anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy bezpodstawnie wciągnięto mnie na czarną listę!!!

MAMY ROZWIĄZANIE!
KrisVC
#8 Zapaleniec#

Potrzebuję pomocy bardziej kumatych allegrowiczów ode mnie!!!

Jestem użytkownikiem od 12 lat i nigdy nie miałem żadnych sporów ani negatywów na allegro, aż do teraz...

Po latach dobrej współpracy z jedną firmą spotyka mnie coś takiego...
03.10. dokonałem zakupu (jak wiele razy do tej pory zakupy SMART powyżej 40zl darmowa przesyłka), wyświetliła się kwota do zapłacenia, zapłaciłem Blikiem i czekam...We wtorek rano otrzymuję sms o treści:
Dzien dobry
W zwiazku z waga zamowienia ,ktora wynosi 140kg , algorytm Allegro wyliczyl 3 przesylki, a koniecznosc jest przeslania w 6. W zwiazku z powyzszym wysylamy 6 paczek, a za 3 z nich bedzie kwota 38.97 do zaplaty przy odbiorze.
W przypadku pytan, jestesmy do dyspozycji.
Krol Prania Allegro
Zadzwoniłem i powiedziałem,że dokonałem takiej wpłaty jaka wyświetliła się na allegro i nie zamierzam ponosić żadnych dodatkowych opłat. Po godzinie otrzymałem informację o anulowania mojego zamówienia i zwrocie mojej wpłaty na konto z dopiskiem...KUPUJĄCY WPŁACIŁ ZA NISKĄ KWOTĘ!!!. Jaką za niską?...taka jaką pokazało allegro!!! (tak jak wielokrotnie robiłem to do tej pory). I na koniec "wisienka na torcie"...wchodzę wieczorem na swoje konto, a tam informacja ,że użytkownik dodał mnie do czarnej listy !!!
Pytanie moje brzmi: co Ja zrobiłem niezgodnego z regulaminem allegro ,że zostałem tak potraktowany...

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27
xyz96
#21 Demiurg#

Oczywiście @maxr01 wypisuje tu takie bzdury, że śmiech mnie ogarnia, jak zwykle. Dobrze, że tym razem wymienił mój nick tylko 5 razy, a nie 10. Oczywiście niepotrzebnie się wcinam jego zdaniem i pomagam kupującemu, bo tutaj powinni pisać tylko sprzedawcy, jak @maxr01, i utrudniać. A co kupującego obchodzą jakieś problemy sprzedawcy z cennikami i liczeniem dostaw? Nie ogarnia tego, nie da się, to nie wystawia oferty. Jeśli wystawił, ma się wywiązać z umowy. Dopłaty są wtedy, gdy kupujący wybierze opcję dostawy spoza udostępnionych przez sprzedawcę, albo wpłacił za małą kwotę niż ta, wyliczona przez system, ale w swym zacietrzewieniu @maxr01 to pomija.

@KrisVC Przypominam Ci, tutaj około 99% odpowiadających to sprzedawcy z Allegro, nie dziw się więc. Oni niemal zawsze będą sterować kupującymi zgodnie z własnym interesem.

oznacz moderatorów
KrisVC
#8 Zapaleniec#

    Miałeś całkowitą rację, dzwoniła do mnie Pani z Allegro i dokładnie powiedziała mi to samo. Allegro nie odpowiada za cenniki i liczenie dostaw, to wszystko leży po stronie SPRZEDAWCY!!!. Nie wiem jak trudna to materia...ale właśnie zrobiłem zakupy u innego sprzedawcy i po przekroczeniu jakiejś wagi (nawet nie liczyłem jakiej) pokazała się dodatkowa opłata, więc wyjąłem coś z koszyka aż pokazała się darmowa przesyłka SMART, potem zrobiłem drugie zakupy i OK... więc chyba można!!!

oznacz moderatorów
landtoys
#9 Pomysłodawca#

Nie raz miałem takie przypadki lecz każdy sprzedaje świadomie, wiedząc że system czasami liczy błędnie podejmuje się ryzyko - albo liczymy na to że ktoś nie kupi takiej ilości i biznes się kręci albo czasami przyjmujemy stratę na siebie. Wiele jest tu niejasności, które jako sprzedający musimy akceptować ale żeby klienta obciążyć dodatkowymi kosztami to już skandal.

