anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co wy kupujący Allegrowicze sądzicie o takiej praktyce Allegro?

____jacek____
#7 Wielbiciel#

Wklejam treść mojej reklamacji tutaj gdyż zarówno na czacie jak i poprzez formularz robi się ze mnie **piiip**ę i wielu Was może spotkać coś podobnego, przestrzegam przed allegro one box:

"Dzień dobry, chciałem pokrótce opisać swój problem i przedmiot mojej reklamacji. W piątek 17 listopada br. postanowiłem zakupić książkę, miałem do wyboru różne opcje dostawy jednakże zdecydowałem się na paczkomat AllegroOneBox gdyż opis wyraźnie sugerował że jeśli zakupię książkę do godziny 12:00 to otrzymam ją już w sobotę do Waszego paczkomatu. Zakup i zaksięgowanie płatności zostały dokonane o godzinie 10:24. Niestety jeszcze w dniu dzisiejszym, tj. 19 listopada książka wciąż znajduje się u nadawcy. Nie lubię odbierać z tego Waszego paczkomatu gdyż znajduje się w mało dogodnej dla mnie lokalizacji i zdecydowałem się na niego tylko i wyłącznie z uwagi na fakt i sugestię że książka będzie w sobotę a nie we wtorek jak przy opcji paczkomatu InPost z którego odbiór jest dla mnie o wiele dogodniejszy. Co szczególnie oburzające to fakt że do teraz tj. dnia dzisiejszego, 19 listopada godziny 05:30 widnieje opcja dokładnie pod tą samą aukcją że jeśli zamówię teraz, ponownie do tego samego paczkomatu to książkę otrzymam już jutro tj. w poniedziałek a moja która miała być jeszcze w sobotę nie wyszła jeszcze nawet z magazynu sprzedawcy. Wobec powyższego proszę o dostarczenie owej książki jeszcze w poniedziałek tj. jutro lub zwrot kosztów przesyłki. To co robicie może i jest legalne ale zwyczajnie bezczelne i nieetyczne. Uprzedzam uczciwe że jeśli nie otrzymam tej książki w poniedziałek albo zwrotu pieniędzy za przesyłkę to nie wiem jeszcze czy będzie mi się chciało ale być może pójdę z tym na różne fora lub nawet YouTube i opiszę całą sytuację tak jak miała miejsce by przestrzec ludzi a być może wystosuję nawet jeszcze pismo do UOKiK by przyjrzał się tej praktyce i odniósł się do tej kwestii. Jestem całą tą sytuacją skrajnie oburzony gdyż jak wspomniałem jest to z Waszej strony bezczelna manipulacja, gdybym dziś zamówił tą samą książkę, z tej samej aukcji i do tego samego paczkomatu dopłacając bodajże dwa złote do ceny regularnej za dostawę to miał bym ją w poniedziałek a moja która miała być w sobotę będzie we wtorek? Te za dopłatą 2 złote potraficie oderbrać nawet jeszcze w niedzielę i dostarczyć na poniedziałek a mi obiecanej przez Was na na sobotę nie? No krew się we mnie gotuje! Tylko z uwagi na to by otrzymać przesyłkę w sobotę zdecydowałem się na Wasz Allegro box którego lokalizacja jest dla mnie z pewnych względów bardzo niedogodna a spotyka mnie coś takiego? ... pomijam już fakt że raczej nigdy w życiu już u Was niczego nie kupię, nawet jeśli miałbym zapłacić podwójnie. Mając na uwadze co napisałem proszę o przyspieszenie dostawy na poniedziałek lub zwrot środków za dostawę. Nie popuszczę tego jeśli mi w jakimś sensie obiecana na sobotę książka przyjdzie we wtorek żeby komuś kto dopłaci dwa złote w niedzielę przyszła w poniedziałek. Dodam jeszcze tylko że zanim osoba rozpatrująca moją reklamację odpisze że sugerowany termin dostawy jest tylko przewidywanym terminem dostawy to lepiej niech jeszcze raz przeczyta ze zrozumieniem to co napisałem gdyż te dwa złote moim kosztem mogą się Wam odbić dużą czkawką. Mimo wszystko wolał bym oszczędzić sobie czasu, nerwów i liczę że moja reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie a zaistniała sytuacja jest tylko zwykłym nieporozumieniem lub rzeczona książka i tak trafiła by do mnie najpóźniej w poniedziałek i niepotrzebnie się denerwuję. Liczę też na zrozumienie mojego punktu widzenia na tą sprawę i związanej z tym irytacji, jak również proszę osobę/osoby będące pracownikami Allegro a które będę rozpatrywały tą reklamację by nie odbierały moich pretensji personalnie"

