anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

chciałam raty, a mam limit odnawialny.

kamkami19
#7 Wielbiciel#

chciałam kupić na raty coś za 150 zł.

 

wypełniłam cały wniosek, allegro odpisało, że przyznaje mi więcej, niż 150 zł, bo 3000.

kliknęłam dalsze czynności, czyli wygenerowanie umowy ratalnej, tak przynajmniej myślałam..

 

ku mojemu zaskoczeniu dostałam na maila umowe z BNP Paribas na limit odnawialny do 3000 zł.

zestresowałam się strasznie... zrezygnować nie mogę, jest tylko opcja akceptuj umowę.

 

czy ja dobrze rozumiem, z tych 3 tysiaków mi przyznanych mogę wykorzystać tylko te potrzebne 150 zł na zakup i tyle będę musiałą zapłacić tak? tylko na tyle dostanę wezwanie do zapłaty?

 

a reszta co? rozumiem, że mmo, że na umowie widnieje 3 000 zł limitu, to jak wykorzystam 150 zł, to tylko tyle będę musiała spłacić?

 

to moje pierwsze raty i tak się zestresowałam... jeszcze nic nie kliknęłam, w sensie nie zaakceptowałam umowy...

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kostas11
#21 Demiurg#

@kamkami19 możesz zrezygnować nie akceptując umowy 🙂

Tak limit będzie 3000 ale możesz wykorzystać 150 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kamkami19
#7 Wielbiciel#

to chyba jedyna opcja.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wystąpiłaś o raty Od.nowa, dlatego przyznano limit. Przy ratach PayU nie ma limitu i dostaje się tylko raty o wartości przedmiotu zakupu. Jeśli teraz w ramach limitu dokonasz zakupu za 150 zł, tylko tyle musisz w ratach Od.nowa spłacać. Pozostałą część limitu możesz wykorzystać na inne zakupy, ale nie musisz. Jeśli nie potrzebujesz tego limitu, skontaktuj się z bankiem w celu jego likwidacji. Potrzebna będzie osobista wizyta w placówce lub pismo wysłane listem poleconym.

https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=Od.nowa&typ=dla-kupujacych

oznacz moderatorów

kamkami19
#7 Wielbiciel#

 

 

chętnie bym sama anulowała, ale chyba się nie da, wyskakuje mi tylko opcja zaakceptowania.

 

na maila dostałam wiadomość, że jak nie zaakceptuję umowy przez 10 dni, to mi ja automatycznie anulują/ rozwiążą...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie musisz akceptować umowy, jeśli nie chcesz w ramach limitu kupić tego przedmiotu za 150 zł. Nie akceptuj, limit nie zostanie ostatecznie przyznany. Kup ponownie to samo na raty PayU.

oznacz moderatorów

kamkami19
#7 Wielbiciel#

hmmmm, ale zobacz, w sumie nie można na nic kliknąć, jest tylko opcja- akceptuję warunki umowy, i to po zaakceptowaniu umowy o limit przesłanej do mnie...

 

jedyne co chyba mogę zrobić to kliknięcie wstecz strzałką w lewo, w górnym rogu...

 

czy ja jakaś ślepa jestem?:D

 

czy po prostu to zlać, odpalić nowe okno w przeglądarce i zakupić to po prostu jeszcze raz, od nowa na raty payU?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zdjęcia nie są widoczne dla innych. Nie zaakceptujesz, umowa nie zostanie zawarta, będzie anulowana. O szczegóły możesz zapytać Allegro na czacie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 @kamkami19 raty Payu są od 300 zł 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kamkami19
#7 Wielbiciel#

i pewnie dlatego mnie przekierowałao na stronę tych rat odnowa 😞

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Może daj spokój z tymi ratami. Kup za gotówkę 🙂

oznacz moderatorów

kamkami19
#7 Wielbiciel#

wlaśnie tak zrobię, ale co prawie zawału dostałam, to moje 😄

dzieki wam za odpowiedzi!

oznacz moderatorów