anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak zwrotu pieniędzy za zwrócony towar kupiony bez zamówienia

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:28997311
#7 Wielbiciel#

Witam!

02.06.2021 kupiłam towar na kwotę 460 zł od jednego sprzedającego na Allegro bez zamówienia. Sprzedający działa jako firma. Sprzedający w wiadomości poprosił o adres i tego samego dnia wysłał towar kurierem za pobraniem. Fakturę dołączył.

04.06.2021 towar został doręczony, pieniądze zapłaciłam kurierowi. Po rozpakowaniu paczki uznałam że towar nie zgodny z opisem i nie chcę go już mieć. Zadzwoniłam do sprzedającego i złożyłam oświadczenie o odstąpieniu od umowy ustnie oraz pisemnie. Tego samego dnia odesłałam towar na w) asny koszt z powrotem wraz z fakturą i oświadczeniem.

07.06.2021 sprzedający otrzymał moją paczkę zwrotną (według śledzenia) i cisza... 

Nie wiem, czy zwróci pieniądze za towar i w jakim terminie, bo ominął sprzedaż przez Allegro. Nie mogę otworzyć dyskusji, bo nie mam nr zamówienia. Tylko naszy wiadomości na stronie platformy oraz kopie faktury.

Proszę podpowiedzieć, co mam zrobić w tej sytuacji.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
vonNogay
#16 Inspirator#

@TATLOK Przecież w większości przypadków, jeśli zakup jest na jednoosobową działalność, ma się prawo do zwrotu. Zresztą problem w braku kontaktu ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

@vonNogay Nie zgodę się z tobą, gdyż większość przypadków to zakup na firmę bez możliwości zwrotu, nawet jeśli jest to jednoosobowa działalność gospodarcza. Wiem bo sam sprzedaję i wiem kto i na co bierze faktury.

Sprzedawca nie musi się tłumaczyć, ani prowadzić wiecznie niekończących się dyskusji, jeśli postępuje zgodnie z prawem.

Klient ma także możliwość złożenia reklamacji. 

oznacz moderatorów
Client:28997311
#7 Wielbiciel#

Dokładnie zmartwienia miałam, że sprzedawca nie ma kontaktu i się nie odzywa. Nie jestem żadną firmą, a tylko zwykłą osobą fizyczną. I mój zakup - to lalki dla dziecka.

Dziś sprzedawca się odezwał poprzez sms, w którym krótko napisał, że zwrotu dokona w następnym tygodniu, ale pomniejszy sobie sumę na kwotę wysyłki.. Uważam, że nie ma takiego prawa. Dlaczego ja mam podwójne opłacać przesyłki, tam i z powrotem. Zwrotu towaru dokonałam na własny koszt. Z tym się zgadzam. Ok. A sprzedawca ze swojej strony według prawa konsumenta ma obowiązek zwrócić koszty towaru wraz z kosztami wysyłki. Wysyłał on też na swój koszt kurierem za pobraniem. Ale mi chodzi tylko i wyłącznie o zwrot kosztu towaru. 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:28997311 zakładasz posta dwa dni po dokonaniu odbioru towaru ?  sprzedawca ma 14 dni od odstąpienia poczekaj do 19 czerwca i wtedy rób zadymę 🙂

Zakup na firmę ? może Ci nie przysługiwać odstąpienie, za mało szczegółów 😞 

Proszę podpowiedzieć, co mam zrobić w tej sytuacji.  Poczekać do 19 czerwca 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

@Client:28997311 dokładnie tak ja ci napisał kostas11.

Sprzedawca ma 14 dni na zwrot środków licząc od daty kiedy otrzymał od Ciebie oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

Termin ten jeszcze nie minął a ty już bijesz pianę...

Poczekaj do 19 czerwca!

oznacz moderatorów