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

az1rael
#21 Demiurg#

@____jacek____ przeczytaj sobie 1 regulamin usługi allegro onebox
Dla "Next Day (Dostawa jutro)", gwarantowany termin doręczenia to 3 dni robocze.
Dla "Same Day (Dostawa dzisiaj)", gwarantowany termin doręczenia to 2 dni robocze.
wybrałeś delikatnie mówiąc wtopboxa to masz co wybrałeś, dodam tylko że na każdy wątek o wtopę innego przewoźnika przypada pewnie na oko ze 100 wtop zielonego ustrojstwa. Sprzedawca natomiast deklaruje termin nadania w ofercie i tego ma się trzymać jak nie pisze to jest to 24h w dni robocze

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

“Next Day” (“Dostawa jutro”) – Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze);
“Same Day” (“Dostawa Dzisiaj”) - Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Paczki pocztowej kierowanej do Automatu Paczkowego lub Przesyłki kurierskiej w tym samym dniu roboczym, w którym Przesyłka została nadana (gwarantowany termin doręczenia wynosi dwa Dni robocze);

przeklejka z definicji pojęć regulaminu usługi @____jacek____ 

oznacz moderatorów

____jacek____
#7 Wielbiciel#

Wiesz, jeśli ta przesyłka sama w sobie trafiła by do mnie wtorek był bym w stanie jakoś to zrozumieć i zaakceptować, ale jeszcze dziś rano były pod dokładnie tą aukcją dwie opcje na dostawę do tego samego Allegro box, tj. regularna za 9,99 i "na jutro" tj. poniedziałek za 11,99 ... oburza mnie to że najpewniej te osoby które zamówią i dopłacą te 2 PLN dostaną tą książkę w ten poniedziałek a ja chociaż miałem dostać ją na sobotę dostanę we wtorek ... w przeciwnym razie znowuż jak mają czuć się te osoby które dopłaciły te 2 PLN do przyspieszonej dostawy a i tak dostaną tą książkę we wtorek albo i jeszcze później? jestem w stanie zrozumieć regulamin etc. ale to zdecydowanie wprowadzenie ludzi w błąd gdyż jak by nie patrzeć nie tylko ja będę w tym przypadku pokrzywdzonym, jeśli Allegro wie że mojej książki nie może dostarczyć na sugerowaną sobotę ani nawet poniedziałek to jak może kolejnym ludziom proponować dostawę na poniedziałek? a jak wspomniałem mowa o tym samym sprzedawcy, produkcie i paczkomacie docelowym ... oczywiście można zasłaniać się regulaminem i po sądach ciągał się nie będę ale jestem w szoku że mają taki tupet po prostu.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@____jacek____ Optymista z Ciebie - nie mów chop póki paczki nie otrzymałeś. Już było tutaj sporo osób co czekało długo na paczki, później brakło miejsca w zielonce i paczka została zwrócona do sprzedawcy. Droga zwrotu to był kolejny koszmar.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty się ciesz jak w ogóle dojdzie , możesz się zdziwić jeszcze.

oznacz moderatorów

____jacek____
#7 Wielbiciel#

Zrobiłem błąd bo mogłem zamówić w pierwszej lepszej księgarni, to czy w ogóle dojdzie czy też nie jest mi już naprawdę obojętne. Tutaj nie chodzi też o czas, że teoretycznie powinna być w sobotę a przyjdzie później bo spokojnie mógł bym zaczekać ale o to że mi zadeklarowanej na sobotę paczki nie potrafi dostarczyć i pewnie będzie najwcześniej we wtorek a w niedzielę proponuję ludziom identyczną dostawę już na poniedziałek za dopłatą 2 PLN.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@____jacek____ Tytuł tej usługi to kolejny przykład że prawdy trzeba szukać gdzieś w ukrytych opisach a nie wierzyć od razu w to co się widzi . Allegro dużo sugeruje a realia są niestety inne i gdybyś wszedł na forum i poczytał na temat tempa dostawy w tej formie zapewne wybrałbyś inną. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@____jacek____ Cześć. Naprawdę rozumiem Twoją frustrację i przykro mi, że wciąż czekasz na swoją książkę, ale w sprawie opóźnienia najlepiej kontaktuj się bezpośrednio ze sprzedającym, ponieważ Twoje zamówienie nie zostało jeszcze wysłane (a zgodnie z deklaracją sprzedającego powinno). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@ko_alka stawiam kszynkę piwa ,że zamówiony kurier nie przyjechał po paczki ,

