anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jak nie zapłacę za licytację to poniosę konsekwencje?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:63909540
#8 Zapaleniec#

Ostatnio znalazłem rzecz na licytacji na Allegro za 10 zł i jak debil kliknąłem, a ta osoba nie odpisuje na prośbę anulowania. Czy jak nie zapłacę to paczka po prostu nie zostanie wysłana? Ps. Do więzienia nie chce mam dopiero 16 lat.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
LEW433
#21 Demiurg#

Zakup na zwykłym Allegro czy na Allegro Lokalne, na zwykłym masz towar jak go wylicytowałeś w zakładce " Moje zakupy" i tam możesz odstąpić od zakupu, natomiast na AL nie płacisz przez 5 dni i zakup się sam anuluje. Nie licytuj jak nie masz zamiaru kupować.😁

oznacz moderatorów
Client:63909540
#8 Zapaleniec#

Czyli nie będzie żadnego wezwania do sądu? 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Wezwania nie będzie ,pozostanie tylko złe wrażenie .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie będzie. Nie rób tak już.😁

oznacz moderatorów
Client:63909540
#8 Zapaleniec#

Uff dzięki

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Właściwie to jak powinno przebiegać anulowanie takiej transakcji? To powinien kliknąć sprzedający czy kupujący? Przy zwrocie wpłaty prowizja wraca sama czyli z automatu to anuluje. Jednak kiedy nie ma wpłaty to jak to najprościej zrobić? I drugie pytanie jak kupujący nie zapłaci to nadal go straszą w imieniu sprzedającego czy te czasy mamy już za sobą?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kaliszaneczka-x masz na myśli anulowanie oferty kupna w licytacji na Allegro? 
W trwającej licytacji kupujący może wycofać swoją ofertę jeśli z ważnych przyczyn losowych nie może już brać w niej udziału, a sprzedający się na to zgodzi, wtedy w zakładce Licytuje to kupujący klika "Prośba o wycofanie" (w Opcjach, przy nazwie przedmiotu). 
Może to zrobić też sprzedający w zakładce Moje oferty.  
Jeśli chodzi Ci o taką sytuację jak tutaj, czyli licytacja już jest zakończona, a kupujący nie zapłacił. To zamówienie z nieopłaconej wygranej licytacji zostanie automatycznie anulowane po 30 dniach. 
Kupujący może sam anulować takie zamówienie. Jeśli nie będzie to płatność za pobraniem to w przypadku licytacji, prowizję naliczamy standardowo po 7 dniach od jej zakończenia. W takiej sytuacji sprzedający otrzyma automatyczny rabat po około 7 dniach od momentu anulowania zakupu przez klienta. 
Nie straszymy nikogo w imieniu sprzedającego, ale na jego prośbę możemy wysłać wiadomość do kupującego jeśli sprzedający zgłosi nam, że kupujący nie odpowiada na wiadomości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
przem18a
#1 Nowicjusz#

To jakaś kpina wystawiam telefon 3 raz bo Client sobie robi jaja i nie płaci za licytacje mało tego nie wiadomo czy ma prawdziwe dane powinniście blokować konta wcześniej były komentarze teraz jest kompletne dno i bez konsekwencji 

oznacz moderatorów