anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić gdy z Allegro Protect nie mogę odzyskać pieniędzy za zapłacony towar zwrócony?

bgprojekt
#7 Wielbiciel#

Kupiłem 3 markizy i jedną odpakowałem. Nie była taka jak myślałem. Zostawiłem odpakowaną a 2 odesłałem zgłaszając wniosek zwrotu na te 2 szt.  i przez transport Allegro. Nie otrzymałem zwrotu pieniędzy a po kilkunastu zapewnieniach z Allegro , że z mojej strony wszystko ok. i oni się zajmą, nie odzyskałem pieniędzy. Co to jest Allegro Protect i dlaczego za to płacimy? Jak odzyskać pieniądze z allegro? Czy ktoś dostał z Allegro Protect jakieś pieniądze?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

PO zwrocie środki powinien Ci zwrócić sprzedajacy a Allegro Protect to form rekompensaty ale muszą być spełnione warunki żeby uzyskać rekompensatę:https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/warunki-skorzystania-z-allegro-protect-qzdAg...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@bgprojekt Mniej chaotycznie. Czy zakup był od firmy czy od osoby prywatnej? Czy te dwie markizy odesłałeś? Jeżeli tak to kiedy sprzedawca ja otrzymał? Czy rozpocząłeś dyskusję? Jezeli tak to czy sprzedawca się w niej wypowiadał? Allegro się wypowiadało?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

bgprojekt
#7 Wielbiciel#

Zamówienie od firmy. Zwrot zgodnie z terminem i procedurą przez transport Allegro. Potwierdzenie odbioru towaru przez sprzedającego. Potwierdzenie od Allegro, że wszystko spełniłem ok. i że teraz Allegro Proteckt się tym zajmie. Brak pieniędzy z Allegro. Czy kogoś jeszcze Allegro oszukało?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@bgprojekt 

Allegro Protect to taki program Allegro. Tu niezbędne informacje.

https://allegro.pl/dla-kupujacych/allegro-protect

Allegro Protect nie jest płatne. Są tacy co dostali z tego zwroty.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bgprojekt rozumiem, że chodzi o zamówienie nr 7d25cc21-0c66-11ed-951d-b5d3b317893a z lipca?
Widzę prowadzoną dyskusję, która została zamknięta w listopadzie, ponieważ nie określiłeś czy problem udało się rozwiązać, a sprzedający twierdzi, że nie odebrał przesyłki zwrotnej. Wniosek o rekompensatę z Allegro Protect został wstrzymany, ponieważ w pierwszej kolejności konieczne jest złożenie reklamacji do przewoźnika. 
Dlatego w sprawie nr 27844035 poprosiliśmy Cię o złożenie reklamacji do przewoźnika i przesłanie zrzutu ekranu z tą wiadomością oraz odpowiedzią na reklamację, zaproponowaliśmy też że możemy złożyć taką reklamację w Twoim imieniu, jednak poprosiliśmy o doprecyzowanie.
Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasze wiadomości ani 17 listopada ani później 31 marca. W tej sytuacji bardzo proszę odpisz na naszą wiadomość e-mail (znajdziesz ją w swojej skrzynce odbiorczej po numerze 27844035). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bgprojekt
#7 Wielbiciel#

Nieprawda. Przesyłka została doręczona i  nie musiałem składać reklamacji u przewoźnika.  Poza tym to przewoźnik nie był mój tylko Allegro. Po moich monitach w Allegro i rozmowie telefonicznej z Allegro miałem potwierdzenie, że wszystko zrobiłem jak trzeba i Allegro się teraz już tym zajmuje. I nic nie zrobiło. Jeśli ktoś też tak został oszukany przez allegro to proszę o kontakt i jak z nimi walczyłeś?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@LEW433 przecież ten zapis to jest robienie k. z logilki

za allegro zwrot smart odpowiada Kupujący i allegro

sam fakt istnienia tzw pełnomocnictwa już na to wskazuje

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RED bo jak duże znane korpo pacnie regulamin to wszak musiiii być zgodny z prawem co nieee

