anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak mozliwosci umieszczenia Zagranicznego NIP

michael_gromek
#7 Wielbiciel#

Drodzy Allegrowicze, posiadam spolke zagranica i jezeli kupuje produkt i chcialbym wystawic fakture to istnieje mozliwosc wybrania np. 'Szwecji' jako kraju spolki. Niestety system nie pozwala mi wpisac juz Szwedzkiego numer VAT. Jak wpisuje inne kombinacje jak 0000000 itp to system tez nie pozwala na taka mozliwosc. 

Rozumiem ze wiecej osob ma taki problem i przeciez mozna zrobic rubryke: VAT EU i kazde panstwo mialoby swoja domene:  SE dla Szwecji 

 

Troszke nie rozumiem dlaczego jest to problem, wpisujac niepoprawny numer nip narazam na problem i siebie i kontrahenta. 

Uklony

Michal 

 

 

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

RED
#21 Demiurg#

trochę sie z tym pogubiłem:

"posiadam spolke zagranica i jezeli kupuje produkt i chcialbym wystawic fakture"

może dlatego że allegro wstrzymało wysyłki za granicę?

oznacz moderatorów

michael_gromek
#7 Wielbiciel#

Pozwol ze wyjasnie. 

Ja posiadam spolke z.o.o. w Szwecji, wiec posiadam szwedzki numer VAT UE. Allegro zezwala na wystawienie faktury w Szwecji ale podczas wpisywania numer VAT spolki szwedzkiej, system pokazuje 'numer vat nie poprawny' co oczywiscie nie jest prawda. 

Nie ma to nic wspolnego z zatrzymana wysylka zagranica, bo adres dostarczenia i adres faktury moge byc rozne, wiec uwazam ze jest to blad systemu allegro. 

 

oznacz moderatorów