anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak wystawiania opinii bez aktywacji, to nieuczciwe...

piimaa
#13 Ambasador#

To trochę nieuczciwe, że bez aktywacji jako kupująca nie mogę wystawiać opinii do kupionych przez siebie produktów. Ludzie starsi, często 45-55 jak ja nie mają powodów do aktywacji, tacy jak my najczęściej nic nie sprzedajemy bo używamy tego do śmierci naturalnej produktu. Wielu nie posiada też kont w bankach bo nie utrzymuje złodziei. Nie mamy kart kredytowych, jakiś dziwnych payu i podobnych. W wieku 45+ naprawdę większość już się nie liczy. 

Trochę nieuczciwe że trzeba zakładać konto tylko po to aby móc wystawić komuś plusa czy minusa za sprzedaż. To powinno być odblokowane, takie mam zdanie.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

To jedno z ograniczeń, które wprowadzono kilka lat temu przy zmianie systemu komentarzy. Zabrano wówczas sprzedawcom możliwość wystawiania kupującemu negatywa za negatyw, ale jednocześnie kupującym mocno ograniczono sytuacje, kiedy zasłużonego negatywa mogą wystawić. Jedną z nich jest przez Ciebie wspomniana, a drugą, znacznie bardziej szkodliwą, jest ograniczenie czasu na komentarz do 90 dni, aby nie można było wystawiać ocen negatywnych w przypadku problemów z reklamacją.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Wydaje mi się że czasu powinno być minimum tyle, ile zadeklarowanej gwarancji na produkt... 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa Czyli np. w przypadku przedmiotów uszkodzonych w ogóle nie powinno być czasu na wystawienie komentarza (czy może automatycznie powinien być wystawiany pozytyw)?

A co do tego - "W wieku 45+ naprawdę większość już się nie liczy." - czy Ty aby na pewno nie przesadzasz? Nie rób z pokolenia z lat 70. jakichś starych dziadów, którzy przy zaledwie odrobinie techniki się gubią i już tylko czekają na śmierć (bo niektóre "postulaty" z Twojego posta zajechały mi tzw. moherem, co może by mnie nie dziwiło, gdybyś miała z przodu szóstkę, a nie czwórkę)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura. Na przedmioty uszkodzone obowiązuje dwuletnia rękojmia, która dotyczy wszystkich innych wad, poza wyszczególnionymi w opisie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Obowiązuje, o ile sobie nie wyłączysz rękojmi wyraźnie pisząc o tym w opisie.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegrowy szarak może sobie wyłączyć rękojmię, ale wtedy mało kto od niego kupi, a jeśli nawet kupi i okaże się poźniej, że jednak ma zarejestrowaną działalność, wyłączenie będzie nieskuteczne. Firma nie może wyłączyć rękojmi dla konsumenta, może co najwyżej ograniczyć ją do roku za rzeczy używane, ale  to wyłączenie nie będzie dotyczyło wad, które nie zostały podane w opisie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 jak kupujesz auto w komisie to też masz z buta 2 lata rękojmii , w końcu przedsiębiorca ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mdrogeria A co ma do rzeczy przedmiot zakupu? Dlaczego niby auto nie podlega rękojmi? To jakiś wyjątek określony w przepisach? A co z samolotami? Wskaż podstawę. Firma może ograniczyć rękojmię do roku za rzeczy używane.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@xyz96 Rękojmia na rzeczy wyraźnie opisane jako uszkodzone (i z takim też parametrem w polu "stan"), to wg mnie czysta głupota.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

xyz96 tak ,a wszczególności od prywatnych sprzedawców sealed

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

piimaa  masz rację w kwestii wydłużenia czasu ,ale na wszystko , nietore produkty np używane nie są objęte gwarancją , natomiast  jeśli niezarejestrowany móglby wystawić ocenę to po co ostatni bastion obrony jaki pozostal sprzedającym . Mam na myśli CL

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Starsi nie są zabici dechami, są jedynie znudzeni i przemęczeni codzienną, klasyczną uczciwością, której próżno już szukać. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@piimaa    Wygląda na  to  że nie jest  tak  jak piszesz, skoro  tutaj piszesz  i skoro  radzisz  sobie z zakupami internetowymi.

Ja też  na Allegro  akurat  prawie  wyłacznie kupuję  i uwazam  że  rejestracja  w systemie jest  ułatwieniem  dla użytkownika. Po prostu  tak jest łatwiej.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

W temacie chodzi o brak możliwości wystawienia opinii bez aktywacji konta, zatem wróćmy do tematu. 

Drugim powodem braku chęci aktywacji są ludzi problemy związane z allegro, kupującymi, opłatami itp.itd. Gdy poczyta się trochę to forum, reszty odechciewa się od razu. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@piimaa, rozumiem, że chcesz pozwolić na spam negatywów przez randomów, którzy klikają kup teraz, żeby wystawić ocenę a nie żeby kupić.. to teraz postaw się w roli sprzedającego, który dostaje tysiąc negatywów od randomów z kont niezarejestrowanych i allegro nie nadąża z ich usuwaniem, 3/4 zostawiając. Fajnie?

Aha.. i jest to jak najbardziej uczciwe jak teraz, choć kupowanie bez zakładania konta jest słabe. To powinno zostać wyłączone jak było kiedyś. Skoro ogarniasz internety to i konto też ogarniesz. Nie masz konta w banku bo nie dasz zarobić złodziejom, okej, a w jaki sposób? Mając konto darmowe w mBanku lub Getin, gdzie nikt ci nic nie zabiera?

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Nie da się zrobić aby komentarz można było wystawić tylko wtedy, gdy w payu jest ślad dokonanej płatności? Wtedy niech sobie klikają ile chcą kupTeraz jeśli kogoś stać na taką zabawę. Dla mnie to proste i skuteczne rozwiązanie a sama aktywacja (pełne prawa zakupu) powinna być wtedy na numer telefonu, tyle dzisiaj wystarczy aby móc choćby bez przeszkód w pełni kupować. Gdy nie ma płatności w payu, komentarze do zakupu i produktu zablokowane, nie można tak? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Oczywiście że się da, komentarz i zabranie prowizji powinny być dopiero po 14 dniach od odebrania, żeby kupujacy zapoznał się z towarem i obiektywnie ocenił sprzedającego. Rejestracja na numer telefonu, tak, ale po potwierdzeniu adresu pocztowego (list z kodem). Ogólnie rejestracja konta dla sprzedających powinna być dwustopniowa, jak kiedyś, list z kodem i wpłata na konto 1zł.

oznacz moderatorów