anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

co zrobić jeśli sprzedający nie odbiera przesyłki zwrotnej i ona do mnie wraca

klifordd
#9 Pomysłodawca#

Witam, mam taki problem, kupiłam u jednego pana perfumy, które okazały się podróbką. Nadałam przesyłkę zwrotną na paczkomat, pan nie czekając na zwrot oddał mi pieniądze, ale nie odebrał tej przesyłki. Paczka po ok. 10 dniach wróciła do mnie, okazało się, że ten człowiek nie podał dokładnego adresu(brak nr mieszkania), i kurier nie mógł mu doręczyć zwrotu. Teraz kręci, że to namieszał InPost, innym razem pisze, że jest na urlopie i jak wróci to się odezwie, a wiem, że cały czas sprzedaje te podróby, więc jest na miejscu. Nie wiem o co chodzi, on ewidentnie nie chce tego zwrotu, boi się podać dokładny adres zamieszkania, bo pewnie ma tam cały skład tych podrób. Co ja mam w takim razie zrobić z tą przesyłką, jak ją wyślę jeszcze raz, to znowu wróci, pozdrawiam, Katarzyna

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

komis-bell
#21 Demiurg#

@klifordd Napisz sprzedającemu żeby podesłał opłaconą etykietę do zwrotu i wyznacz na to termin np. 14 dni oraz że po tym czasie towar zutylizujesz.
Jak mu zależy to podeśle etykietę a jak nie to perfumy do 🗑

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Heh pewnie to samo co sprzedający. Wezwij go do odebrania swojej własności w takim i takim terminie lub opłacenia ponownej wysyłki. Zaznacz, że jak nie odbierze to utylizujesz. Jego strata. No chyba, że chcesz go na policje zgłaszać to ten adres by nie zaszkodził. No chyba że się mylę to LEW mnie tu zaraz poprawi xD

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@klifordd Czegoś tu nie rozumiem > Nadałam przesyłkę zwrotną na paczkomat > to do czego tu nr. mieszkania? > albo paczkomat albo kurier > zrób jak napisała @AnnaG-Antyki 

oznacz moderatorów

klifordd
#9 Pomysłodawca#

Ja wygenerowałam kod zwrotu z systemu Allegro i nadałam przesyłkę na paczkomat, ale ta przesyłka miała być dostarczona przez kuriera do rąk własnych. Też o tym nie wiedziałam, ale napisała do mnie pani z InPostu w tej sprawie, bo mieli tą przesyłkę w magazynie przez kilka dni i nie mogli jej doręczyć ze względu na brak nr mieszkania w adresie. To zależy jak ustawił sobie zwroty sprzedający, można na paczkomat, można jako przesyłkę, a ty, generując kod zwrotu, nie wiesz jak to do niego trafi, to już jego problem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie odbieraj, napisz mu że wygenerowałeś zwrot przez Allegro więc to jego problem, Smart?

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@klifordd A pytałaś się Sprzedawcy co masz teraz z tym zrobić? Niech zdecyduje.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

klifordd
#9 Pomysłodawca#

oczywiście, że się pytałam, albo nie odpisuje, albo pisze, że jest na wczasach i że później się ze mną skontaktuje, ale widzę, że kręci bo cały czas sprzedaje na Allegro, on nie chce tego odebrać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot ze smartem więc stroną jest Allegro, Ja bym nie odbierał.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Napisaliśmy już co powinnaś zrobić. Poproś o odbiór towaru w jego zakresie i na jego koszt oraz wyznacz termin graniczny. Jak nie odbierze to do kosza i tyle. 

oznacz moderatorów