anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Anulowanie przesyłki, przesyłka została nadana. Czy mogę normalnie ją odebrać?

MAMY ROZWIĄZANIE!
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Witam. Kilka dni temu anulowałam przesyłkę. Dzisiaj przyszło mi powiadomienie, że przesyłka została nadana. (Nie otrzymałam zwrotu pieniędzy) Czy mogę normalnie odebrać tą przesyłkę? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
ZibiK30
#18 Luminarz#

W wielu przypadkach sprzedawcy często sprzedają towar do dalszej odsprzedaży, zwykle nie mają go fizycznie a sami przekazują zamówienie do właściwego sprzedawcy a ten go wysyła pod wskazany adres a potem się rozliczą. Stąd mogą zdarzać takie rozbieżności i brak szybkiej reakcji w wysyłce

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

A czy może zwrócić mi pieniądze już po odebraniu przeze mnie przesyłki?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@zuzayn Jak wysłał towar tzn. że nie oddał środków.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zuzayn Tak, może. Odeślesz mu paczkę i poprosisz o zwrot całej wpłaty. Odsyłasz na swój koszt.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

No to się wkopałam nieźle. A co jeżeli sprzedawca nie zwróci mi wpłaty?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zuzayn Dlaczego się zastanawiasz? Przecież możesz tej paczki nie odebrać. Anulowałaś zakup przed wysyłką i sprzedawca ma obowiązek zwrócić wpłatę, jeśli jej nie odbierzesz. Jeśli odbierzesz i odeślesz, też ma taki obowiązek. Jeśli nie zwróci wpłaty, zwróci Ci ją Allegro z Programu Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Czyli najlepszym wyjściem jest po prostu nie odbieranie przesyłki. Dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@zuzayn Jeżeli nie chcesz towaru i nie chcesz ponosić kosztów, anulowałaś zakup przed wysyłką, nie odbieraj.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zuzayn No tak, ale na początku pisałaś, że chcesz ją odebrać. Zdecyduj się 🙂

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

Nie mam allegro smart, a nie chcę płacić za odsyłanie paczki jeżeli się okaże, że sprzedawca zrobił mnie w jajo i nagle po odbiorze zwróci mi pieniądze 🙂

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@zuzayn No więc nie odbieraj. Pamiętaj, że po anulowaniu sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci całą wpłatę, nie może potrącać za transport, ponieważ wysłał po anulowaniu. Gdyby był z tym problem, daj znać 🙂

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

@xyz96 Sprzedawca się obudził i odpisał mi na wiadomość - ''Paczka będzie wysłana w poniedziałek, pozdrawiam'' - Resztę wiadomości zignorował 😂 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@zuzayn To nie ma znaczenia, jak wysłał po anulowaniu to jego problem, nie musisz odbierać.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 Najprawdopodobniej  udaje, że nie widzi tych wszystkich wiadomości o zwrot i anulowanie zamówienia. Jeżeli nie zwróci mi pieniędzy po nie odebraniu paczki to po prostu napiszę do allegro. Dam znać co z tego wyszło

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@zuzayn Jeżeli nie zwróci, otwierasz dyskusję z nim, zwróci.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 nie da się otworzyć dyskusji z anulowanym zamówieniem.

oznacz moderatorów
zuzayn
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 więc w takiej sytuacji pozostaje tylko pisanie do allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@zuzaynPrzecież od razu zapytałem po co chcesz ją odbierać skoro anulowałaś zakup 🙂 potem okazało się że ponoć go chcesz a teraz już nie? 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@zuzayn Przecież towar w drodze, zakup anulowany, możesz nie odbierać, będzie musiał oddać kasę. Aty wiesz czy chcesz czy nie chcesz.😁

oznacz moderatorów