towaru W przypadku złożenia reklamacji powinieneś dostarczyć przedsiębiorcy wadliwy towar, aby sprzedawca mógł ocenić zasadność Twoich żądań. Rzecz należy odesłać lub osobiście dostarczyć do miejsca wskazanego w umowie, a jeżeli takiego miejsca nie określono – tam, gdzie została Ci wydana. Jeżeli ze względu na rodzaj towaru lub sposób jego zamontowania dostarczenie do sprzedawcy będzie nadmiernie utrudnione, jesteś zobowiązany udostępnić go sprzedawcy w miejscu, w którym się znajduje. Wówczas sprzedawca powinien odebrać reklamowaną rzecz we własnym zakresie lub też rozpatrzeć reklamację i usunąć wadę na miejscu. 

Ciekawe czy to nie jest taki przypadek . @xyz96  Ty na pewno będziesz wiedział jak wybrnąć z takiej sytuacji  🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

Czyli jednak zostaje mi rozkręcanie samochodu i zapakowanie ponownie lub płatność prawie 100 zł których na pewno nie odzyskam gdyż sprzedawca nie należy do ugodowych.

Mam jeszcze jedno pytanie czy mogę anulować chęć zwrotu towaru po wypełnieniu już formularza? W powodzie zwrotu zaznaczyłam reklamację a może powinnam po prostu zwrot towaru bez podania przyczyny, w końcu to że spada łańcuch sprawdziliśmy w ciągu 15 min od odbioru paczki.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  @xyz96  może coś doradzicie ? Jak to wygląda od strony prawnej. Opakowanie zastępcze, towar wadliwy i do tego problemy z odesłaniem bo przesyłka zapakowana niestandardowo.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agajaaga jak reklamacja to nadajesz za 100 zł skoro tak wychodzi i przy uznaniu jej przez sprzedającego ma obowiązek oddać za odesłanie,

ze zwrotu nie korzystaj bo wtedy odsyłasz na swój koszt bezzwrotny.

Spakuj porządnie nadaj paczkę z pismem reklamacyjnym i czekaj.

Możesz napisać do sprzedawcy jaka sytuacja że na darmowy wysyłek się nie łapiesz może podeśle tańszego kuriera DPD za 15 zł bo tak mu pewnie wyszło, opisz mu spokojnie po co ma narażać się na koszty 🙂

Zwrot po 14 dniach się anuluje sam jak nie wykorzystasz etykiety 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

@kostas11  a jeśli nie uzna? To wtedy sąd itp. Autko kosztowało prawie 400 zł, w rozmowie telefonicznej stwierdził że to niemożliwe i że jest źle ustawiony łańcuch i itp, więc trochę śmiem wątpić że w ogóle uzna. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@agajaaga Nie, pierw rzecznik konsumenta i spór na allegro oni często pomagają w takich sytuacjach 🙂 Jak nie złożysz reklamacji to się nie dowiesz, jako konsument jesteś chroniona przez różne instytucje więc nie jest tak źle 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

 

 

 

@kostas11  dziękuję, będę musiała tak zrobić.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie rozkręcaj. Sprzedawca powoła się na ingerencję w towar i będą problemy.  Xwrot zaś jest możliwy wyłącznei w przypadku sprzedaży konsumenckiej - nei piszesz, czy to zakup od firmy. Reklamacja z ramienia rękojmi i tyle. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

agajaaga
#8 Zapaleniec#

Samochód zakupiłam od firmy,  sprzedający ma kilka w ofercie, przyszedł złożony (gdyż według sprzedające został skręcony do zdjęć) w paczce z wystającym lekkim wybrzuszeniem. jeśli bym zdemontowała szybę przednią i siedzisko to by wszedł na płasko (to taki duży samochód jak na akumulator) ale w całości się nie mieści i tyle.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Kupiłam samochód z darmową dostawą kurierską allegro smart, auto przyszło w zastępczym kartonie

kolega pyta, gdzie takie praktyki są stosowane, że auto wchodzi do kartonu, a potem wyjmujesz i naciskasz guzik, pojawia się 1:1 😄

oznacz moderatorów