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

No tak przewożnik zgubił ci paczkę gdzie za zwrot odpowiadasz ty i oczekujesz że sprzedawca nie otrzymawszy swojego towaru zrobi ci zwrot kasy. No niestety ale teraz to szukaj sobie paczki w polu bo kasy za zwrot nie bedzie ani od sprzedawcy ani z ap bo przewoznik sie wypnie po tylu miesiacach. Niedopelniles swoich obowiazkow to na przyszlosc masz nauczke wyciagnij wnioski 

oznacz moderatorów

bgprojekt
#7 Wielbiciel#

Wysyłka była z Allegro Smart sprzedającego, nie mojego. Allegro potwierdziło mi że przesyłka dotarła. To gdzie gdzie tu niedopełnienie obowiązków?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bgprojekt 
1 kto zakupił smarta ty czy sprzedający? bo sprzedający dopłaca parę złotych byś ty miał darmo dostawę więc kto jest stronami postępowania? ano ty jako ten co zakupił usługę i allegro co ci sprzedało usługę bo ustawa jasno mówi że koszt zwrotu ponosi kupujący
2 według ustawy ty odpowiadasz za zwrot i obniżenie jego wartości tzn że jak nie doszła paczka to twój problem ale ponieważ kupiłeś usługę od allegro która zapewnia ci darmowy zwrot to ty powinieneś wnieść reklamację do allegro że nie dostarczyli paczki a oni sobie wyjaśnić sprawę z przewoźnikiem z którym mają umowę na realizację zwrotów

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@bgprojekt sama moderatorka stwierdziła że nie dopełniłeś obowiązków jako kupujący bo polecono ci albo złożyć reklamację albo upoważnić allegro do złożenia reklamacji i nie jest wspomniane nic jakoby się kupujący do tego odniósł

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

wałkuję obecnie u siebie podobny przypadek w dyskusjach

zaginął zwrot, identycznie jak tutaj - podobno był do nas doręczony

nie zgadza się zbyt wczesna godzina doręczenia (o takiej nie pracujemy)

Kupujący wypisuje elaboraty, o tym że jesteśmy złodziejami i itp

Reklamacji nie chce złożyć - bo nie, on zrobił wszystko prawidłowo i ma to gdzieś

Domaga się ciągle towaru (składał reklamację na niezgodność towaru z umową),

mimo, że przez formularz allegro odstąpił od umowy

 

do tego inpost - odmawia (dokładnie odmawia) nam przyjęcia reklamacji bo jako odbiorca nie wiemy jak wyglądała przesyłka i co było w środku

do tego allegro - odmawia (dokładnie odmawia) nam przyjęcia reklamacji

z reklamacjami składanymi do allegro ostatnio jest dziwne - uznają, że ich nie było, twierdzą, że nie muszą ich rozpatrywać, nie odpowiadają na nie w ustawowym terminie (totalna olewka)

wracając do wątku:

moderacja allegro całkowicie nie pomaga

- kompletnie nie rozumie o czym toczy się dyskusja

- domagałem się by serwis złożył reklamację za adresata i - brak reakcji

- domagałem się by serwis ostudził wyzwiska i groźby pisane przez Kupującego - brak reakcji

@bgprojekt ty masz roszczenie do przewoźnika z racji utraty przesyłki o określonej wartości,

odbiorca może mieć tylko np: o nieprawidłowe doręczenie

to są różne reklamacje i różne żądania

 

 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RED odrzuć mu reklamację ze względu na nieprzysłanie towaru na reklamację jego paczka niech sobie jej szuka, albo niech zgłasza na policję wtedy wyjdzie że miałeś zamknięte i nikogo nie było do odbioru

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@az1rael Kupujący ciągle domaga się towaru i twierdzi, że otrzymał zły (reklamacja), a przez allegro odstąpił od umowy, wysłałem mu nawet ten śmieszny formularz o odstąpieniu, który generuje allegro

finalnie
napisałem, że zgodnie z przepisami wstrzymuję się ze zwrotem środków do czasu otrzymania towaru

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@RED i prawidłowo a konsultant powinien wstrzymać ap do rozpatrzenia reklamacji a jak nie złozy to nie dostanie

oznacz moderatorów