Niech wystawi towar gdzie indziej jeśli tu są błędne obliczenia, przecież codziennie nikt nie kupuje po 140 kilo więc jeśli raz na jakiś czas dołoży do interesu nic się nie stanie.

Ja jedynie co robię w takim przypadku to dzwonię i informuję klienta że będzie kilka paczek gdyż jedna nie wejdzie w paczkomat, nawet na myśl by mi nie przyszło że klient ma za to zapłacić, dziwne wypaczenie handlowe aby od klienta coś chcieć w takim przypadku

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@landtoys 

Czyli uszy po sobie i łykamy stratę? Poczekaj, aż Ci bank przestawi przecinek o dwa pola przy płatności kartą, jak mnie się zdarzyło... Też zapłacisz sto razy więcej i na myśl Ci nie przyjdzie się awanturować?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Czyli co? - idziesz w straty?

Ja kupując towar płacę za wysyłki z hurtowni po 16 zł netto - lub więcej.

Do każdej wysyłki na Allegro dopłacam - a żadna nie jest wyższa od tej kwoty.

Pytanie - ile jeszcze mam dopłacać do przesyłek na Allegro, żeby klient był zadowolony?

Stąd teraz prosta kalkulacja - Allegro jest drogie dla "leniwych" i osób nie "mających czasu", zwykłe sklepy stacjonarne i internetowe są już tańsze. Pozostaje jedynie jedna kwestia - na Allegro można sobie zamówić przedmiot za 1 zł z darmową wysyłką - to jest tak na prawdę "chore" i Allegro nie chce nic z tym zrobić.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
hardybejs
#12 Orędownik#

człowieku gość sie pomylił w cennikach  robisz problem z du...py, zwrócił ci kase kup gdzie indziej-proste-robisz afere aby sprzedawca dokaładał do interesu a ty bedziesz dumny z tego ze wygrałeś---najgorszy kupujący jak się taki trafi

oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@xyz96 

Z pewną złośliwą satysfakcją zacytuję Ciebie: mamy tu tylko relację jednej strony, nie sposób ocenić, kto ma rację.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

xyz96 - jak to przeważnie bywa - nic nikomu nie pomogłeś.... To mnie czasem śmiech ogarnia gdy czytam to co Ty wypisujesz. I nie tylko mnie... Nic nie pomogłeś kupującemu - kompletnie. Wszyscy sprzedawcy o tym wiedzą - lecz tylko Ty o tym nie wiesz. Lub udajesz, że nie wiesz - gdyż przecież standardem jest, że cenniki Allegro nie są dokładnie sprecyzowane. Ty się mylisz, Allegro usiłuje niejako "naprawić" swoje błędy poprzez opcję "żądania" dopłaty - oczywiście jak najbardziej prawidłową. A co ty sobie myślisz myślisz - że jesteś jakąś "wyrocznią" na Allegro (matrix czy jak?)?. 

Teraz tak:

@xyz96 - napisał :"Dopłaty są wtedy, gdy kupujący wybierze opcję dostawy spoza udostępnionych przez sprzedawcę, albo wpłacił za małą kwotę niż ta, wyliczona przez system"

@xyz96 - Wskaż mi proszę taki zapis regulaminu Allegro. Następnie wskaż poprawność wyliczania systemu Allegro odnośnie wysyłek. Wskaż poprawność wyliczania kosztów przesyłek, gdy kupujący zakupi sobie 20 przedmiotów z różnych aukcji i wybierze przesyłkę listem poleconym. Przecież wszyscy wiedzą o co chodzi.

"A co kupującego obchodzą jakieś problemy sprzedawcy z cennikami i liczeniem dostaw? Nie ogarnia tego, nie da się, to nie wystawia oferty. Jeśli wystawił, ma się wywiązać z umowy." - Owszem, jak kupujący tego nie ogarnia, to nie powinien kupować. Tym bardziej "doświadczony" kupujący.

"albo wpłacił za małą kwotę niż ta, wyliczona przez system" - Sam dokładnie potwierdzasz sytuację, ogarnij się "człowieku".

 

Czy Ty masz zakrzywione zwoje na mózgu, czy jednak wyprostowane? Czy Ty rozumiesz, o co chodzi, czy tylko "brniesz" w swoim "bagnie" myślowym?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów