anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić kiedy dostarczono mi produkt którego nie zamawiałam ?

Client:114743836
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

CommunityHelper1
#9 Pomysłodawca#

Witaj, @Client:114743836.

Zgodnie z art.5. ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta spełnienie świadczenia niezamówionego przez konsumenta następuje na ryzyko przedsiębiorcy i nie nakłada na konsumenta żadnych zobowiązań. 

Innymi słowy, możesz zrobić z tym produktem to, co uważasz za słuszne - odesłać go albo zatrzymać. Zatrzymując niezamówiony produkt nie będziesz zobowiązana do podejmowania żadnych działań, w szczególności nie musisz płacić za produktDodatkowo art. 5.2. ustawy stanowi, że nie musisz odpowiadać na niezamówione świadczenie, ponieważ brak odpowiedzi konsumenta na niezamówione świadczenie nie stanowi zgody na zawarcie umowy.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

CommunityHelper1  W prowadzasz w błąd. Jeśli paczka została wysłana przez pomyłkę, to odbiorca może być nawet pozwany za bezpodstawne wzbogacenie lub przywłaszczenie. Twój przykład to sytuacja celowej wysyłki towaru bez umowy z żądaniem zapłaty. Każda sytuacja jest inna, a wszystkie scenariusze z przykładami są choćby w tym poradniku:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-niezamowione-swiadczenie-wyslane-przez-pomylke

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:114743836 Jeśli masz możliwość ustalenia kto nadał przesyłkę to warto skontaktować się z tym sprzedającym - możliwe, że doszło do zwykłej pomyłki.
Sprzedający powinien odebrać taki towar we własnym zakresie na swój koszt.

Chyba, że mowa tu np. o sytuacji w której zamawiałaś X a otrzymałaś Y czyli o błędnie wysłanym towarze, zamienionych paczkach w paczkomacie, lub błędnie naklejonej etykiecie przez sprzedającego. W takim wypadku również skontaktuj się ze sprzedającym i niech to wyjaśni.


oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Konkretów brakuje. Już widać kilka możliwości, a nikt wróżką nie jest. 

A) Sprzedający się pomylił i wysłał nie to co miał. Powiadom go to powie Ci czy odesłać czy wyśle kuriera z podmianką....

B) Kurier się pomylił i dostałeś cudzą paczkę. Jak masz dane to powiadom sprzedawcę, jak nie to firmę przewozową...

C) to to co pisze CommunityHelper1. Ale to raczej zapis na firmy, które najpierw coś wysyłają do obejrzenia bez zgody, a potem kasę wołają....

 

oznacz moderatorów