anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości oceny produktu

darsel85
#7 Wielbiciel#

Przy dodawaniu oceny produktu mam pod inputem tekstowym komunikat: 

Offer: '9790839913' not bought in order: '9b135ec6-3281-11eb-b262-650d2ff2aa38'
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@darsel85 Na wystawienie oceny masz 90 dni od momentu zakupu, natomiast przedmiot z tej oferty zakupiłeś 29.11.2020, dlatego czas na ocenę produktu już upłynął. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Tak przy okazji spytam jak mam ocenić nasiona które kupiłem w lutym .Sztukowo może się i zgadza ale ocenić to mogę jak będę widział co z tego wyrośnie a nie tylko to że przyszły .W taki sposób nie da się ocenić wielu produktów ,potrzeba niekiedy dużo więcej czasu by można uczciwie ocenić produkt.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety Rozumiem co masz na myśli, ale system ocen jest uniwersalny dla całego Allegro i nie uzależniamy go od kategorii, z której pochodzi przedmiot. Tak samo jak np. w przypadku powodów zwrotu towarów nie planujemy wprowadzenia takich podziałów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Dawniej system ocen nie miał ograniczeń czasowych, więc także nasiona można było ocenić. Rozumiem, po co Allegro wprowadziło ograniczenia. Teraz nawet podejścia sprzedającego do reklamacji nie można ocenić po 90 dniach. Super.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@xyz96 Zgadzam się z tobą ,w niektórych kategoriach czas na ocenę nie powinien mieć ograniczeń.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Przez to że jest tak uniwersalny to w wielu kategoriach nie da się oceniać sprawiedliwie a nawet subiektywnie towarów ani wystawiać im komentarzy. Czas dostawy ,jakość obsługi się da ale już zgodność z opisem jest niemożliwy do oceny . 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety Jeśli zamiast nasion rododendrona dostałbyś opakowanie nasion ogórków to możesz ocenić zgodność produktu z opisem 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Słabo. Złej jakości nasion, które nie dały plonu, nie ocenisz po 90 dniach, czyli nie ocenisz zgodności z opisem, w którym te nasiona niby nie mają wad.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

A co gdyby uzależnić czas oceny i komentarzy od czasu jego gwarancji oferowanej lub gwarantowanej, to mogłoby być sprawiedliwe.

Dodatkowo mogłaby być opcja pierwszej zmiany ocen bez proszenia o to allegro. Są błędy i pomyłki, które zauważa często dopiero sprzedawca a kupujący nie ma czasu lub chęci się bawić w pisanie aby to zmieniać. To mogłoby wiele zaoszczędzić czasu na zmiany ocen oraz pozwolić wystawiać ocenę dobrą dla sprzedawców mając świadomość że jak coś będzie nie tak to się ją bez problemu zmieni. 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety A pomyśl o drzewku owocowym 🤣 Zanim zobaczysz co z niego wyrośnie już dawno będzie po gwarancji 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mwmonety   @xyz96  takie produkty jak np nasiona najlepiej kupować mniej wiecej w okresie siewu. Wówczas spokojnie 90 dni wystarcza na ocene produktu czy reklamacje.

Zakup " na zapas" rzeczywiscie blokuje pewne możliwości.

Natomiast akurat co do nasion to kontrole sa bardzo rygorystyczne. Musza posiadać odpowiednie badania i świadectwa dla każdej partii nasion. Ja sam mam kontrole z WIORiN przynajmniej dwa razy do roku a jestem tylko dystrybutorem a nie producentem bo ci maja jeszcze gorzej

Kazda partia nasion musi mieć odpowiednie badania i dokumenty które musza być co roku odnawiane. Ułatwia to tez sprawe wszelkiego rodzaju reklamacji .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ To co powiesz o sprawie słynnych buraków? 😃

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ZibiK30  to co zdaje sie powiedział producent nasion 

Jelsi daną odmiane powinno sie zebrać po 180 dniach to nie należy z tym czekać 220 dni bo wówczas tak własnie sie dzieje 🙂 Jasne że kilka dni nie robi różnicy ale jeśłi sie przetrzymuje w ziemi zbyt długo to tak sie dzieje.

Jabłka czy gruszki jeśli zbyt długo wisza na drzewach także spadaja 🙂 Kazda roślina ma swój okres wegetacji. Dziwne tylko że rolnik siejąc takie ilości tego nie wiedział.

A swoja drogą zupełnie nieźle na tym wyszedł 🙂 wiec rolnik może to średni natomiast marketingowiec pierwsza klasa 🙂

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@_Likos_ To się nie sprawdza kiedyś kupiłem kwiaty w okresie ich sadzenia ,niestety na kwiat trzeba było dużo więcej czekać i nie był to ten kolor i gatunek z opisu i zdjęć.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@mwmonety  takie rzeczy zawsze mozesz reklamowac u producenta. Na opakowaniu z tyłu każdej torebki jest numer partii. Podając go producent bedzie wstanie swierdzić ewentualny bład. Ale nasiona kwiatów sa pilnowane mniej rygorystycznie niż warzyw . To prawda tutaj pomyłki producentów czasem sie zdarzają.

No i zawsze nawet po roku możesz napisac do sprzedawcy i poprzez niego zareklamować. Choc to niczego nie zmienia bo reklamacja w gruncie rzeczy trafia do producenta. 

oznacz moderatorów

darsel85
#7 Wielbiciel#

Ok to w takim razie w jakim celu wyskakują te przypomnienia na allegro.pl żeby ocenić produkty skoro nie można ich ocenić? I tak w kółko za każdym razem jak się loguję....

oznacz moderatorów