oznacz moderatorów

____jacek____
#7 Wielbiciel#

No i Ok, mógł bym to zrozumieć, ale wypadało by ze strony Allegro załatwić jakoś tą sprawę jak sugerowałem tj. pchnąć ją chociaż na tą dostawę na poniedziałek gdyż oni obsługują dostawę i to są poniekąd ich kurierzy a widzę że paczka wciąż leży na magazynie i w poniedziałek też nie przyjdzie, tym którzy doplacili dziś 2 PLN kurier pewnie paczki pobrał z magazynu i będą mieć je na jutro.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@____jacek____ Rozumiem Twój punkt widzenia, ale nie mam możliwości przyspieszenia odbioru z magazynu, ponieważ paczki nie ma na naszym magazynie. Paczka jest u sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

____jacek____
#7 Wielbiciel#

Teraz tak ale kiedy prosiłem o to na czacie Whatsapp i poprzez formularz opcja kup dziś i otrzymaj już w poniedziałek za 11,99 lub we wtorek za 9,99 była wciąż aktywna na tej aukcji więc kuriera Allegro po paczki na magazynie sprzedawcy jeszcze nie i można było to tak zrobić bez większego problemu, zabrakło dobrej woli konsultantów których zachowanie i stosunek do petenta również pozostawiał wiele do życzenia. Poza tym w ostateczności w ramach rekompensaty za takie potraktowanie wypadało by choć zwrócić koszt tej przesyłki. Allegro taka biedna firma że jeszcze musi stosować tego typu praktyki bo mało im pieniędzy. Ale ja chyba się poświęcę i faktycznie wystosuję jeszcze oficjalne pisma do UOKiK i innych organizacji, stracę trochę czasu ale zrobię to dla zasady, tak się nie postępuję żeby nie użyć mocniejszych słów.

oznacz moderatorów

____jacek____
#7 Wielbiciel#

Ale tutaj dostawcą jest Allegro, ono odbiera i dostarcza paczki, nie wie jakie ma odebrać i co komu deklaruje? gdyby tą przesyłkę obsługiwał InPost albo Poczta mógł bym mieć żal do nich lub sprzedawcy ale w tym przypadku za cały proces tj. poczynając od odbioru paczki po jej umieszczenie w Allegro box odpowiada Allegro nawet jeśli faktycznie zajmuje się tym któryś z podwykonawców. Jak to jest że paczki zamówione w niedzielę za dopłatą 2 PLN Allegro wie że ma oderbrać i dostarczyć na poniedziałek a moją zamówioną w piątek i w jakimś sensie obiecaną na sobotę ma gdzieś? tego nie potrafię zrozumieć i zaakceptować, jak by na to nie patrzeć wina leży ewidentnie po stronie Allegro jako obsługującego transakcję ale i jednocześnie przewoźnika w tym przypadku. Jeżeli sprzedawca w piątek o 12:30 wysłał mi maila z informacją że paczka została wysłana to nie jest spór pomiędzy mną a sprzedawcą tylko sprzedawcą a Allegro i mój z Allegro. Umywanie rąk ze strony Allegro jest w tym przypadku czymś wyjątkowo bezczelnym i niestosownym gdyż to jest ich transport i ich odpowiedzialność. Allegro może umywać ręce i już wiem że na pomoc z jego strony nie mogę liczyć, co najwyżej dostanę poraz kolejny w twarz że coś w ogóle kupiłem na tym nieszczęsnym portalu ale na pewno już poraz ostatni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro wymusza na sprzedających tą metodę dostawy, a że ona funkcjonuje czytaj nie funkcjonuje to wychodzą takie ptaszki. To prawda że sprzedajacy odpowiada za przesyłkę do chwili odbioru.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Prawda jest taka, ze jakbyś zamówił w piątek inpostem to miałbyś ją w sobotę. Baa skusiłam się wyjątkowo na zakup kawy ze sklepu allegro w piątek o 14:30 inpostem i w sobotę koło 10 była w paczkomacie... Aż się zdziwiłam, bo allegro ma raczej słabe opinie. Allegro one to ich metoda wysyłki obsługiwana przez UPS. Kurier ten na własny rachunek ma słabe opinie, a na cudzy to już w ogóle. Przed testowaniem nowości z allegro radzę sprawdzać opinie na forum. W życiu by Ci po tym taki zakup do głowy nie przyszedł. Sprzedawcy jak chcą wysyłać smartem to są przymuszeni do dodawania tej metody, a allegro ją promuje bo to ich. Ale ostatnio wszystko co tu nowego jest nie dorobione i tylko do nerwic doprowadza...

oznacz moderatorów