anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji w zwrocie towaru jeżeli nie towar nie został wysłany.

miniex0
#1 Nowicjusz#

Brak opcji w zwrocie towaru jeżeli zakupiony towar nie został wysłany , jest tylko opcja zwrot na swój koszt lub przez Pocztę bezpłatnie. Jak to anulować/ominąć. Czy czekać aż sprzedawca wyśle towar a potem bawić się w odsyłanie? Chyba nie tak to powinno wyglądać.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

 Poczytaj jak należy anulować, można tylko do czasu zmiany statusu przesyłki: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/sposoby-zakupow/jak-anulowac-zakup-rKDAEXOx8iX później tylko zwrot, niekoniecznie po wysyłce, możesz jeżeli nie masz możliwości anulowania, działa podobnie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@miniex0 Wpisz w formularzu cokolwiek, zatwierdź go i wyślij. Po wysłaniu formularza sprzedawca nie wyśle Ci już towaru, tylko odda pieniądze. Nie musisz czekać na dostawę i odsyłać. Formularz w tej sytuacji jest Twoją informacją o rezygnacji z towaru, nie ma znaczenia, jaką formę odesłania towaru zaznaczysz, bo towaru nie odsyłasz.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@miniex0 
Zapoznaj się z poradami Allegro: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/zwrot-przedmiotu-podstawowe-info...
aby np. nie popełnić błędu i nie wypełniać byle czego wpisując cokolwiek.
Wybranie opcji zalecanej przez Allegro w danej sytuacji pozwoli uniknąć ew. późniejszego rozczarowania i poczucia bycia pokrzywdzonym przez Allegro lub Sprzedającego.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów